Moje tvorba- fotky

Můj ideální svět

15. prosince 2015 v 21:10 | Lawiane
Dnešní zasněžená procházka mým malým rájem, doplněná o krásný západ sluníčka nad jezerem. Myslím, že obrázky mluví za vše. Vždy, když se procházím mezi těmi barevnými domečky, neubráním se myšlence "Který bych si vyrala, kdyby...". A věřte, že je to těžká otázka. Každý je trochu jiný a jinak krásný, s trochu jiným výhledem na jezera.

Fototvorba - portréty z posledních měsíců

29. ledna 2015 v 21:23 | Lawiane
Už jsem zase dlouho neukazovala nic z mé tvorby (víte, já totiž hrozně nesnáším to pomalé nahrávání fotek na blog... to je ubíjející), tož tohle bude shrnutí od pozdima... vlastně spíš od léta. :D Už jsem se sžila s pevnou padesátkou a nemohu si ji vynachválit - dělá tak krásně čisté fotky! :)

Fotky z posledních pár měsíců

17. června 2014 v 12:28 | Lawiane
Víte, co? Na to, že fotím docela hodně, vám tu ty fotky skoro nikdy neukazuju. To je třeba napravit. :)
Takže jdeme na to:

Tohle je úplně čerstvé. Včera jsem byla kamarádce fotit štěňátko. Je to slaďouš Apu. A konečně jsem začala používat objektiv pevnou padesátku.

Směska fotek

1. února 2014 v 21:47 | Lawiane
Slíbila jsem si, že se budu zase víc věnovat blogu, tak aby skutek neutek, dám sem alespoň takovou směsku fotek. Některé jsou ještě z podzimu. Na příští dny plánuji napsat takový drobný "tutoriál" o focení.
Tak enjoy! (Óó jak já nesnáším anglická slova v českém textu!)

Fotíš, fotím, fotíme

5. listopadu 2013 v 23:49 | Lawiane
Baví mě to, ta činnost z nadpisu. A nějak jsem se do ní vrhla víc, než jsem předpokládala. Je to totiž naplňující, myslíte-li na focení, nemyslíte na ostatní kraviny a navíc jste třeba taky pochváleni. :)
Ale musím se pochválit i sama, myslím, že jsem se za poslední dobu docela posunula. Snažím se. A proto začnu psát možná i více fotočlánků.
Dřív mi přišlo vrhnout se na focení cizích lidí něco, jako hrozně velkolepá a odvážná akce, ale teď to přišlo samo je to věru milá činnost. Taky my přišlo děsně velkolepé a téměř nedostižné dostat za to někdy zaplaceno. A vida, dneska jsem dostala první výdělek. Ne velký, ale přeci nějaký. Přiměřený.
Teď vám ukážu takovou malou ukázečku, co jsem za poslední týdny vyfotila. (Fotky si můžete lépe prohlédnout po rozkliknutí v novém okně.)


Focení: Slečna Medúza

13. října 2013 v 22:34 | Lawiane
Dneska jsem strávila příjemné podzimní odpoledne s kamarádkou v Hostivaři a náplní práce nám bylo focení. Já za objektivem, kamarádka před objektivem. Cestou jsme ještě potkaly nějakého zuřivého staršího fotografa, který mi bez otázání ukradl modelku a nakonec nás začal fotit obě dvě. Byly jsme z toho poněkud v rozpacích, ale večer mi od něj na mail přišly fajn momentky. Jinak kromě kolíčkování vlasů jsem byla dnes nějak bez nápadu, ale kolíčková medúza se dá myslím považovat za úspěšné splnění dnešního fotodne. Inu, posuďte sami. Nejsu profík, ale baví mě to a myslím, že to není špatné.

Telecí s višní na koberci

16. dubna 2013 v 23:23 | Lawiane

Fotky - Monika

28. února 2013 v 23:04 | Lawiane
V krásném mrazivém čase jsem zašla s kamrádkou fotit. Byla můj první oficiální objekt. Tady jsou tři nejlepší. A opět se nám povedlo nechat se zamknout na židovském hřbitově. Naštěstí je tam pan vrátný. :D

Tohle a tamto

3. února 2013 v 22:26 | Lawiane
Ahoj,
Patří vám mé "pardon", že se zase neozývám. Ozývat se, nazývat se - tam je tvrdé Y. Mimo to ale se ale také často hodně nazívám s otevřenou hubou.
Důvodem nebyla absence volného času, ale to, že jsem se věnovala jiným věcem. Jako třeba tomuto. Klub Finofilů je řádně překopán. Jsem hrdá na ten design, dle mého se mi totiž povedl. (Sebechvála je podstatným rysem lidstva?) Finofilů by se asi nemělo psát s velkým F, ale mě přijde, že si to zasloužíme!
Dále taky tomuto. Byla bych vděčná za podporu.
Za odměnu vám tady ukážu fotku pomočené myšky zespod.

Zasněžená Praha

19. ledna 2013 v 22:05 | Lawiane
Jsem po dlouhé době vyrazila do našeho milého města s foťákem.


Staré zámecké schody

Kytička a hadry

22. listopadu 2012 v 23:09 | Lawiane
Ehm... před sto lety jsme byli s kámošem fotit jeho dobové hadry. (Asi se neříká hadry, nýbrž oblečení.)
Jenže kromě toho tam taky rostly takové skvělé kytičky.Fotky - dravci

15. října 2012 v 22:30 | Lawiane
Tento víkend byl plný zážitků. Hodlám o tom napsat něco více než jen článek s pár fotkama. A třeba jednou i dodržím slib. V sobotu jsme totiž byli na takové dobové akci na Křivoklátě. Jmenuje se to Křivoklání a je to super. A já píšu jako malé dítě a proto pojď me raději od psaní k fotkám. Tady je pár ptáčků z jednoho vystoupení. Abyste si nemysleli, že jsem nějaký machr, co běhá s teleobjektivem po přírodě a celý den čeká na ptáka... to ne. :D

Skanzen Seurasaari

8. října 2012 v 21:41 | Lawiane
Další várka fotek. Sice zůstaneme stále v Helsinkách, ale tentokráte v trochu přírodnějším pojetí. Na jendom z ostrovů totiž sídlí nádherný skanzen. Pro mě doslova ráj... Jelikož to tam všechno vypadá tak "värttinovsky".
Pro upřesnění pojmu přidáme trochu toho folku.

A fotky.

Symbol Helsinek

7. října 2012 v 22:41 | Lawiane
Tak konečně jsem se dobrala k tomu šoupnout do vybraných fotek podpis a tudíž je můžu "pustit do éteru". :D
Je jich ovšem poněkud mnoho a je třeba rozdělit je na mnoho várek. První z nich je mé milované Tuomiokirkko. Majestátní budova a jeden ze smybolů Helsinek, který najdete v katalogu všech zájezdů. Jedná se o lutheránský kostel, který je ze všech čtyř stran úplně stejný. Miluju ho.Dobře se pod něj schovává v dešti. Podle fotek to není tak vidět, ale ta budova je vážně obří, jak stojí ještě na schodech a bílá barva je hrozně příjemná. Proseděla bych na Senátním náměstí klidně celý den. Moje úchylka na tuto stavbu se projevuje také v tom, že pokaždé, když se objeví na dohled, musím jí vyfotit... :D

Vodní hrátky

28. června 2012 v 21:49 | Lawiane
Dneska jsem měla další hezký fotící den. Dohodli jsme se s majiteli z minulého focení, že si to zopakujem. Tady je malá ukázka výsledku.

Focení pejsků

10. června 2012 v 22:51 | Lawiane
V sobotu jsem byla fotit pejsky. Jedna moje známá pořádala kurz a jelikož je to právě známá, odpadá kompikace panické hrůzy z cizích lidí a není důvod se nezůčastnit. :D
Taky jsem přišla na to, že mezi lidmi, kteří neumí fotit (stále mě udivuje, kolik jich je) si připadám jako machr a mezi lidmi, kteří fotit umí (také mě udivuje, kolik jich je) jako debil.
Jenom debil si totiž nechá teleobjektiv doma a bezme si padesátku, která je mu úplně na hovno....
No nic, zkrátka jsem pejskům musela strkat objektiv před ksicht, aby tam vůbec byli vidět. Ponaučení pro příště.

foto dne - akční bordera visící na míčku :-)

Naši předci

1. června 2012 v 11:35 | Lawiane
Byl jsem s kámoškou v Zoo, jelikož jsme neodolaly takové akci od Canonu, kde jste si mohli vyzkoušte foťáky, které stojí třeba 80 000,-. Fotili dokonale, nečekaně. Ale táhla jsem s sebou samozřejmně i svojí podstatně chudobnější zrcadlovou a tohle je z ní. Fotek mám kupu, ale nebudu to sem cpát všechno. Takže prozatím jen dva tématické kousky. Gorily tak roztomile spinkaly.
Mimochodem, přejde mi vážně divný koukat se na tyhle zvířata za sklem, když vypadají a chovají se tak moc jako mi. Nemyslím si, že by se v té zoo měli špatně, ale prostě je to divný pocit, jakoby se člověk díval na člověka v kleci.

Perníková chaloupka

29. března 2012 v 21:17 | Lawiane
Byla jsem na výletě. Na velmi pěkném místě, kam jsem chtěla už dlouho. Natáčela se tam totiž má milovaná Narnie a jedna z jejích nejkrásnějších scén. Jsou to pískovcové skály na severu Čech. Jako vždy mám hafo fotek. Ale už dneska nějak nemám vůli je sem všechny dávat, takže to přijde jindy... :D Prozatím je tu jedna fotka, která se mi momentálně líbí nejvíce, sice na ní jesou ty skály, ale vypadá to jako Perníková chaloupka. Nepřijde vám? :-)

Boždánci - už zase!

26. února 2012 v 11:00 | Lawiane
Joj, dříve jsem fotila myšky, protože jsem měla myšky. Teď mám potkany, tak fotím potkany. Logické ne? Včera se zase všichni tři stali obětí mého objektivu. :-)


Krokodýl a borovice

22. února 2012 v 22:34 | Lawiane
Vidíte ho?
 
 

Reklama