Moje tvorba- obrázky

Ilustarce - Založení Narnie

13. února 2012 v 21:22 | Lawiane
Kingom of Heaven - Crusader

"...Obloha na východě změnila barvu z bílé na růžovou a z růžové na zlatou. Hlas sílil, až se jím chvěl i vzduch. A v okamžiku, kdy se vypjal k nejmocnějšímu a nejnádhernějšímu zvuku, jaký až doposud zazněl, vyšlo slunce. Digory takové slunce nikdy neviděl. Slunce nad troskami Charnu vypadalo starší než naše, to zdejší vypadalo mladší. Zdálo se, že se směje z radosti nad tím, že vychází. A když se jeho paprsky rozlily po krajině, uviděli všichni poprvé, kde to vlastně jsou. Přímo před nimi se rozkládalo údolí, kterým tekla široká řeka směrem na východ ke slunci. Na jihu se tyčily hory, na severu se rýsovaly menší kopečky. Ale v údolí nebylo nic, než hlína, kámen a voda...
...Lev chodil tam a zpátky tou prázdnou zemí a zpíval svou novou píseň. Byla příjmenější a zpěvnější než ta, kterou přivoval hvězdy a slunce, byla jemná jako ukolébavka. A jak šel a zpíval, údolí zarůstalo travou. Šířila se od lva, jako jezero. Za pár minut už šplhala po spodních svazích vzdálených hor a ten nový svět byl díky ní každým okamžikem krásnější..."

Zhovadilé obrázky

2. února 2012 v 22:01 | Lawiane
Někdo by si možná mohl myslet, že nemám čas, protože dělám věci na duřnu (maturitu) a někdo by si mohl myslet, že jsem zhynula a už se nikdy neozvu. A bych ty druhé vyvedla z omylu, ozývám se v podobě zhovadilých obrázků starých asi tak čtyři roky. Máme totiž nový skener a to se musí využít.


Hned na úvod - monitor z verdele... :D

Dorian Gray nebo rovnou Bůh? (původně mladý Fabio)

6. ledna 2012 v 20:32 | Lawiane
Toto jsem stvořila o Vánocích. Je vážně supr, když má člověk čas si kreslit. Tato záležitost byla původně kreslena, jako Fabio zamlada. Tu. Ale pak se to nějak odchýlilo a to co vzniklo mi spíše připadá jako Dorian Gray. No ne? Jakože ta levá polovina je jeho temné já ta pravá to dobré. Anebo to může být rovnou Bůh, přijde mi, že Bůh by mohl vypadat takhle. Nebo anděl... měla bych se už zastavit? Mě se ten pán na obrázku líbí. A to jedno oko má mít jako hnědý a druhý modrý... nebo rovnou černý a bílý :D. Tak co na něj říkáte?

Všelijací hudebníci i lidé rozliční

3. ledna 2012 v 20:12 | Lawiane
O prázdninách jsem měla čas si kreslit, kéž by ho bylo více. Nejsou to žádná umělecká díla, jen jsem si tak pro radost "čmarikala" :D A když už jsem tedy něco vyčmarikala, tak proč to sem nedat. Začněme tím nejlepším - pan Staropoli.

Fabio Lione na papíře

30. listopadu 2011 v 19:21 | Lawiane
Kreslila jsem Itala, nečekaně. Podruhé, když počítám i tu ilustraci k povídce, která je oproti tomuhle lehce "odfláklá".
Když vám neukážu předlohu, tak se dá poměrně dobře tvrdit, že si je podobný. (Jo, ten můj obrázeček je samozřejmě hezčí než pravý Ital :D)
Dokonce jsem se překonala a nakreslila někoho, jak se směje a má otevřenou pusu. Nerada kreslím otevřenou pusu, je to moc práce a bojím se, že zvorám zuby! :D (Páni... zuby zorané hlubokou orbou... jak by to asi vypadalo?)
No prostě Ital, tu je:

Johanna Kurkela

26. listopadu 2011 v 23:10 | Lawiane
Mám nějaké kreslící období. Tohle je moje oblíbená finská zpěvačka Johanna Kurkela. Nevím, jestli jí znáte, napsal pro ní písničku Tuomas, tak byste jí mohli znát. Ona je převelice sympatická a má příjmený hlásek, tak jsem jí musela ztvárnit, až na to, že ve skutečnosti je mnohem hezčí a nemá tak sraženou a scvrklou hlavu. Ale bavily mě ty vlasy. Chtěla bych taky takový. Kresleno na A4 obyč pastelkama.

Thor

16. května 2011 v 21:15 | Lawiane
Oj oj, víte jaký to byl odvážný čin - kreslit někoho, kdo se mi líbí a nikdy jsem ho nekreslila? Hodně odvážný! Protože ja pak hodně velká šance, že nakreslím nějakého mutanta, tfuj, a zasekne se mi to v hlavě a pak zapomenu, jak ten člověk vypadá normálně. :D A navíc žiju v domnění, že neumím kreslit pány.
Ale on se mi povedl! Dovoluji si tvrdit, že pan Thor se mi povedl a dokonce mi přijde, že vypadá lépe než "oroginál". Haha, jo ten můj je hezčí, nemá tak pidiočka a vůbec, je hezčí. To jsem vážně nečekala. Jsem na to hrdá. Chtěla bych, aby takhle vypadal můj někdynastávající.edit: OK, ten obrázek tu asi hodlá nebýt! Co to zase je? No, tak až se blog uklidní, tak tu bude obrázek - alespoň je ten článek víc dobrodružný.

edith II. : Ale já jim to nedaruju - jasně, že obrázek uvidíte. A to přímo TU!

Lucinka Pevensiová

5. února 2011 v 19:54 | Lawiane
Tak tenhle obrázek byl vážně porod. Už jen načrtnou to, mi dalo dost zabrat (to byla tak před třemi měsíci :D) a o dalším postupu ani nemluvě. Ona totiž, chudák Lucinka...nejdřív vypadala jako nějaká ropucha, napuchlá žába, a oteklá bába v jedné osobě. Po nesčetném kritickém okukování jsem konečně přišla na to, že má nějak blbě oko a půl hlavy jsem jí předělala, ale stejně s výsledkem nejsem moc spokojená. Lucinka v mém podání je prostě divná a žabí.
Ale ono vystihnout ten její dětský nevinný a užaslý výraz, jaký měla na fotce v záběru, kdy prolezla skříní (tu fotku vám radši nebudu ukazovat nebo by jste si zbytečně všimli, jak moc je to nepodobný), taky není jen tak. A já to nevystihla. Moje Lucinka vypadá, jako když se strojeně směje pro rodinnou fotografii. Jo a taky jsem si uvědomila, že je to prvně, kdy kreslím dítě, jako s nějakou snahou o hodnotný výtvor (tím myslím, nepočítaje čmáranice v sešitě atd.)
Tak to by bylo dost řečí na mé ospravedlnění.
O.K. Právě jsem to ukázala madr a ona je z toho nadšená, že prý má ten výraz...ale já jí nevěřím.

Lucinka
Pod perexem najdete toho mutanta před zásahem gumy a taky písničku - můžete si jí pustit a "kochat" se pohledem na článek :D

Dvě Tarji, co jste ještě neviděli

20. ledna 2011 v 21:33 | Lawiane
Jelikož posílám fanarty do fanklubu, je logické, dát je i sem. Takže tady jsou dvě Tarji, co ta první už je hotová rok a půl a mám jí na stěně. Kreslená je tužkou. A nějak se to vymklo kontrole a vznikla z toho spíš Alice Bendová, ale to se neřeší, už jsem si na ten obrázek zvykla.
tarja1
A ta druhá je hotová asi dva měsíce, je kreslená uhlem. Původně jsem se chtěla pokusit o něco jako karikaturu, ale nakonec vznikl normální obrázek, jen má trochu přehnané lícní kosti (počátek té karikatury :D). Mám jí opřenou o lampičku na stole, takže na ní neustále koukám. Tenhle obrázek mi nějak přirostl k srdci. Ale přijde mi, že vyfocený to vypadá nějak divně, nesymetricky....
tarja2

Tuomas Holopainen

28. září 2010 v 21:42 | Lawiane
A na světě je další obrázek. Světe div se, já se taky jednou dokázala odlepit od počítače a dělat něco kreativního! To je k neuvěření. Tvořen byl černou vodovkou. Ale musím říct, že z výsledku jsem v rozpacích, náčrtek tužkou byl totiž mnohem lepší, to mu bylo vážně podobné, ale jak jsem do toho hrábla tím štětcem, nějak se to pokazilo. Nicméně Tuomase jsem kreslila prvně (krom mnoha karikatur a zvrhlostí co nestojí za řeč), tak na první pokus to myslím jde. Je nějak nakřivo.
Tuomi
Je to tak nějak jako druhá věc k tomuto

Čmáranice z dob Narnie a Heryho Potra!

13. září 2010 v 22:27 | Lawiane
Perkele! Tenhle článek píšu už po třetí... kdyby se net jednou uráčil nevypínat! Takže to bude bez průvodních keců, protože psát je potřetí mě neba! Zkrátka čmáranice z dob posedlosti Narnií a Potterem!
DSC09899
DSC09901
DSC09902
DSC09913
DSC09926
DSC09930
DSC09944
jhkj

Tarja (kdo jiný, že? :D ) vodovkou

30. ledna 2010 v 18:33 | Lawiane
Tentokrát jsem se překonala, a tudíž to není ani tužkou ani pastelkami, ale černou vodovkou. Je to na A2 a už to mám zarámované na stěně. Ale vím, proč nerada kreslím takovýmito věci, ten bordel po těch štětcích atd…hrůůza, ale výsledek snad stojí za to.


Taky jsem "vycitivala" (to se asi neříká :-D) citát na My Winter Storm, které teď zase poslouchám, ačkoli mi to už mírně leze na nervy:
Je to tak ohrané, že bych radši zemřela než to slyšet znovu,
ale je to tak krásné, že bych nemohla zemřít, aniž bych to ještě jednou neslyšela.

Další Tarja- tužkou

27. listopadu 2009 v 17:26 | Lawiane

Kreslila jsem Tarjušku

20. října 2009 v 18:22 | Lawiane
Tady se mi moc nepovedla ta pusa, je to trochu jako, kdyby jí bolely zuby :-D
 
 

Reklama