Červen 2012

Vodní hrátky

28. června 2012 v 21:49 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Dneska jsem měla další hezký fotící den. Dohodli jsme se s majiteli z minulého focení, že si to zopakujem. Tady je malá ukázka výsledku.


Mika Waltari – Čtyři západy slunce (Neljä päivänlaskua)

27. června 2012 v 20:00 | Lawiane |  Literatura ze severu
Mika Waltari - Čtyři západy slunce (Neljä päivänlaskua)
V trochu netradičně pojaté novele s příznačným podtitulem Román o románu vypráví Mika Waltari své zážitky propletené množstvím až filosofických úvah z období, kdy vznikalo jeho nejslavnější dílo Egypťan Sinuhet.

Když vzduch jinak voní a svodidla mají jinou barvu

24. června 2012 v 21:02 | Lawiane |  zažila jsem
Nynější téma týdne je mi opravdu velice vlastní. Patřím k tomu typu lidí, snad nějací homo cestovatelus, kteří by se nejraději ucestovali k smrti. Taky miluju zemák a v návaznosti na předchozí článek by bylo vhodné zmínit, že mě k velkému překvapení přijali na tu Karlovu univerzitu (máme rádi krále - kéž žije věčně) obor geografie kartografie. Děkuji za případné gratulace… :D
Baví mě zemák a baví mě číst cestopisy, stejně jako mě baví dívat se na pořady o cestování. Ty nikdy nevynechám, neboť pořady o cestování jsou lepší než pořady o dinosaurech. Taky si ráda prohlížím katalogy cestovek a mám dojem, že to do smrti nestihnu všechno objet. To mě stresuje. No a ze všeho nejraději samozřejmě někam jedu. A jelikož už jsem taky někde byla, chtěla bych vám nastínit nějaké záležitosti oněch zemí. Snad vážně a snad vtipně.

Hra

18. června 2012 v 22:09 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Moikka (to tu dost dlouho nebylo),
V televizi jde švédský film, je to vážně zážitek. Z jeho sledování si odnáším dojem, že švédské filmy jsou na tom dost podobně jako finské. Chci slyšet švédštinu, ale je třeba deset minut čekat, než ti lidé tam konečně začnou mluvit. OK, po čase, kdy si člověk myslí, že je film němý, se postavy začnou hádat. Teď se profackovali a zase bude ticho. Tak.

Inverze jako prase

13. června 2012 v 16:49 | Lawiane |  zažila jsem
Ahoj vy moje milé drumliny, vy moje trogy…
Já už mám asi volno. Volno je tolik prostoru, kolik vám jen skýtá Volvo. Teda ne, nemám Volvo. Rozumějte, že nejsem Edvík Cullík. Jenom už mám za sebou všechny, tj. dvoje příjmačky. Ačkoliv byly obojí lepší než bych čekala, tak mě nejspíš stejně nikam nevezmou. A to proč? Přeci protože proto. Protože se hlásím na věci, kde je moc nával. Asi před týdnem byla čeština na fildě. Test z jazyka byl sračka a děsně jsem ho otypovala, ale test z literatury byl v pohodě… což mi připomíná, že bych se mohla konečně kouknout, zda ještě žije pan Šiktanc. Nic, proti němu, ale doufám, že ne. Protože pokud jo, mám tu otázku asi blbě. Ježiš on ještě žije, ale je velice stár. OK, on dokonce publikoval, takže to mám blbě. Dobré vědět. Doufám, že ho mají ostatní taky špatně.

Focení pejsků

10. června 2012 v 22:51 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
V sobotu jsem byla fotit pejsky. Jedna moje známá pořádala kurz a jelikož je to právě známá, odpadá kompikace panické hrůzy z cizích lidí a není důvod se nezůčastnit. :D
Taky jsem přišla na to, že mezi lidmi, kteří neumí fotit (stále mě udivuje, kolik jich je) si připadám jako machr a mezi lidmi, kteří fotit umí (také mě udivuje, kolik jich je) jako debil.
Jenom debil si totiž nechá teleobjektiv doma a bezme si padesátku, která je mu úplně na hovno....
No nic, zkrátka jsem pejskům musela strkat objektiv před ksicht, aby tam vůbec byli vidět. Ponaučení pro příště.

foto dne - akční bordera visící na míčku :-)

Otázka pro Aslanověrce

3. června 2012 v 22:52 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Zdravíčko vážení a milí. Jsem zase jedenou nad něčím přemýšlela. Nad nesmrtelností chrousta, dalo by se říct. A tak by mě zajímalo, co si o té nesmrtelnosti onoho hmyzu myslíte vy.
Četli jste Letopisy Narnie? Pokud je nemilujete, tak vám to asi přijde, jako hovadina, ale je-li tomu opakem, musí vám to připadat taktéž nesmírně podstatné.

Naši předci

1. června 2012 v 11:35 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Byl jsem s kámoškou v Zoo, jelikož jsme neodolaly takové akci od Canonu, kde jste si mohli vyzkoušte foťáky, které stojí třeba 80 000,-. Fotili dokonale, nečekaně. Ale táhla jsem s sebou samozřejmně i svojí podstatně chudobnější zrcadlovou a tohle je z ní. Fotek mám kupu, ale nebudu to sem cpát všechno. Takže prozatím jen dva tématické kousky. Gorily tak roztomile spinkaly.
Mimochodem, přejde mi vážně divný koukat se na tyhle zvířata za sklem, když vypadají a chovají se tak moc jako mi. Nemyslím si, že by se v té zoo měli špatně, ale prostě je to divný pocit, jakoby se člověk díval na člověka v kleci.


Rozervaný výlet

1. června 2012 v 10:50 | Lawiane |  zažila jsem
Ahojda, v pondělí jsme s kámoškou uskutečnili náš první vysněný pomaturitní výlet. My totiž ve zlatých časech volna hodláme cestovat po vlasti. Vlast je totiž méně nákladná než zahraničí. Taky se můžete zeptat na cestu česky, což rovněž shledávám jako terno.
Toho pondělí jsme si tedy vyjeli na Bezděz. Cesta busem byla šílená, jelikož bus oplýval velice nepohodlnými sedačkami a cestu bohové poseli mnoha nástrahami typu zácpa, kyvadlová doprava, traktor jedoucí v zatáčce 5 km/hod. Bez větších příkoří jsme se přece jen dostali do obce Doksy. Ještě jsme si udělali malý výšlap na druhou stranu k Máchovu jezeru, jelikož proč nevidět i to. Tam byl dubový fešák a mnoho špíny v jezeře.