Poučovárna

Je mi 100 a nemám kluka aneb „hejtovní“ článek s ambicí úvodní strany

20. května 2015 v 14:29 | Lawiane
Když blog přišel s novinkou vybraných článků na úvodní stranu, přišlo mi to super. Proč někoho nezviditelnit a neupozornit na dobré blogy? Zajímavé blogy. (Kvalitní blogy?) Navíc, když se každý den mění, je to dobrá záminka, proč denně na blog.cz klikat. Takové malé příjemné překvapení - co tam dnes asi bude? Nebudu tam třeba já nebo někdo z mých oblíbenců?

Ale v posledních měsících člověk ví, že nebude, pokud:
nenapíše hejtovní článek na hloupost dnešní společnosti
nenapíše zoufalý článek o tom, kolik mu je let a ještě neměl pohlavní styk
se nebudu zamýšlet
A že se mu také jiných tipů nedostane.

O focení TFP a focení za peníze

9. března 2014 v 20:19 | Lawiane
Pokud jste se někdy pohybovali v oblasti focení lidí, určitě jste na tento pojem už narazili. Jeho znalost je velmi praktická, protože znamená focení zadarmo. Fotograf neplatí nic modelce a modelka neplatí nic fotografovi. Prosté a jednoduché, avšak…
Teď bych tu ráda nastínila takové zamyšlení, kdy jsou nabídky TFP přínosné pro obě strany, jak by to logicky mělo správně být a kdy už se v poptávkách vyskytuje větší míra vydřidušství než slušnosti.

Než zmáčknete spoušť

12. února 2014 v 19:53 | Lawiane
Budeme se bavit o fotkách, ne o střílení.
Poslední dobou se na FB docela bavím příspěvky v jedné fotografické skupině, kde si začátečníci nechávají radit. Občas mě tedy spíš napadá "komu není rady, tomu není pomoci", jelikož se tam téměř na každé fotce opakují tytéž chyby. Tak mě napadlo sepsat takový základní návod pro lidi, kteří si hrdě koupí Nikon a pak se diví, že jim z toho neleze to, co by chtěli. (V nacpání nápisu photo by… do nekvalitní fotky, jim to však stejně nezabrání. :D) Ono totiž nic nejde jen tak samo o sobě.
Rady budu brát z pohledu, že dotyčný fotí zrcadlovkou. Z normálního kompaktu se vám při troše štěstí může také podařit vykouzlit dobrou fotku. Mobil je mobil, fotí dokumentační fotky, nikoli cíleně umělecké. Názorné ukázky budu demonstrovat na vlastních fotkách. Tak a teď už hurá na věc!

Kam v Praze zadáčo na záchod

12. října 2013 v 12:40 | Lawiane
Tak jsem si řekla, že pojmu TT tentokrát velmi prakticky.
Ať už jste Pražáci, či tím spíše, jste-li tu jen na výletě a méně se vyznáte v ulicích a pomocných koutech zdejších, přecijen jste pořád jen lidé a na člověka občas dolehne onas potřeba, aniž by k tomu byla zrovinka vhodná chvíle.
Stručně řečeno: Kam se vrtnout, když vám praská močák či hovínko už leze do zatáčky a nechcete navštěvovat veřejné placené záchody?

Rozchod Nightwish (už zase)

1. října 2012 v 18:47 | Lawiane
Ahoj. Chce říct vtip? Možná už jste ho slyšeli, ale možná taky ne. A mě láká představa, že budu zprostředkovatel informace a že se právě u mého blogu "vycožíte". Uděláte "Cože?"
Tak jdem na to. Tady je informace: Nightwish se rozešli s Anette.
Konec. Šmitec. Více si zjistěte jinde, protože o tom budou psát všichni.
Nejdřív se mi tomu nechtělo věřit… a teď se mi tomu pořád nechce věřit. Dřív bych za to dala nevím co, ale poslední dobou mě zase chytá menší alergii na Tarju, jelikož už je moc moc ohraná a navíc naprosto finsky nevlastenecká. Na Anette jsem si po novém albu zvykla a přestala na ní nadávat. Ale už je taky pryč.
Jsem zvědavá, co kapela zase vymyslí. Jen aby to nebylo zase horší.
A troch u jiného soudku - dneska mi začala škola a hned jsem zmeškala asi tři přednášky. To to začíná… Zítra mám přednášku až večer, to je pozitivní. Celé odpoledne jsem bojovala se zápisem předmětů. Snad se mi povede chodit na staroseverskou literaturu.
Tenhle článek byl trochu heslovitý, ale což, převratná informace se musela sdělit za tepla.

Imaginaerum od Nightwish mýma ušima

3. prosince 2011 v 22:32 | Lawiane
Nejprve jsem myslela, že se na toto téma vůbec nebudu vyjadřovat, jednak proto, že o tom budou psát všichni a pak také, že se mi album nebude líbit. Opak je ale pravdou a mě to nedá, abych tu o tomto dlouho očekávaném hudebním počinu přeci jen něco nezanechala.


Walking in the Air - originál

2. prosince 2010 v 21:40 | Lawiane
Věděli jste, že písničku Walking in the Ari Nightwish pouze převzali? Původně je to z pohádky The Snowman, která byla natočena podle knižní předlohy někdy v 80. letech.
Originální verzi zpívá britský operní zpěvák, tehdy ještě malý Peter Auty. (jenom nechápu, proč když je Angličan, má tak šílené "r")

Eva Urbanová- Nightwish cover

11. listopadu 2010 v 19:23 | Lawiane
Na stránkách winterstormczech.eu jsem našla tyto videa, kde Eva Urbanová zpívá písničky od Nightwish, dost mě to překvapilo, protože jsem vůbec netušila, že u nás někdo tak slavný zpívá songy NW. Bohužel mizerná kvalita zvuku, ale moc pěkný výkon. Operní hlas je prostě operní hlas :-)

Tuomas funny photos aneb nahé zadky vedou!

1. listopadu 2010 v 20:35 | Lawiane
U Blackwish na blogu jsem našla, že náš drahý Tuomas má své stránky tuomas-holopainen.com a na těchto ctěných stránkách jsem našla tyto převelice zajímavé fotečky :D :DFakt z toho nemůžu... posuďte sami a nepadejte prosím ze židle. :D

Tarjina odpověď na odchod z NW

6. října 2009 v 18:53 | Lawiane
Od minulé neděle od rána mě žádaly různé noviny, časopisy rádia a televize, ale i fan kluby jak ve Finsku tak po celém světě, abych vyjádřila svůj názor. Je toho tolik, že nejsem schopná odpovědět všem individuálně. Z toho důvodu jsem se rozhodla sepsat pár slov do tohoto textu a dát tak vědět fanouškům, rodině, přátelům a veřejnosti, jak se cítím po nedávných událostech.

Dopis od kluků z kapely, kterým vyhodili Tarju

6. října 2009 v 18:53 | Lawiane

Drahá Tarjo,
Je čas vybrat který příběh o Nightwish zde končí a který bude pokračovat dál. Pracovali jsme na tomto díle 9 let a nejsme připraveni to vzdát. Nightwish je životní dráha, něco pro co se dá žít. Jsme si jistí, že to nemůžeme nechat být.

Stejně tak si jsme jistí, že už do toho nemůžeme jít dále s tebou a Marcelem. V průběhu minulého roku se stalo něco smutného, co zůstává v mé hlavě každý den, ráno i večer. Tvůj postoj a přesvědčení skončit s Nightwish. To jsou věci, o kterých jsem nikdy nevěřil, že je uvidím mezi svými drahými přáteli. Lidé, kteří mezi sebou rok nemluví, nemohou zůstat v jedné kapele.

Zapojili jsme se do průmyslu kde obchodní stránka věci je nutným zlem a starostí po celou dobu. Jsme také kapelou, která vždy dělala muziku od srdce, pro přátelství a pro muziku samotnou. Duševní odkaz měl být vždy důležitější než peníze. Nightwish je skupina, jsou to emoce.
Obchod, peníze a věci, které nemají s emocemi nic společného se pro tebe bohužel staly důležitějšími. Cítíš se, že jsi se, a svou hudební kariéru obětovala Nightwish, ale necítíš, co Nightwish dalo tobě.
Tento postoj se mi jasně ukázal ve dvou věcech, které jsi mi řekla na letišti v Torontu: "Já už Nightwish nepotřebuji" a "Pamatuj si Tuomasi, mohla bych kapelu opustit kdykoliv, varuji tě jen den předem."
Jednoduše již nemůžu psát další písně, abys je zpívala.

Říkala sis že jsi jen "hostující zpěvačka" v Nightwish. Nyní hostování končí a my budeme pokračovat s novou zpěvačkou. Buď si jistá, že pro nás je to stejné oživení jako pro tebe. Všichni jsme to tak cítili příliš dlouho.

Říkala jsi nám, že je jedno co, příští album Nightwish bude tvé poslední. My všichni chceme pokračovat tak dlouho - dokud plameny hoří. Takže, nemám smysl pokračovat s tebou v tvorbě příštího alba, kteréhokoliv.
Čtyři z nás přemýšleli nad touto situací nesčetněkrát a shodli jsme se, že toto je řešení, které chceme. Tak jsme to udělali. V prosinci 2004, v Německu jsi řekla, že už nikdy nepojedeš na tour delší jak dva týdny. Také jsi řekla, že můžeme zapomenout na U.S.A. a Austrálii protože výdělky a místa konání jsou příliš malá.
V jednom rozhovoru jsem přemýšlel jestli odchod Tarji bude znamenat konec kapely. Chápu, že lidé přemýšlí stejně. Ať už kdokoliv říká cokoliv, Nightwish je odrazem mé duše a já to nemůžu nechat být kvůli jedné osobě. Osobě která se soustředí na svou kreativitu víc než na cokoliv jiného, osobě pro kterou železo je víc než důl...
Akceptovali jsme a cítili stejně všechno, kromě chamtivosti, podceňovaní fanoušků a porušování slibů. Pět z nás souhlasilo, že Nightwish je na prvním místě ve všem, co budeme dělat v letech 2004 - 2005. Pro tebe však bylo hodně věcí důležitějších. Konečným příkladem byla totálně vyprodaná show v Oslu, kterou jsi chtěla zrušit, protože jsi potřebovala cvičit na svůj sólový koncert, být s přáteli a jít do kina. Toto byla Marcelova slova ve vysvětlení zrušení koncertu. Budiž to jen jedním příkladem za mnoho dalších. Nemohl jsem se dívat na takové sobectví a odmítání našich fanoušků.

Nightwish je životní dráha a práce s mnoha závazky. Mezi námi i k fanouškům. S tebou tyto závazky nezvládneme.

Ani v hloubi nás nevíme, které z tvých já, nás dovedlo k tomuto závěru. Marcelo tě nějak změnil z milé dívky na primadonu, která neví co si dřív vzít. Jsi si příliš jistá svou nenahraditelností a postavením.

Je zřejmé, že svým stresem a trápením jsi vinila nás čtyři. A myslíš si, že jsme tě nerespektovali, nebo neposlouchali. Věř nám, chovali jsme tobě největší respekt jako k úžasné zpěvačce stejně jako ke kamarádce. A velmi brzy během pár minulých let se plány děly pod tvou taktovkou. Ty jsi byla vždy jediná, kdo chtěl víc peněz za show. Tento postoj "náhrady a víc peněz za vše" je důvodem, proč jsme tak moc zklamaní!

Moc si přejeme abys odteď poslouchala své srdce namísto Marcela. Kulturní rozdíly, kombinované s chamtivostí, přizpůsobováním a láskou jsou nebezpečná kombinace. Přestaň sama sebe ubíjet.

Toto rozhodnutí není nic, na co bychom byli zvlášť hrdí, ale nedala jsi nám šanci. Propast mezi námi je příliš široká. A toto rozhodnutí jsme učinili jednohlasně. Jsme dál, tam kde se věci nedají urovnat jen slovy.

Vše nejlepší pro tvůj příští život a kariéru.

Tuomas

Emppu Jukka Marco
 
 

Reklama