Září 2015

Proč mají lidé pohlavní orgány?

21. září 2015 v 18:21 | Lawiane |  Finsko 2015
Už jsem tady měsíc. Jedna čtvrtina za mnou. Ani se mi tomu nechce věřit, jak to letí. Zatím mě nepostihuje žádný koti-ikävä (stesk po domově), a i když tady asi teoreticky nezažívám nic světoborně výborného, mám se prostě a jednoduše dobře. Jenom tu trochu chybí kontakty s novými lidmi a komunikace s Finy. Nevím, co bych si počala, kdyby tu se mnou nebyla Nina, neboť se spolužáky se nijak zvláště nebavíme. A ne jen my. Prostě je tu taková strategie finštinářů neFinů navzájem se nebavit. Bavit se jenom se stejnou národností. Takže je tu většina lidí rozdělená po dvojicích. Když ráno přijdete do třídy a pozdravíte, obvykle vám ani nikdo neodpoví. Takže už příště radši taky nezdravíte. Nemá to cenu.

Polární záře a hranolky s kečupem

12. září 2015 v 22:41 | Lawiane |  Finsko 2015
Tak. Hned na úvod oznamuji, že další článek hodlám pojmout pozitivně. A jako klasický deníček výměnného studenta: Co se dělo ve škole? Kolik stojí brambory? Jakou barvu mají zdejší autobusy a jak moc dlouhé názvy tu mají ulice. Dobře, stejně všichni tušíte, že to zase skončí povídáním o opačném pohlaví a o hranolcích s kečupem. Tak vás nebudu napínat a o hranolcích vám povím hned na začátku, ať vás nemusí jejich očekávání strašit po zbytek článku.

Tíže mládí

6. září 2015 v 11:00 | Lawiane |  Finsko 2015
Takže… Co se událo během uplynulého tamperského týdne? Viděla jsem finského prezidenta. (A včera dokonce Gandalfa. Když pominu, že tu byl nějaký cosplayářký fest, zní to docela hustě, že? Ale ten prezident byl opravdový.) Na konci projevu prezident popřál všem hezký podzim a štěstí do života. Ne, že by to mému současnému stavu nějak pomohlo, ale každopádně teď můžu tvrdit, že mi finský prezident popřál štěstí do života.