Říjen 2013

Zatrolené kelímky

24. října 2013 v 22:34 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Ahoj vagabundi,
Kalousek je debil, a aby se ze své debilnosti vyvlíkl, k tomu mu nepomůže, že si jednou vezme zástěru a půjde obsluhovat lidi v kavárně. Asi by mi to kafe od něj zhořklo víc, než je libo. Tímhle jsem ale článek vůbec začít nechtěla. I když třeba to někoho přiměje se se mnou v komentářích hádat, že pan Kalousek není debil. V takovém případě však počítejte rovnou s tím, že pro mě budete debil i vy.
Hafk, domluvil jsem. To říkala naše učitelka na výtvarce. A taky říkala, že tempera musí být hustá jak kašička. Tempera je skoro stejný slovo jako Tampere, mém milované industriální finské město. To mě nikdy nenapadlo, ale podvědomě to očividně vím, protože jsem podvakrát napsala tempera jako tempere. A teď se mi to plete už úplně, příští rok asi pojedu do Temepery.

Večeře na finské ambasádě

16. října 2013 v 22:14 | Lawiane |  zažila jsem
Ahoj,
Plní se mi sny, Finsko naplňuje stále můj život, i když v něm už nejsem. Ve škole nám to jde fajn. Tenhle semestr sice nemáme kromě jazykových lekcí skoro nic jiného, jen ještě úvod do kultury, kde se učíme o finských Vánocích, o tradičním finském velikonočním jídle, co když se ho někdo pokouší poslat letadlem do Anglie, Britské aerolinky odpoví, že exkrementy nepřepravují a o tom, jak většina finských básníků nalezla svou smrt v uchlastání. (Moje zápisky z hodin někdy vypadají vážně akademicky a důvěryhodně. Příklad: Obyvatelé Häme - nemluví a jsou pomalí, obyvatelé Pohjanmaa - perou se, Eino Leino se uchlastal…)

Focení: Slečna Medúza

13. října 2013 v 22:34 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Dneska jsem strávila příjemné podzimní odpoledne s kamarádkou v Hostivaři a náplní práce nám bylo focení. Já za objektivem, kamarádka před objektivem. Cestou jsme ještě potkaly nějakého zuřivého staršího fotografa, který mi bez otázání ukradl modelku a nakonec nás začal fotit obě dvě. Byly jsme z toho poněkud v rozpacích, ale večer mi od něj na mail přišly fajn momentky. Jinak kromě kolíčkování vlasů jsem byla dnes nějak bez nápadu, ale kolíčková medúza se dá myslím považovat za úspěšné splnění dnešního fotodne. Inu, posuďte sami. Nejsu profík, ale baví mě to a myslím, že to není špatné.

Kam v Praze zadáčo na záchod

12. října 2013 v 12:40 | Lawiane |  Poučovárna
Tak jsem si řekla, že pojmu TT tentokrát velmi prakticky.
Ať už jste Pražáci, či tím spíše, jste-li tu jen na výletě a méně se vyznáte v ulicích a pomocných koutech zdejších, přecijen jste pořád jen lidé a na člověka občas dolehne onas potřeba, aniž by k tomu byla zrovinka vhodná chvíle.
Stručně řečeno: Kam se vrtnout, když vám praská močák či hovínko už leze do zatáčky a nechcete navštěvovat veřejné placené záchody?

Voko skrze konečník

4. října 2013 v 23:00 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
"Ukončete výstup a nástup, dveře se zavírají." A mozkovny vám při tom drtí.
Jo, naslouchám těmto dopravním hlášením se srdečným potěšením. Ale opravdu. Ovšem, co už je méně příjemné, je pocit, kdy byste se vzteky nejraději obrátili naruby.