Ukázky z mé "knihy"

Ukázka z knížečky - konec jídla!

8. února 2011 v 22:53 | Lawiane
Tak si říkám, že už jsem vám sem hodný čas nepodstrčila nějaký ten úryveček z mojí knížečky, kterou momentálně zase vůbec nepíšu (prostě se to odkládá na letní prázdniny) a na kterou se momentálně taky dívám velmi kryticky a hodlám jí značně překopat a domyslet a části úplně přepsat, jelikož mi s odstupem času přijdou velice nekvalitně napsané. 
Tahle část mi, ale zrovna přujde dobrá. Teda snad. Proto jí sem dávám. Logicky.
Nějaký nepatrný úvod do děje: Ti lidé jsou už v jiném světě, ten se ale od našeho skoro neliší, jen je to tam více "středověké", ale hlavní rozdíl zpočívá v morálních hodnotách, jaké tam lidé mají a ty jsou horší...Lidem došlo jídlo a proto se rozhodli jít do vesnice a požádat tam o pomoc, jenže místní jim zabouchli všechny dveře před nosem...dál už račte zjišťovat sami. 

P.S. Asi tam bude hodně chyb, nechce se mi to ale kontrolovat (jsme debil, s tím už se nic nenadělá)
P.P.S. Pochybuju, že si to vůbec někdo přečte, je to otravně dlouhý. 

A poslední kec na závěr...kdyby někdo toužil vědět, jak ti lidé, o kterých tam píšu vypadají, nechť zabrousí do tohoto článečku.

Další úryveček z mojí budoucí knížečky

1. listopadu 2010 v 22:35 | Lawiane
Nastal opět čas šoupnout sem úryvek z toho mého rozepsaného dílka a nechat vaše moudré duše ho zhodnotit. :-)
Dávám sem jednu ze zajímavějších scén, né dramatických, ale zajímavějších... :D
Lehký úvod do děje: Tapiovi a Irje je kolem třiceti, dříve spolu chodili a teď je náhoda svedla opět dohromady, jsou spolu ve skupince "vyvolených" lidí, kteří budou cestovat s anděli do nebe. Zatím jsou však stále ve Finsku, kde se právě trochu posilnili alkoholem. Tapio je do Irji celou dobu po uši zamilovaný, ale ona ho odmítá - momentálně však ne, jelikož alkohol dělá divy. 
Leena je třináctiletá svérázná holčina o které jste si po přečtení této ukázky mohli myslet, že se utopila, ale ona vesele žije dál. comp
a teď šupky hupky pod perex :D

Ukázka z "mé knihy"

20. srpna 2010 v 22:56 | Lawiane
Trochu netradičně pojaté téma týdne. Jak jistě víte, poslední dobou se v některých článcích zmiňuji, že se snažím psát knihu. Nebudu tu vysvětlovat o čem je, to až časem (až to budu sama pořádně vědět), ale zatím sem dávám ukázku, která je prakticky hned ze začátku. Snad to nepotřebuje žádný úvod, je to taková pasáž, kteou musíte chápat i bez vysvětlování souvislostí. A strach? Ten hlavní postava nepochybně má! Po dočtení, prosím hurá na hodnocení, klidně kritické. :-)
									
 
 

Reklama