Úvahy, líčení atd..

On není ochočený lev

5. září 2013 v 11:14 | Lawiane
To je tak, když si někdo splete slova a znaky. A tak si vesele píšu a píšu, až si říkám, že je to nějaké divně dlouhé, že všichni mají ty povídky tak krátké a v tom je přeci princip. No a až mi dojde, že to počítám na slova místo na znaky. Ale neva. Hold jsem napsala něco, co do soutěže nemůže, ale to neznamená, že se nemíním zúčastnit s něčím jiným později. Po douhé době jsem vyplodila povídkua to se počítá. Inu kvalitu posuďte sami, ale já sama jsem s ní spokojená. (Mám dnes egoistické ráno.) Je to o Narnii. A ano, vím, že Aslan by egoismus nechtěl.


V lese byla mlha. Vyrazila jsem časně z rána, ale kvůli houbám to nebylo. Hledala jsem něco jiného. Tak jako už mnohokrát a pokaždé bezvýsledně. Ale i dnes byl přes všechny neúspěchy v mé mysli zažehnut plamínek naděje, který prozařoval mlhu a ukazoval mi cestu. Svítil jako má vytoužená lucerna ukrytá mezi dubovými kmeny a břečťanem. Stále jsem doufala, že to jednou přijde, že ho potkám a on mě vezme k sobě, do své hřejivé náruče a osloví mě "Mé dítě".

Jussi a Matti

31. května 2010 v 16:48 | Lawiane
Toto je Jussi a Matti. Stvořila jsem je dnes při fyzice i s jejich příběhem. Je to magorský.
jussi a matti
Jussi volí pravici, Matti nevolí nic. Jussi je pravičák, Matti je zlobr.
Jussi jezdí Mercedesem, Matti má sněžnice.
Jussiho manželka je nevěrná, Matti je nevěrný harému.
Jussi pije vodku, protože má deprese, Matti ji pije, protože mu chutná.
Jussi má deprese kvůli nevěrné manželce. Manželka ho podvádí se šéfem, který mu dal služební Mercedes. Je to potupné. Jussi to ví. Perkele!
Matti nic neví, proto je mu fajn.
Jussi se zhroutí, Matti spí.
Jussi jede k jezeru, vystoupí z Mercedesa a spáchá sebevraždu.
Matti si nazouvá sněžnice a jde travou v dál.
Jussi vyplouvá na hladinu, v saku od manželky, ve kterém byl volit, mrtvý.

Finsko x Česko

26. dubna 2010 v 8:48 | Lawiane
Napsala jsem jakési cosi na téma Finsko versus Česko. Původně to měl být seriózní článek a taky to tak docela začíná, ale psala jsem to na dvakrát (první polovinu minulý víkend a druhou v sobotu) a ta druhá půlka se poněkud zvrhla do parodie na seriózní článek. Doufám, že vás délka neodradí a že mi tu zanecháte komentář. A berte to hodně s rezervou, trochu tam to Finsko moc šikanuju.


 
 

Reklama