Červen 2014

Třikrát "jé" a pětkrát "né"

26. června 2014 v 11:56 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Z čeho má člověk radost? Například z toho, když mu začnou prázdniny a ještě poslední zkoušku, o které myslel, že ji třeba neudělá, zakončil jedničkou. Ou jé - ten pocit svobody, kdy už nemusíte do hlavy hustit žádné věci typu "inkorporace jedné propozice do pozice participantu propozice jiné" což je navíc jenom nadpis. Připadám si skoro jako po maturitě, to jsem měla tolik plánů, že jakmile se nebudu muset učit, budu dělat tohle a támhleto (úplně živě si pamatuju, jak jsem plánovala začít si šít středověké oblečky, když vůbec šít neumím) a pak jsem stejně dělala velký prd. :D Ale tentokrát… tentokrát se budu o prázdninách dobrovolně učit - slovíčka a tak a konečně si přečtu nějaký pohádky ve finštině, co jsem si jich koupila v antikvariátu hned několik knih po dvacetikoruně a ještě jsem se jich ani netkla. A dneska můžu pařit hru, konečně! Připustit všechny jednorožce! :D To je taky pádný důvod k veselí.
Ne, teď vážně a konec veselí. Uběhlo pár dní a prvotní radost ze syntaxe vyprchala.

Fotky z posledních pár měsíců

17. června 2014 v 12:28 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Víte, co? Na to, že fotím docela hodně, vám tu ty fotky skoro nikdy neukazuju. To je třeba napravit. :)
Takže jdeme na to:

Tohle je úplně čerstvé. Včera jsem byla kamarádce fotit štěňátko. Je to slaďouš Apu. A konečně jsem začala používat objektiv pevnou padesátku.

Jsem jako chodící reklama

1. června 2014 v 23:54 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Občas si připadám, jako kdybych byla nějaká chodící reklama na Finsko. Jako takové ty veliké chodící plyšové domečky, které pochodují po Pankráci v okolí České spořitelny, a jejich plyšová zaprášená vizáž vás má přimět začít spořit s Českou spořitelnou. Nebo obří plyšoví žraloci, co mají cizince nalákat na thajské masáže na Staromáku. Žralok vám ukousne nohu a už vás nikdy bolet nebude. Ty bych vzala harpunou. Doufám, že mě někdo za mé "reklamní chování" taky nebude chtít vzít harpunou. Ne, vážně… myslím, že by mi Finsko mělo začít platit. :D Vidíte, už mi můj blog začíná vypadat jako reklama na Finsko… Finko na každém řádku a to jste to ještě nedočetli do konce. :D