Korpiklaani

Korpiklaani - Beer Beer - Pán prstenů

1. května 2011 v 22:18 | Lawiane
U Danieli na FB jsem narazila na toto a nemůžu se s vámi nepodělit. To je prostě naprostá dokonalost!!! :D

Paganfest - Korpiklaani videa

26. března 2011 v 11:56 | Lawiane
Dodatečně ještě dvě videa Korpiklaanů, co se mi v rozdrkaném davu povedlo nahrát :D Jinak sepsání mých zážitků z Paganfestu, kde vystupovali Korpiklaani naleznete v rubice o metalu tady.


Korpiklaani - album Ukon Wacka

8. února 2011 v 21:57 | Lawiane
A je to tady (tedy už pár dní)! Korpiklaani vydali nové album Ukon Wacka. Ke koupi už je i u nás.

ukon wacka

Korpiklaani Tequila

4. ledna 2011 v 18:40 | Lawiane
Korpiklaani dnes vydali nový klip z blížícího se alba Ukon Wacka.
Písnička je to alkoholická a chytlavá (jako vždy) :-)

Nové album Ukon Wacka

18. listopadu 2010 v 20:51 | Lawiane
Konečně se objevila nějaká zpráva o novém albu Korpiklaanu. Hoši momentálně pracují ve studiu a jsou prý velmi zaneprázdněni, posoudit můžete na videu. Album ponese název Ukon Wacka, což by měl být nějaký starý pohanský obětní svátek. Obsahovat bude 10 písní a všechny budou ve finštině.
Plánované datum vydání je 14. února.
A pro ty, co mají tuto skupinu rádi, připomínám, že je můžete vidět na Paganfestu v Praze 13. 4. Vstupenky jsou již v prodeji na http://www.mastersofrock.cz/www/index.php?view=193

Korpiklaani a další lahůdky na Paganfestu 2011

21. října 2010 v 22:34 | Lawiane
Jóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Korpíci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jóóóóó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a s nimi ještě Kivíci (ta čtvrtá kapela)- MEGA! Jóóóóóó

Již tradiční putovní festival, v jehož rámci se tentokrát představí KORPIKLAANI,UNLEASHEDMOONSORROWKIVIMETSÄN DRUIDIVARG ARAFEL, se ani příští rok nevyhne České republice. Fanoušci se konkrétně mohou těšit na 20. březen, kdy se celý ansámbl představí v pražském Abatonu.

zdroj: volumemax.net

Keep on Galooping

31. května 2010 v 9:03 | Lawiane
Mám potřebu se s Vámi podělit o tento klip, protože ho považuji za velice zajímavý :D
A trochu drsný, chudák ten dřevorubec, jak ho opálí plamenem, to už je trochu moc, ale konec je dobrý. A jak se říká, konec dobrý, všechno dobré. Přijde mi to celkem vtipný.
V zimě jsem se na něj koukala s Andreou a tlemily jsme se, jak Korpíci tomu pánovi snědí kuře. Zrovna jsem si to pustila znova a prostě mám potřebu to sem dát- takže to tu je :D I když moc nechápu, co má ten klip společného s textem té písně, ale to je jedno…

Korpiklaani na MoRu 2008-fotky

17. ledna 2010 v 16:29 | Lawiane
Přidávám fotky z Moru a jen tak mimochodem všimli jste si, že Jonne má uražený kousek zubu? Určitě si to udělal, když zubama otevíral flašku piva :-D

Jejich styl

1. prosince 2009 v 15:13 | Lawiane
Obecně:
Korpiklaani je finská folk metalová skupina, která funguje už od roku 1993, tehdy se však jmenovala Shaman. Pod tímto názvem hráli až do roku 2003 (někde se uvádí 2002, tak nevím..), kdy se rozhodli změnit název, aby se nepletl se stejnojmennou skupinou z Brazílie. Korpiklaani znamená v překladu Lesní klan.
Zakladatelem kapely je zpěvák a kytarista Jonne Järvelä. Do roku 2003 skupina hrála písně v sámštině a ve stylu sámského joiku. Jejich tvorba byla více folková a méně metalová. To se změnilo a dnešní texty jsou v angličtině nebo finštině.
Témata jejich textů jsou typické pro jejich zemi. Zpívají o přírodě, alkoholu a různých mýtech.
Něco víc o jejich stylu (co se mi povedlo přeložit z oficiálních stránek): kopírovat jen s autorizací!
Jejich hudba se skládá z metalu, založeného na veselém folkovém základu. Tak jako jejich výběr nástrojů, využívají kombinaci elektrických kytar a bicích, stejně jako houslí a typických finských folkových nástrojů, jako třeba akordeon.
Pro většinu lidí, je jejich hudba tak radostná a živá, že nemohou vzdorovat tanci, smíchu a pocitům štěstí. Možná je to důvod, proč je fanoušci nazývají "pivní metal" (nepochybně mají stejný efekt jako pivo), ale může to být také kvůli tomu, že mnoho písniček je o neustálém pití Korpiklaanů.

členové

1. prosince 2009 v 15:11 | Lawiane
Současná sestava:
Jonne Järvelä - zpěv, elektrické a akustické kytary
Cane (vl. jm. Kalle Savijärvi) - kytary
Jarkko Aaltonen - baskytara
Hittavainen (vl. jm. Jaakko Lemmetty) - housle, dechové nástroje
Juho (vl. jm. Juho Kauppinen) - akordeon
Matson (vl. jm. Matti Johansson) - bicí

host: Virva Holtiton (vl. jm. Juha Jyrkäs) - zpěv, kantele a texty
Bývalý členové:
• Toni Honkanen - kytary (2003-2005)
• Arto Tissari - baskytara (2003-2005)
• Ali Määttä - perkuse (2003-2005)

 
 

Reklama