Říjen 2012

Definujme definice

25. října 2012 v 22:49 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Nazdárek!
Dneska byl den školní krizovky. Ráno, tedy vlastně později dopoledne, jsem měla přednášku, kde jsme pitvali básničku. Pan přednášející jí vertikálně rozsekl v půli a řekl, že je binární. Tak to teda nevim. Navíc mě v životě nikdo neučil, jak poznat všechny ty básnické věcičky typu alexandrína atd. A ono se asi počítá s tím, že to plně ovládám…. Oukej. Neovládám.

Můj kamarád jezevec

21. října 2012 v 23:03 | Lawiane |  Moje tvorba- grafika
Nechť Vám klouby slouží. Dnes jsem si na pár hodin zaskočila do Narnie. A nebyl by to pořádný výlet, kdybych se nezastavila na čajový dýchánek u svého starého známého jezevce Čuchomecha. Povyprávěl mi soustu nových věcí, ale ty by vás asi tolik nezajímaly, tak vás jimi nebudu zbytečně zatěžovat.
Snad jen, že jsem se měla velice dobře. Jak jinak - v takové zemi. :-)


Neruda na pastvě

17. října 2012 v 22:38 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Ahoj milánkové,
Víte jaký je to pocit, když vás někdo nakopne gládou do hlavy? Já taky ne, ale určitě to cítíte až v břiše, podobně jako když si něco zákeřného a nečekaného přečtete na fejsbuku… tak. Žeru popel.
Hlavně ne sopečný popílek… ten ne… jenom popel. Hlavně, že žiju…

Fotky - dravci

15. října 2012 v 22:30 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Tento víkend byl plný zážitků. Hodlám o tom napsat něco více než jen článek s pár fotkama. A třeba jednou i dodržím slib. V sobotu jsme totiž byli na takové dobové akci na Křivoklátě. Jmenuje se to Křivoklání a je to super. A já píšu jako malé dítě a proto pojď me raději od psaní k fotkám. Tady je pár ptáčků z jednoho vystoupení. Abyste si nemysleli, že jsem nějaký machr, co běhá s teleobjektivem po přírodě a celý den čeká na ptáka... to ne. :D


Skanzen Seurasaari

8. října 2012 v 21:41 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Další várka fotek. Sice zůstaneme stále v Helsinkách, ale tentokráte v trochu přírodnějším pojetí. Na jendom z ostrovů totiž sídlí nádherný skanzen. Pro mě doslova ráj... Jelikož to tam všechno vypadá tak "värttinovsky".
Pro upřesnění pojmu přidáme trochu toho folku.

A fotky.

Symbol Helsinek

7. října 2012 v 22:41 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Tak konečně jsem se dobrala k tomu šoupnout do vybraných fotek podpis a tudíž je můžu "pustit do éteru". :D
Je jich ovšem poněkud mnoho a je třeba rozdělit je na mnoho várek. První z nich je mé milované Tuomiokirkko. Majestátní budova a jeden ze smybolů Helsinek, který najdete v katalogu všech zájezdů. Jedná se o lutheránský kostel, který je ze všech čtyř stran úplně stejný. Miluju ho.Dobře se pod něj schovává v dešti. Podle fotek to není tak vidět, ale ta budova je vážně obří, jak stojí ještě na schodech a bílá barva je hrozně příjemná. Proseděla bych na Senátním náměstí klidně celý den. Moje úchylka na tuto stavbu se projevuje také v tom, že pokaždé, když se objeví na dohled, musím jí vyfotit... :D


Sisujeme

7. října 2012 v 19:54 | Lawiane |  zažila jsem
Nazdárek moji drazí, moji milovaní, moji… imaginární…
Pro změnu dáme jeden nefinský článeček, jelikož vás jistě nejvíce zajímá, co aktuálně dělám.
Tedy krom toho, že právě sedím u počítače.
OK, musím říct, že nastala velká změna, velký převrat. Největší všech dob doboucích. Začala jsem chodit do školy. A to přímo do té, co jest vysoko.

Koupání v Baltu

2. října 2012 v 10:54 | Lawiane |  Finsko 2012

Tak a co se dělo onoho finského úterý? Ráno (tedy s naší dobou vstávání spíše dopoledne) jsme jeli na výlet do Porvoo. To je takové nedaleké městečko s dřevěnými domečky, kde jsem byla už loni, ale je to tam tak hezké, že se to při žádné návštěvě nesmí vynechat. Problém byl ovšem ten, že minule nás tam zavezl autobus cestovní kanceláře a tentokrát jsme si tam museli dojet sami. Z helsinského hlavního autobusového nádraží. A to byl kámen úrazu. :D Bus v celou nám ujel, tak jsme si v klídku prohlíželi obchody, že jako pojedeme tím v půl. Ve čtvrt jsme se vydali hledat nástupiště číslo dvě. Jenže ejhle. Běhali jsme zoufale po ulicích a nádraží nikde. Prostě nikde. Došli jsme podle mapy přesně na roh ulic, kde před námi mělo být, ale tam na nás čekalo jenom náměstí, přes které jsme šli už asi stokrát a kde opravdu žádné autobusy nejezdí… Nádraží tedy nebylo. Trochu problém. Autobus v půl už nám taky ujel.

Rozchod Nightwish (už zase)

1. října 2012 v 18:47 | Lawiane |  Poučovárna
Ahoj. Chce říct vtip? Možná už jste ho slyšeli, ale možná taky ne. A mě láká představa, že budu zprostředkovatel informace a že se právě u mého blogu "vycožíte". Uděláte "Cože?"
Tak jdem na to. Tady je informace: Nightwish se rozešli s Anette.
Konec. Šmitec. Více si zjistěte jinde, protože o tom budou psát všichni.
Nejdřív se mi tomu nechtělo věřit… a teď se mi tomu pořád nechce věřit. Dřív bych za to dala nevím co, ale poslední dobou mě zase chytá menší alergii na Tarju, jelikož už je moc moc ohraná a navíc naprosto finsky nevlastenecká. Na Anette jsem si po novém albu zvykla a přestala na ní nadávat. Ale už je taky pryč.
Jsem zvědavá, co kapela zase vymyslí. Jen aby to nebylo zase horší.
A troch u jiného soudku - dneska mi začala škola a hned jsem zmeškala asi tři přednášky. To to začíná… Zítra mám přednášku až večer, to je pozitivní. Celé odpoledne jsem bojovala se zápisem předmětů. Snad se mi povede chodit na staroseverskou literaturu.
Tenhle článek byl trochu heslovitý, ale což, převratná informace se musela sdělit za tepla.