Masters of rock 2010

Souhrnné video z MoRu... All We Are

6. srpna 2010 v 13:42 | Lawiane
Blog mi zase nějak stávkuje, byl tu na každý den přednastavený článek a objevil se tu asi jen jeden. Blog sice tvrdí, že jsou zveřejněné, ale přitom velké prd.
Nějak mě začalo bavit vyrábění vida v movie makeru. Vytvořila jsem jedno s Tarjou, které sem brzy přijde a jedno takové souhrnné z Masters of Rock 2010. Dávat sem jednotlivá videa a tuny fotek, je zbytečné, stejně by vás to až tolik nezajímalo a myslím, že tohle video zahrnuje vše podstatné. Jen je tam málo interpretů, protože víc jich prostě natočených nemám.
Doufám, že se bude líbit :-)

P.S. Máma má vážně ráda NW, dneska se dopoledne při žehlení koukala na videa z End of an Era a hrozně se jí líbily, taky jsem jí pouštěla Anette a souhlasí, že je to vážně hrůza. A říká, že příběh NW vidí jako smutný a stále se zabývá vyhazovem Tarji. Před chvílí jsem celý oběd řešili, proč jí vyhodili, ale otec to vidí moc jednoduše. Máma se tím zabívá do hloubky :D

Doro- koncert

5. srpna 2010 v 22:39 | Lawiane
Doro koncert
Na Doro jsem se těšila opravdu hodně, v plánu bylo jít na autogramiádu i na koncert, ale po při čekání ve frontě před podpisovkou nám bylo oznámeno, že Doro je nemocná a autogramiádu proto zrušila. Nedalo se nic dělat, škoda, ale hlavně že koncert zůstal.
Podařilo se nám uchvátit místa, sice na kraji, ale v první řadě. Před Doro jsme vyslechli a zhlédli ještě Lacrimosu. Při pohledu na toho zpěváka musím vážně uvažovat, zda je jeho orientace normální nebo ne :D.
Po nich přišla konečně ta úžasná paní. Hezky oblečená, v dobré náladě a s úsměvem, žádná nemoc na ní nebyla znát. Hned začala publikum pěkně rozhýbávat a dobře se jí to dařilo. Dala i písničku All We Are, která je taková chytlavá a mám jí ráda. Jinak jsem moc písniček naznala, ačkoliv jsem jí před festem začala docela dost poslouchat, ale vůbec to nevadilo.
Přidávám nějaké fotky.
Doro asi začnu mít hodně ráda, je taková jako Tarja, prostě že na to publikum nekašle a nezpívá si tam jen tak pro sebe, ale opravdu se snaží dát těm lidem zážitek a zapojit je do varu.
Chech, to byla teda věta.

Epica koncert + autogramiáda

27. července 2010 v 19:03 | Lawiane
Epica
Absolvovala jsem autogramiádu i koncert, ale shrnu to do jednoho článku. Na autogramiádu jsme stáli pekelně vzadu a mysleli jsme, že se na nás nedostane, ale pak jsme zjistili, že lidi před námi čekají na něco jiného, takže nakonec jsme se k Epice dostali. Všichni byli samozřejmě ohromě milý, akorát Simone mi přišla taková odtažitá. Nemyslím, že by byla přímo nafoukaná, ale není tolik pro lidi jako třeba Tarja. Ještě měla nemožné brýle.

DSC03908

Tarja- koncert

25. července 2010 v 19:10 | Lawiane
Hned po autogramiádě jsme si šly s Pelko zabrat místa. Před pódiem už bylo docela plno, ale ti lidé mezi sebou měli celkem slušné mezery, kterými jsem se pomocí
"S dovolením" a "Můžeme?" procpaly až asi do šesté řady uprostřed. Měli jsme děsnou žízeň a bylo nám nehorázný vedro, ale co bychom pro Tarju nevytrpěly, že. Mezi předchozí kapelou a ní byla hodinová přestávka, kterou ovšem vyplnila občasná přítomnost Marcela alias Máci nebo Cibule na pódiu. Po hodině přišla konečně Tarja a začala hned Rusalkou. Krása, krása, krása! Jinak to nejde popsat. Dále zpívala Boy and the Gohost, čímž mi udělala radost, jelikož to je z MWS má nejoblíbenější. Zpívala krásně, vypadala krásně, ani během koncertu nevystřídala šaty. Pořád pila, což bylo strašně provokativní, neboť my jsme umírali žízní.
DSC03876

Tarja- autogramiáda aneb můj provar maximální :D

24. července 2010 v 11:45 | Lawiane
Setkání s Tarjou takhle zblízka pro mě byl větší zážitek než celý koncert. Na autogramiádu jsme s holkami čekaly asi dvě nebo tři hodiny, tím pádem jsme měly dobrá místa a nehrozilo, že se na nás nedostane. Tarja přišla se zpožděním za doprovodu svého Marcela, který tam byl však jen chvilinku, něco vyfotil a zase odešel. Tarja do toho stanu tak nadšeně vběhla, že hned málem upadla, ale okamžitě to zamaskovala :D.
DSC03768
tam vzadu je Macek :D
Den předem jsem se s Hate bavila, jak se finsky řekne "Můžu se s tebou vyfotit?" a Hate, která je hrozně šikovná, hned někde vypátrala, že by to mělo být "Voinko ottaa sinun kanssa kuva?". Měla jsem totiž takový hloupý plán, který se lehce vymknul kontrole, oslnit Tarju finštinou. :D
Celý den si tu větu opakuju jako magor a na 200% jí umím. Ještě při čekání na autogramiádu si stále říkám Voinko ottaa sinun kanssa kuva a dva metry od Tarji si to taky opakuju a pořád to na 200% umím a říkám si, "jo, tohle jí teď řeknu. To bude drsný. Třeba něco odpoví taky finsky."
Pak jsem s ní fotila Pelko a její kamarádku a úplně se mi rozklepala ruka :D jako, že to bylo fakt hodně vidět. Tak si říkám, jak je to trapný a že to všichni včetně Tarji vidí a nepochybně si myslí, že jsem vadná :D. Pak přišla řada na mě, dala jsem jí booklet na podpis se slovy "Tässä, ole hyvä" ale to zřejmě neslyšela. Pak přišla řada na tu slavnou větu :D. Haha, to je zase provar! Suverénně začnu, "Voinko ottaa-" a zbytek zapomenu :D. Totální okno, ale fakt totální. Tarja se ke mně naklonila a kouká na mě, očividně docela pobaveně. Já tam jak idiot se snažím si vzpomenout a už to trvá hrozně dlouho tadyta trapná scéna. Melu jen tak nějaký písenka, nebo spíše zvuky, co mají značit, že se snažím si vzpomenout a pak mi svitne naděje, že poslední slovo bylo kuva, což znamená obrázek, jenže z pusy mi místo kuva vyleze kiva, což znamená prima! A miloučká Tarjuška, vidíc, že to trochu nedávám, na mě s úsměvem, "valokuva? (fotka)". Tak já jenom kývala hlavou, že jo jo. Ještě jsem jí anglicky řekla, že jsem blázen (nic lepšího mě nenapadlo, jelikož jsem zapomněla i celou Aj). Hezky jsme se vyfotily, šáhla jsem na ní- juchů :D. Pak jsem jí řekla "Kiitoksia", alespoň to bylo dobře :D a šla jsem.
DSC03802

Masters of Rock 2010- shrnutí

23. července 2010 v 18:39 | Lawiane
Na rozdíl od Metalfestu jsem na Moru shlédla docela málo koncertů, ale ne že by mi to vadilo. Nechtělo se mi stát na tom slunci a tak jsem šla jen na to, co mě opravdu zajímalo. V následujícím článku trochu rozeberu, co jsem tam během 4 dnů dělala.
Je to docela dlouhý, takže kdo to dočte do konce, dostane od mne virtuální pusu :D.
obr.

Zpět. Ne však na dlouho

19. července 2010 v 13:47 | Lawiane

Jen vám chci oznámit, že MoR jsem úspěšně přežila. Bylo to dokonalé a velké díky patří lidem z tt.cz fanklubu za to, že jsem tam měla s kým být a že jsou tak milí. Momentálně se nedostanu na net, ale napíšu několik článků, upravím fotky a v pátek to tu zveřejním. Musím ještě sama nějak vstřebat ty zážitky, hlavně, to že jsem si splnila jeden sen a mám konečně fotku s Tarjou. Chce se mi spát, takže

Tudududuů- juchů- tradá na MoR!

14. července 2010 v 22:42 | Lawiane
Poslední článek před zítřejším odjezdem na MoR. Mám ohromnou radost a strašně se těším- konečně mi to došlo :D Všechno totiž perfektně klaplo a vyšlo velice nad mé očekávání. Celá má účast na tomto festu byla totiž dosti nejistá. Nejdřív jsem měla jet s Evelin pak zase ne, pak zase jo a nakonec ne. Takže už jsem myslela, že mi to rodiče zatrhnou, když tam jedu jakoby sama. Ale oni byli celkem v pohodě, jen jsem musela udělat ústupek, že se vrátím už v sobotu večer. To bych přišla o Lordi a o Doro. Ale dneska se mi je záhadným způsoben podařilo přemluvit a budu tam na celý fest- to je úplně super! Nechápu, jak se mi to povedlo, oni jsou teď nějací benevolentní. Ani tomu nemůžu věřit. Ve stanu jsem měla být se Zdebrou, v takovém mém malém pidi stanu. Včera se rozhodlo, že s námi v tom pidistanu bude i PelkoEnkeli, ale nebylo jisté, zda se tam vejdem :D Ale jí se nakonec podařilo sehnat větší stan. Z té původně beznadějné situace, tedy nakonec všechno vyšlo- mám tam s kým být, máme kde spát a dokonce se tam vejdem…. a hlavně, budu tam na celej fest, jupí! Těším se na Tarjušku, strašně moc!
Chtěla jsem sem ještě vrátit ten předchozí fialový des, ale asi nestíhám. Do teď jsem balila a zkulturňovala se atd. Ještě si musím
vyčistit foťák a asi bych měla jít dneska dřív spát.
Dám sem nějaké přednastavené články na tu dobu, co budu pryč. Asi to budou songy od Värttinä, tudíž sem ani nemusíte chodit :D Nic jinýho ale nestíhám.
Příští týden se zase přiženu zpět s tunou reportáží a na Masters of rock 2010 vznikne zase samostatná rubrika, jako je u Metalfestu.

Metalu zdar! Vy co jedete taky, tak si to hezky užijte, třeba se potkáme. A vy co nejedete, tak doufám, že si budete užívat někde jinde a v klídku.
Snad se tam neusmahnu, to vedro bude smrtící.

tadadadadá
 
 

Reklama