Metalfest 2010

Metalfest den třetí

18. června 2010 v 21:22 | Lawiane
Tohle je takový peseudoaktuální článek, doufám, že vám to nevadí, že to píšu až tak pozdě.
Pokusím se to zkrátit, ale asi to zase nevyjde :D
Takže třetí den byl, co se týče úrovně atmosféry, trochu horší, na lidech už bylo trochu znát nějaké to pití a přišlo mi, že po celém areálu bylo dosti cítit pivo. Celé odpoledne jsem se tam a Andreou jen válely po trávě, do kotle se nám nějak nechtělo. Ležely jsme tam asi 7 metrů od plotu areálu. K tomu plotu se pak přišel vyčůrat jeden pán, kdyby jeden bylo by to OK, jenže všichni ostatní chlapy to zřejmě postřehli a v tu ránu jakoby všichni zapomněli na existenci toitoiek. Naše místečko jsme byly nuceny opustit, protože to tam začalo být nechutné, chodil tam chcát jeden za druhým a pořád bylo slyšet, jak to teče :D. Pak jsme udělaly útok na kelímky od piva, Andrejka to po sedmi kelímkách vzdala, ale já ne. Ukořistila jsem 50 kelímků= 50 Kč= vybledlá nášivka s Korpíkama :D K večeru už jsme se přesunuly před pódium, zhruba do druhé řady. Z důvodů držení si dobrých fleků na Finntroll a HammerFall jsme byly nuceny shlédnout vystoupení kapely Deicide. Dle mého názoru jsem horší neviděla, ne kvůli hudbě, ta by šla, ale kvůli projevu hudebníků. Ten byl prostě nijaký, jen stáli, nijak se netvářili a dělali, jakoby ty fanoušky vůbec neviděli. Vrcholem byl konec jejich koncertu, kdy zpěvák po dohrání písně řekl jen "děkuji, dobrou noc." a bez jakékoli úcty k fanouškům prostě odešel. Po této hrůze nastoupili Finntroll, to bylo jiný kafe. Super, výborně jsme se tam vyřádili, akorát vedle mě se pak vecpal dost divný chlápek s pivem a v té mačkanici si zapálil cigárko, čekala jsem, kdy to o mě omylem típne. Naštěstí se to nestalo, ale stejně mě štval, už jen tím, jak se tam vetřel. Takže jsem se snažila mu to znepříjemnit rádoby nechtěným šleháním vlasy a občasným dloubnutím loktem :D. Aby toho rozruchu nebylo málo, tak horda lidí si našla zábavu v tom, že se začali nejprve prát mezi sebou, jako ze srandy a pak začali vrážet do všech, kdo se namanuli okolo, takže i do nás. V jednu chvíli už jsem myslela, že nás rozmačkají :D
Vrcholem festivalu byli Hammerfall, jejich koncert byl výborný, výtečný a vynikající. Zpestřený zase tím, že jsem bojovala s celým okolím. Tenhle den mě ty lidi opravdu sra*i. Místo toho pána s cígem se, nejprve za nás později vedle nás a téměř před nás, přistěhovala skupinka mladých kluků a holek. Co mě vytáčí, je když se někdo takhle neurvale cpe dopředu a dělá, jakože nic. A způsob jakým se bavili, by zasloužil navléknout jim růžová trička. Za mnou stál neuvěřitelně uječený chlapec, který se pak přesunul vedle mě. Během koncertu jsme se tam neustále přetlačovali, nakonec jsem začala dělat, jakože to děsně prožívám (Andrea konstatovala, že když se na mě koukla, myslela, že do mě jde elektrický proud :D) a "nechtěně" ho párkrát praštila pěstí do hlavy a jednou kopla steelou do nohy a šlahala ho do ksichtu vlasama. Takhle to vypadá, že vyvolávám konflikty, ale on do mě předtím taky několikrát fláknoul hlavou a neustále se o mě opíral a ječel, že mi málem praskly ušní bubínky.
Po skončení poslední kapely jsme ještě museli uctít naše vítězství v MS hokeji a tak jsme hromadně zpívali hymnu :D.
Zbývalo už se jen vydat k silnici, kde nás vyzvednul Andrey táta. Cestou jsme potkali asi tři vožralý chlapy. Nesla jsem finskou vlajku a tu bílou látku jsem měla trochu přehozenou přes ruku.
Když šli kolem nás, houkli na nás, ať jdeme s nima, načež jeden prohlásil: "Ta má sádru, ta je na hovno." To už byl asi dost na mol, když v té vlajce viděl sádru :D Tak hlavně, že už to vím, že mám tu sádru a jsem na hovno :D.
já

Metalfest- den druhý

4. června 2010 v 22:07 | Lawiane
Nejprve jsem chtěla sobotu i neděli shrnout do jednoho článku, jelikož to píšu 14 dní po festu a už vás to asi tolik nezajímá, ale zase jsem to nějak prodloužila, takže to bude zvlášť :D
Jelikož jsem byla "velmi dobře" informovaná o programu, zapomněla jsem si v sobotu vzít finskou vlajku v domnění, že dělám správně a Sonata Arctica hraje až v neděli. Bože, takový sek! Sonáta hrála v sobotu, takže jsem neměla čím mávat, kruciš, a já to dělám tak ráda.
Po poledni bylo hrozné horko, takže jsme se schovávali ve stínu, kterého však bylo velmi málo. Při našem příchodu hrála česká kapela (nepamatuji si název a jsem líná to zjistit), ale zpívali o znásilnění holčičky a k tomu demonstrativně předváděli, jak znásilňují a podřezávají panenku- trochu drsný i na mně.
Později jsem měla krásný zážitek z koncertu LEAVES´ EYES, při kterých nás až moc svlažil megaliják a kroupy. Ještě se mi líbilo vystoupení Powerwolf, které jsem neznala, ale jejich hudba se mi opravdu zalíbila. To mi připomíná, že jsem si chtěla něco stáhnout. Po autogramiádě Leaves´Eyes jsem nemohla najít Andreu, takže jsem pořád pochodovala po amfiteátru a marně jí hledala, nakonec mi nezbylo než počkat až dohraje Freedom Call a samozřejmě jsem Andrejku našla mezi předními řadami, na to, abych se dostala k ní, tam však bylo moc lidí, takže jsem byla i na Eluveitie sama. Nejdříve jsem se snažila držet se vpředu, ale pak se kolem mě shlukli nějací nebezpečně vyhlížející lidé, takže jsem se vytratila dozadu. A dobře jsem udělala, protože Andrea z toho byla málem mrtvá, jaký to tam byl nářez. Nejdřív jsem kapelu sledovala z dálky a snažila se něco zaznamenat na video a pak jsem se přesunula na okraj kotle, kde jsem si to krásně užila, aniž by do mě strkalo sto lidí. Hopsala jsem si, kdy jsem chtěla a ne z důvodu, že hopsají všichni okolo.
Docela milým překvapením byli Deathstars. Myslela jsem, že ti mi nic moc říkat nebudou a že zůstaneme stát někde opodál, ale nakonec jsme se během koncertu procpaly docela dopředu a krásně si tam vymlátily hlavy. Dobrým vtipem je, že na jedinou písničku, kterou jsem tam od nich znala, jsem zrovna seděla v ToiToice :D
deathstars
Pak už následovala třešnička na dortu- Sonata Arctica. Během Deathstars a následující přestávky se nám podařilo probojovat se do druhé řady. Tony Kakko je strašně ukecaný. A pak, že Finové nemluví! :D On mezi všemi písničkami něco brebentil a pořád se smál. Je to sympaťák. Jediné co mi vadilo, byla jedna děsně uječená osoba v mé blízkosti, která vydávala větší hluk než ty repráky.
Zkrátka a dobře, sobota 22.5. = nezapomenutelný den :-)

Metalfest- Leaves´ Eyes

31. května 2010 v 20:24 | Lawiane
leaves eyes

Další skupina, kterou jsem si nemohla nechat ujít. Vzhledem k tomu, že hrála v sobotu docela brzo, nebyl takový problém dostat se na naše tradiční místečko v první řadě nalevo. Na začátku koncertu bylo horko a pálilo sluníčko (což nenávidím), takže jsem konstatovala, že tohle počasí se k Leaves´Eyes vůbec nehodí a mělo by se změnit. K mé "radosti" začaly asi za deset minut padat obrovské kapky, jakoby na nás někdo plival a za chvilku se brutálně rozpršelo- průtrž mračen přesně nad Amfiteátrem Lochotín :-D. Andrea, jelikož ženský zpěv tohoto typu moc nemusí, se odebrala do zadních řad pod deštník a chránila můj svetr. Přišlo mi, že publikum bylo ke kapele takové dost vlažné, chudák Alexander je musel pořád roztleskávat, což bylo chvílemi až trapné. A při tom lijáku tam zůstaly už jen tak první dvě věrné řady. Říkala jsem si, že rozhodně nemůžu odejít a tak jsem si užívala v tom úžasném dešti Liv zpěv. Náhodou to bylo stylové. Kapela se chovala velmi přátelsky a Liv s Alexem ochotně stáli na tom dešti s námi. Liv dokonce někomu darovala ručník. Většinu písniček jsem bohužel neznala, ale to nijak nezamezovalo tomu, abych si to tam užila. Nemůžu si pomoc, ale ještě jednou musím zopakovat, že kapela opravdu suprově komunikovala s fanoušky. Na konci Liv ještě obešla všechny, kdo na ní dosáhli a podala jim ruku. Byla asi jediná z celého festivalu, kdo obešel všechny.

leaves eyes

Byla jsem z nich nadšená a tak jsem se vydala ještě na autogramiádu. Andrea tam se mnou nešla a mě se při naší domluvě ještě povedlo shodit jí suchou mikinu do louže (měla mě moc ráda).
leaves eyes
Následně jsem mrzla celá mokrá, asi půl hodiny, při čekání na autogramiádu, ale ta taky stála za to. Mám podpisy od všech a fotku s Liv Kristine a Alexanderem Krullem. Děkuji jedné slečně stojící přede mnou, že to cvakla.
Liv s kytaristou Thorstenem (taky sympaťák) se ještě ptali, jestli jsem pořád mokrá a jestli je mi zima :D. Tak jsem řekla, že jo a ráda bych dodala, že tričko by se dalo ždímat, ale na tuto větu nestačila má AJ :D
leaves eyes
leaves eyes
Po autogramiádě jsem zamířila do ToiToiky se převléknout do dvou suchých svetrů. Ještěže mě následně v vchodu nekontrolovali tašku, jinak by se asi divili, proč tam mám mokrou podprsenku :D.

a ještě nesmí chybět video :D

Metalfest- den první

30. května 2010 v 20:11 | Lawiane
DSC03194
Do Plzně jsme odjížděli až v pátek ráno s otcem Andrey. Smluvená hodina odjezdu se pekelně protáhla jelikož, jak se dalo čekat, naši otcové se dali do nekonečného hovoru.
Do amfiteátru Lochotín jsme tedy dorazili teoreticky až hodinu a půl po startu, prakticky to však ještě nezačalo. Hned u vchodu mi byla odejmuta má Mattoni hrušková, kterou jsem se nezkušeně pokoušela propašovat. Mile mě překvapilo, jak je areál dobře řešený. Člověk na pódium viděl opravdu odevšud, a když nechtěl výt zrovna v kotli, mohl si sednout na lavičky a nepřišel přitom o vystoupení.
Hned první co jsme udělaly, bylo, že jsem si s Andreou buransky sedly na lavičku a začali žrát řízek :D!
Po nasycení jsme vyrazily na obchůzku obchůdků, kde mi do oka padla taková brašnička s Tarjou, za minutu byla peněženka o tři kila lehčí a mé rameno o bágl těžší :D a ještě jsem dostala grátis placku s Tarjou.
hhk
 Náhle se uvolnil prostor v první řadě a tak jsem ho okamžitě obsadily, načež vedle nás přišel totálně opilý chlapec a jeho totálně opilá holka a začali nás přemlouvat ať mlátíme hlavami s mini, což jsme velkoryse odmítly. Po konci kapely naštěstí odpadli. Tohle místo jsme si drželi až do večera. Nejprve jsem si užila koncert ARKONY, pak přetrpěla koncert Death Angel a nakonec si nejvíc zařádila na KORPIKLAANECH. Po Korpících už jsme první řadu opustily a šly se trochu vyvětrat ven před areál a hlavně si sednout. Před vchodem jsem zbaštila suchou čínskou polívku (náhodou, suchá je lepší než mokrá :D) a při těch hodech mě bodnul komár. Andree se podařilo ho umělecky rozplácnout a tak jsme to začaly dokumentovat, to přilákalo jednoho ze security, který přišel se slovy, "vy si tu pouštíte žilou a fotíte to?". Vysvětlila jsem mu, že to je jen umělecká smrt komára a on, jak se zdálo, to pochopil.
komár
Nakonec jsme se vrátily kouknout se na Amony, ale to už jsme se držely vzadu na lavičkách. Znělo to moc dobře a skupina se vůči fanouškům jevila velmi sympaticky. Kolem jedenáctý pro nás přijel Andrey táta a tak jsme se plné super dojmů vydaly hajat. :D

-záznam zdravého stravování :D
kkk
"ubrousku prostři se" aneb toto je stůl
kkk
už se prostřelo :D
kkk
řádně posypat
ham
... a ham :D

Metalfest- Arkona

27. května 2010 v 21:49 | Lawiane
Arkona byla první kapela, kterou jsem na Metalfestu znala. Podařilo se mi dostat do první řady (kterou už jsem neopustila až do Korpiklaanů) a tak jsem měla nerušený výhled :D
Koncert byl povedený, lidi jejich hudba očividně bavila, protože publikum oproti předchozím vystoupením značně narostlo. Prostě severský folk metal, to člověka dostane do varu… co víc dodat :D Snad bych vytkla jen to, že tam bylo na můj vkus až moc "hej, hej…!" ale to je jen taková maličkost. Máša a ten její drsný hlas nemá chybu, by člověk do takové dívenky neřekl, že ze sebe tohle vydá :D. Opravdu osobitý styl ženského zpěvu.
Dávám sem jak mé fotky, tak něco od Andrey, které se dokumentační práce opravdu povedla na 100%. Videa jsou ode mě a nebojte- jsou krátká :D

moje fotky:
DSC03218
DSC03207
...a lepší od Andrey:
DSC00503
DSC00502
DSC00378

Metalfest- Korpiklaani

25. května 2010 v 12:10 | Lawiane
Korpiklaani, finská folk metalová kapela, byli ti, na které jsem se z celého festivalu těšila nejvíce, a vlastně by se dalo říci, že právě kvůli nim jsem tam i jela. Svůj koncert odehrály navečer první festivalový den.
Hned na začátek musím říct, že jsem tak na některé čeleny radikálně přehodnotila svůj názor.
S Andreou se nám podařilo asi kolem třetí odpoledne zabrat místa v první řadě. Sice to bylo velmi úmorné stát tam tolik hodin, ale já se jich odmítala vzdát a tak jsme stáli a stáli a stáli… Ani jsme nešly na autogramiádu. Ještě před Korpiklaani hrála Arkona, na kterou jsem se taky těšila, pak Vitacit a Death Angel.
Na Death Angel jsem se projevila jako totální anti-fanoušek, protože se mi jejich hudba nelíbila a spala jsem tam opřená o hrazení :D Ale ne celou dobu, pak jsem za pódiem totiž zahlédla nějakého pána v pěkné Korpiklaani vestičce (nakonec se z něj vyklubal manažer) a povídám Andree, "Jé Korpiklaani" a myslela jsem tu vestu. Andrea zase myslela, že myslím živé Korpíky, tak jí říkám, že to mě asi nezná dobře, jelikož kdybych zahlédla ty živé, tak udělám hrozně udivený zvuk a zařvu na ní, "Hej! Ty vole, Korpíci". Načež se z mých úst asi za pět minut ozval hrozně udivený zvuk a "Hej! Ty vole, tam je Jonne!"
Rázem jsem nespala opřená o zábradlí, ale popadla jsem finskou vlajku a na Jonneho vehementně zamávala. Mezitím se tam objevil i Jarkko. Očividně si mě všimli a snad se zdáli být mým finským vlastenectvím potěšeni, ale nijak extra nereagovali. Jonne měl brýle jako nějaká vosa. Ostatně můžete posoudit na paparazziovských fotkách. Pak už se tam někdo z kapely motal pořád, takže bylo co pozorovat.
DSC03262
DSC03268
Jarkko se šině :D
DSC03267
Po Death Angel už se na zadní stěně pódia objevil ten krásný obrázek z Karkela, nachystal se Jonneho parádní mikrofon s kostrou a Shamanem a koncert mohl začít.
Kapela začala hned tou největší peckou a to byla Vodka. Všichni nadšeně řvali s nimi, takže se celým amfiteátrem neslo "Vodka, vodka, vodka…" Já už byla po první písničce úplně zpocená a vyřízená.
Stáli jsme na pravé straně a hned před námi byl Cane (dále označován jako Rameno) a co mě opravdu překvapilo je, že ten chlap je prostě pěknej! Jsme si z něj vždycky dělali srandu, že má velký rameno a vůbec vypadá jako vodník. Když se koukám na fotky, tak na nich taky nevypadá nijak sexy, ale skutečný je prostě boží. Takový sympaťák, co kolem sebe šíří pozitivní atmosféru. Si tam tak roztomile poskakoval s tou kytarou a koulel na nás ty svý hnědý očka. A taky měl narostlý krátký vousy, to bylo zřejmě to, co ho dělalo hezčím.
 Jonne byl taky super, bylo vidět, že je ve svém živlu, běhal tam a dělal na lidi ty ksichty. Nutno dodat, že pódium bylo od první řady daleko a před ním byl ještě takový beton, na který Jonne častokrát vyběhl, aby byl blíže k lidem. Jenže ten chlap už má si tak nacucaný mozek alkoholem, že nějak nevnímá existenci své levé strany. A tak, k naší smůle, chodil celou dobu jen na tu druhou stranu, což vážně naštve. Akorát na konci, když už jsme na něj mega ječeli, tak se uráčil a přišel i k nám. Takže Jonne se sice choval k fanouškům mile a přátelsky, ale jen k těm napravo. No, ale nám to tam vynahrazoval Rameno, který si zase víc všímal nás.
Nepamatuju si přesně všechny písničky, co odehráli, ale byla tam ještě Joudaan Viinaa, kterou miluju, Viima, Let´s Drink, Tuli Kokko (tu taky miluju), Pellonpekko a nemohla chybět Beer Beer.
Při Beer Beer Jonne předvedl úchvatné divadlo a celou dobu byl vpředu na tom betonu. Záznam můžete vidět na následujícím videu, které začíná tím, jak Jonne na lidi vyprsknul pivo a následně jim ho dal dopít :D Škoda, že nás taky nepoprskal :D
Při dokumentaci mi však neustále překážel jeden sekjuriťák, který stále strkal tu svou holou palici, přesně tam, kde stál Jonne.
Co mě taky udivilo, bylo to, že většina hudebníků při vystoupení pila vodu nebo maximálně pivo. Zato Jonne s Jarkkem si tam dávali vodku a Jonne ještě při koncertě stihl vykouřit dvě cigarety. Vždy, když měl zřejmě potřebu nikotinu, dali instrumentálku a k Jonnemu přiběhl manažer už se zapálenou cigaretou. Ten to má tedy zařízený :D.
Všechno už jsem asi napsala a dlouhé články stejně nemají úspěch, takže to ukončím a přidávám fotky. Nejspíš se tu objeví ještě fotky od Andrey, protože je má lepší :D
Koncert jsem si maximálně užila, jen škoda, že nebyl delší. Hezky jsem si zařvala (ještěže mi v tom hluku nebylo rozumět. Ty texty mám spíš naposlouchané než, že bych je všechny četla, takže jsem zřejmě komolila, co se dalo. Slyšet mě Korpiklaani, jak ječím všechny finský slova absolutně špatně, tak se buď počůrají smíchy nebo mi rovnou jednu vrazí :D), zamávala vlajkou, zatřepala hlavou a rukama. Jediné, co mi vadilo, bylo to, že všichni včetně uvaděče vyslovovali jejich název s krátkým a, což zní podle mého hnusně a je to hanobení finštiny. Prostě úžasný zážitek a těším se, až finští hoši přijedou znovu.

ta jeho nahrbená chůze nemá chybu :D

tady je dokumentace jak Rameno krásně hopsá :-)
je to nekvalitní, ale hopsá :D
DSC03342
DSC03332
DSC03305

První zprávy z Metalfestu- přežila jsem :D

24. května 2010 v 21:17 | Lawiane
Ahoj lidi, tak jsem zpět u počítače a u blogu. Živá a zdravá a hlavně plná skvělých dojmů. Metalfest byl naprosto úžasný, výborně jsme si to tam s mou kamarádkou Andreou užily. Ani jsem nečekala, že to bude TAK dobré! Fotek a videí a zážitků, které bych vám chtěla sdělit, je tolik, že jsem se rozhodla, věnovat tomu celý tento týden. Takže čekejte, že do neděle to tu bude naprosto metalové. Asi jste si také všimli radikální změny designu :D, to bahno v záhlaví jsou mé boty po sobotním dešti :D
Napíšu samostatné články na několik koncertů, bude to spíš mé prožití, než nějaká odborná recenze. Fotky budou moje a také půjčené od Andrey, jelikož ty její jsou opravdu pěkné. Zítra se tu objeví takové shrnutí a pak ještě rozeberu každý den zvlášť. Udělala jsem tu na to samostatnou rubriku.
Uf, nějak se z toho stále nemůžu vzpamatovat, šla bych zase mlátit hlavou, ale u počítače by to asi nebylo vhodné a navíc dneska mě festově bolí za krkem, protože včerejší Finntroll a HammerFall byli nářez :D
No pro dnešek asi končím, musím sdělit rodičům dojmy a ukázat fotky, které je mají přesvědčit, že metalisté jsou naprosto mírumilovné lidé a že nechat mě přespávat na MoRu je naprosto bezpečný nápad :D
Taky nevím, jak zítra na ulici přežiju ty růžovky, nějak jsem si zvykal, že se v okolí vyskytují stejní lidé, jako já.
 
 

Reklama