Únor 2014

Než zmáčknete spoušť

12. února 2014 v 19:53 | Lawiane |  Poučovárna
Budeme se bavit o fotkách, ne o střílení.
Poslední dobou se na FB docela bavím příspěvky v jedné fotografické skupině, kde si začátečníci nechávají radit. Občas mě tedy spíš napadá "komu není rady, tomu není pomoci", jelikož se tam téměř na každé fotce opakují tytéž chyby. Tak mě napadlo sepsat takový základní návod pro lidi, kteří si hrdě koupí Nikon a pak se diví, že jim z toho neleze to, co by chtěli. (V nacpání nápisu photo by… do nekvalitní fotky, jim to však stejně nezabrání. :D) Ono totiž nic nejde jen tak samo o sobě.
Rady budu brát z pohledu, že dotyčný fotí zrcadlovkou. Z normálního kompaktu se vám při troše štěstí může také podařit vykouzlit dobrou fotku. Mobil je mobil, fotí dokumentační fotky, nikoli cíleně umělecké. Názorné ukázky budu demonstrovat na vlastních fotkách. Tak a teď už hurá na věc!


Perličky finské populární hudby

10. února 2014 v 18:45 | Lawiane |  O Finsku
Mám po zkouškách a jít ráno k doktorce, kde mě zvážili a za předpokladu, že má obuv váží dvě kila, což opravdu neváží, protože glády už dlouho nenosím, přišli na to, že bych měla přibrat, nicméně tedy jít ráno k doktorce byl jediný plán dnešního dne a tak si teď sedím v relativně uklizeném pokojíčku, i potkan je vyvenčen a hovínka z klece odstraněna, poslouchám pohodovnou hudbu a chystám se psát chytrý článek o focení. Ale ještě před tím, než bude článek o focení, mě ta pohodová hudba navnadila, že bych se o ni s vámi mohla podělit, takže à
Ujíždím na finském popu a jsem schopna poslouchat skoro všechny "sračky", kterými bych za jiných okolností opovrhla, jenom proto, že jsou prostě finsky. A podvědomě nějak lituju všechny lidi, kteří o finskou hudbu ještě nezavadili. Protože ona je děsně super, abyste věděli. (Až na těch pár výjimek, od kterých se Lawi stejně nemůže oprostit.) Finové se totiž tak obecně nebojí experimentovat a kombinovat i zdánlivě nekombinovatelné a pozitivním výsledkem. V rádiu nikdo necenzuruje metal, a vůbec ve Finsku asi vládne trochu větší otevřenost vůči někdy kontroverzním hudebním žánrům. Příkladem toho může být i fakt, když Finové před časem vyslali na Eurovizi partu do zrůd oblečených metalistů, aby hrdě reprezentovala jejich národ. A Lordi to celé vyhráli a jsou nakonec slavní po celém světě. (I když jim na těch letních festivalech musí být sakra horko!)
Ale co, finský metal přeci každý zná, takže teď bych s vámi raději zabrousila do vod za hranicemi méně známých interpretů. A budeme se věnovat převážně libozvučným a miloučkým písničkám.

Jenni Vartiainen (Asi dva roky mi trvalo, než jsem si její jméno zapamatovala správně. Hurá!)
Pohledná třicetiletá popová zpěvačka, která se proslavila díky jedné hudební soutěži. Dříve se věnovala mimo jiné i krasobruslení a svůj pohyb velmi dobře zúročuje v klipech. Její styl bych charakterizovala, jako takový dobře poslouchatelný pop, který asi nikomu nemůže vadit. Mám od ní ráda písničky pomalé i ty "odvázanější".


Popůlnoční

3. února 2014 v 23:58 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Ahoj, (Pozdrav, to tu dlouho nebylo, že bych odvykla dobrý mravům? Nebo jsem měla v předchozích článcích něco tak překotně na srdci, že nebyl čas pozdravit?)
Teď mám času zřejmě habaděj, protože můj počítač vždycky nějak dokonale odhadne, kdy si jdu vyčistit zuby a když se vrátím, je tak nechutně zasekaný, že tím přiměje člověka jít spát i kdyby nechtěl. Ale já teď vážně nechci - budeme svádět urputný boj. Kdo s koho. Je po půlnoci.

Směska fotek

1. února 2014 v 21:47 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Slíbila jsem si, že se budu zase víc věnovat blogu, tak aby skutek neutek, dám sem alespoň takovou směsku fotek. Některé jsou ještě z podzimu. Na příští dny plánuji napsat takový drobný "tutoriál" o focení.
Tak enjoy! (Óó jak já nesnáším anglická slova v českém textu!)