Jak se lehce plní sny ( s penězi)

18. dubna 2012 v 22:00 | Lawiane |  Metal- koncerty
Ahoj, jak se máte? Já skvěle, nejskvěleji a naprosto dokonale.
Začněme tedy nejprve čísly, která se tohoto velebného stavu týkají, takže….
jsem právě 39 hodin vzhůru, aniž bych mezi tím třeba jen deset minut spala. Měla jsem na noze 21 hodin glády, aniž bych si rozvázala jedinou dírku. A čtyři hodiny jsem jela vlakem, kde jsem nemohla usnout a bylo to převelice nudné a ubíjející. Utratila jsem mnoho peněz - nad rámec. Nutno dodat.

To je můj nový manžel. Bohužel ne, to je můj starý oblíbený zpěvák. :D
Fotil Matthe - musí se pochválit a i můj dementní foťák, že to nerozmazal.


A cože se to stalo? Zázrak se stal! :D Jasně, trochu přeháním, ale to je třeba a navíc, berte v potaz, že můj mozeček se zasekl na úrovni třináctileté pubertou trpící holčiny a nemíním to posouvat nijak dopředu. Takhle je to fajn. Zázrakem se totiž označuje například přežití pádu z desátého patra…. a ne když na někoho nakape pot z Itala…
Takže, že bychom už začali, že? Včera jsme se s mým super vtipným kámošem vydali na výlet do daleka - do Zlína na koncert supr dupr kapely (která prý hraje Tolkien metal - raději epic metal) Rhapsody of Fire, kde pěje vysoce masitý a charismatický Ital Fabio Lione. Tak, teď už se jistě orientují i neznalci. Ital je fešák - nutno ještě připomenout.

Už cesta sama byla neobyčejný zážitek, ve vlaku jsme měli kupé sami pro sebe a tak jsme si ho vyzdobili a pouštěli si tam Rhapsody z mobilu.

Ta paní, co nabízí kafe a pořád vám něco vnucuje, musela mít zážitek. Určitě kolegům pak vyprávěla, že jeli nějací magoři v moc divných a velkých botech, na okně měli vystavený obrázky divných pánů, které měli i na triku a dokonce cédéčko. Rada do života - nedávejte si v RegioJetu rajčatový salát ani Magnum zmrzlinu. Když si totiž objednáte čokoládovou, přinesou vám tohle.

A toho salátu je tak málo, až jsme dospěli k názoru, že to Matthemu snědl nějaký šotek během temné jízdy tunelem. Páč nevěřil, že to tak rychle snědl sám.
Ve Zlíně jsme šli na záchod, kde byla bolestná cedulka, že od toho a toho data se poplatek zvedá z 5 Kč na 6 Kč a že děkují za pochopení. Chápu. Krize je všude. I na záchodech. Na záchodě rovněž nebyl Fabio, jakože by mi můj kámoš pak poreferoval, jak vypadá…
Ale cestou jsme potkali pouť - super nápad - pozvem Fabia na řetízkáč a až začne zvracet, chytnem to do kelímku a na aukru vydražíme. Joj, to je oddanost fanoušků…. prostě naše zakrnělý mozky… Teda nevím, že by lidi nějak běžně zvraceli na řetízkovém kolotoči (a že by tam chodili čtyřicetiletí chlapy?)
K místu akce, MoR café, jsme popojeli busem, až na to, že to bylo jaksi na špatnou stranu. Ale pak jsme to bez úhony došli pěšky.
Došli jsme tam a! A! Ha! Jakože obejdem budovou a kouknem se, kde má kapela tourbus. A úplně první člověk, koho hned za rohem vidím je samozřejmě Fabio! Hu ha, nečekaný šok. Kupodivu mě nepostihla srdeční zástava, což se vážně divím. Jenže než jsme se dohodli, zda ho přepadnout či nepřepadnout s prosbou o fotku, zmizel dovnitř. Tak jsme to zase obešli a taky vlezli dovnitř, ovšem jiným vchodem. A kdo tam nešel? Zase Ital, tentokrát přímo proti nám. Takže jsme se s ním vyfotili. Tu je foteška. (ne neni tu - je hned nahoře - jako potač na nové auto) Podepsal nám nějaký obrázky - inteligentně pro podpis černou fixou zvolil černou část obrázku.
Jsem mozkově třináctiletá s tendencí zbožšťovat některé smrtelné lidi, ale chápete… od prázdnin kdy jsem je viděla na festivalu (zdálky) nemelu o ničem jinym. A najednou je tu, chápete, hned vedle. A dokonce situace povoluje na něj sáhnout! Hukot! Hukot! To to hučí, až praskají ušní bubínky! Snažila jsem se objasnit si jednu záhadu - jestli je vyšší nebo nižší než já. Obecně mám tendenci považovat všechny o něco vyšší za o něco nižší. A když koukám na tu fotku, vidím zjevný pozitivní výsledek - je o něco vyšší! Jako kdyby na tom nějak záleželo! Ale ono je to nesmírně důležité… pochopte!
Byl hrozně milý. To se dalo čekat, ale stejně to bylo podivuhodné. Ona z něj vyzařuje taková strašně pozitivní a klidná energie - pochopte, je to přeci skorobůh. :D (Myslíte, že se Bohové taky tak potí?)

Vysmahli jsme s Matthem zase ven a pořád dokola opakovali, že Fabio je borec. Jo, je to borec! Šli jsme se do nákupního centra najíst číny a málem se u toho zadusili těma nudlema při roji našich super vtipů. Taky jsme přemítali, že bychom mu něco měli darovat a zrovna jsme šli kolem osušek, na nichž byly vyšitá jména. Bylo tam taky Leona - to je skoro jako Lione. Ale přece jenom dát mu osušku s českým ženským jménem… t-d-d-d-m. Asi by hned tak nezapomněl. :D
šik čepičky v Kauflandu - závěsný květináč

Vrátili jsme se tady do MoR café a Matthe tam našel nějaké dvě kamarádky, co znal z Mástrů. Moc milé Slovenky, máti s dcerou, které pro nás za pár minut znamenali veliký zázrak. Pořád jsme si totiž mysleli, že ono jedno vyfocení se s Fabiem byl vrchol našeho setkání s ním. Ale to se mělo změnit! :-o
Ono se totiž ukázalo, že VIP lístky jsou doplatit k těm normálním i na místě. Doma jsem si říkala, že jsou za tu cenu poněkud zbytečné… kdo by to za to dával? Ale jak se zpoza dveří ozývala ta zvukovka… fakt jsme tam toužili být. Takže se s jejich poněkud natvrdlou a anglicky moc nechápající manažerkou dohodlo, že to koupíme. Jenže ejhle, brali jenom eura! Běžně s sebou nosím 25 euro navíc. Byli bychom ztraceni, nebýt našich svatých slovenských zachránkyň, které nám to vyměnily! Rychle jsme tedy vysolili prašule a dostali na ruku pásečky, že máme privilegium jít dovnitř! Juchů!
A byli jsme tam! Hu hu! Dohromady tam bylo fanoušků asi deset, samý milí lidé, pak kapela, předkapely a technici. Parádička. V tu chvíli mě popadl mírný vztek, že zrcadlovka leží doma, zatímco Fabio se tu producíruje ve slušivých džínech a modrou gumičkou ve vlasech jenom pro nás. (mimochodem, byste nevěřili, ale on má v těhle kalhotech nesmírně pěkný zadek :-o Ale fakt!)

Odzkoušli pár písniček, jako např. má oblíbená Lost in cold dream (já vždycky ráda smutné písničky). My čuměli jako puci. Pak šli na zvukovku předkapely, přičemž první byla dost strašná (Simír Gerchán v akci) a druhá dost dobrá (Legolas v černovlasém provedení). Nějak mi nedošlo, že do těch našich vyplácnutých peněz navíc patří i setkání s celou kapelou, takže jsem měla lehce šok, než mi došlo, co se děje. První ke mně nakráčel Tom Hess, takový moc sympatický kulatý člen skupiny s holou hlavou a dlouhým vousem. Podává mi ruku a povídá "Ahoj, já jsem Tom." :D V zápětí za ním dorazili i ostatní, včetně "poloboha" :D
...a nasadit řádný americký úsměv! :D

Všicik byli moc fajn lidi, žádní nabubřelci. Fabia se někdo ptal, zda je tam s nimi i Christopher Lee (Saruman) a on vtipně vysvětloval, že to jako ne, jelikož už je velmi starý a ukazoval, jak se šourá. :D On vypadal hrozně roztomile, jak tam stál a koukal, kdo k němu přijde. Očas má výraz jako nějaká tetička, ale v dobrém slova smyslu - jakože výraz "tetička" je nesmírně pohledný. :D
A ten jeden nový kytarista (asi se v nich prd vyznáte, ale to je jedno)… z fotek my připadal, že vypadá jako Čak Noris, ale on vypadá úplně jinak. :D Je taky moc sympatišn. Prý, co na něj říkají fanoušci, když ho vidí prvně. A on, "Kdo to je?" :D

se Staropolim - to je vážně fenomén, jak on vypadá. Ale je fajn. Zajímavé ovšem je, že jsem měla nějak zafixováno, že je vysoký. A až na fotkách zjišťuju, že ne! :-o

Jenže po chvíli přišlo na scénu největší zlo - Fabiova mladá přítelkyně. Nečekala jsem, že tam bude taky a už vůbec jsem nečekala, že bude takový zlo! :-D Mam jí totiž na FB a tam vypadá ještě vcelku normálně.
Z raději nejmenovaného důvodu jsme jí dali přezdívku Zatáčka (mnou později vylepšeno ještě na Křižovatku). Zatáčka alias Veronika si stoupla kousek stranou a začala na svého muže vrhat nepříjemné pohledy typu "s kým se to tu vybavuješ, máš tu mě." A Fabio poslušen hned nakusal a byl u ní. Jako o co jí jde! Grrr! Má na ní snad dost času jindy, ale ona ho musí odtahovat někam do háje zrovna teď. Takže chudák Fabio zdá se býti poněkud pod pantoflem. :D To by byla první část zda. Druhá část - proboha, kam dal oči! :D Všici jsme se shodli na tom, že slečna vypadá blbě, zvláště její obličej. Když ji vidíte na fotkách, řeknete si, že je podivně hezká. Ale v realitě vypadá, jakoby jí někdo hlavu prorval rourou a podivně jí zužil. A to oblečení, OMG, to tomu fakt dalo korunu. Džínový mini je samo o sobě strašný a když ho někdo doplní tričkem, co začíná nad pupíkem, končí těsně nad prsama a vzadu má jenom dva uzle… ehm ehm… měl by jí v tom oblékání nějak usměrnit, aby to nebudilo dojem, že ji vyhrabal v bordelu. Ještě ke všemu ona hrdě nosí podpatečky, takže se tyčí vysoko nad něj. :D Taková nepovedená verze divné modelky.
Prý by to chtělo vyhlásit soutěž: Fabio hledá ženu.
Ta slečna je fakt divná. Zatáčka! Grrrr!
No jinak dobrý. Ještě se pořídilo hromadné foto - kdo má nejlepší místo nad Italem? Přeci já! :D


Pak se kapela zase tak nějak roztrousila do okolí a my si sedli na židle a čekali na koncert… chápete - sedli na židle, pěkně v teple s jistou první řadou! A ne několikahodinové stání v mraze jako před Tarjou. Tomuhle říkám luxus!
A vzhledem k tomu, že se článeček poněkud natáhl, druhou polovinu o samotném koncertu bych nechala na pokračování. :-)


za společná fota moc děkuji Ivetě Gallové - chytří lidé totiž nenechávají zrcadlovky doma.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 18. dubna 2012 v 22:24 | Reagovat

To jste jeli nějakým luxusním vlakem, ne? Zásuvky ve vlaku přímo v kupé si skoro ani nepamatuju. :-D Aha, to byl RegionJet. Jak se v něm sedí?
Já bych na nádraží ve Zlíně na WC nešla, bych to vydržela až k MoR café. :-D
Já bych někdy chtěla skupinovou fotku s Tarjou (a Mácou). Ale to je asi v ČR nereálný, když se Češi tak mačkají.

2 Krasivija Krasivija | Web | 18. dubna 2012 v 22:27 | Reagovat

Jo, Ital je sympaťák. Jak ochotne podepisuje vše, co mu přijde pod ruku a jak mile se tváří.
Jednou bych ho chtěla vidět na živo. Třeba mě taky tak okouzlí. A nebo ho nepoznam. Podkám ho, řeknu si "Hele člověk" a půjdu dál.

3 Raven Izaya-san Raven Izaya-san | Web | 18. dubna 2012 v 22:41 | Reagovat

Koukám, že nejsem sama blázen do hodně tvrdýho metalu :D

4 Usylmä Usylmä | Web | 18. dubna 2012 v 22:48 | Reagovat

Skvělé fotky! :D Teda, vy jste měli štěstí! Asi ti to setkání s Italem bylo souzeno :D Vskutku sympatický pán....

5 Evelin Evelin | Web | 18. dubna 2012 v 23:21 | Reagovat

Vau, článek! Ta fotka s Italem na začátku je fakt překvapivě povedená. Ale, ou... Ten Staropoli, on tak strašně strašidelně kouká :D. Taky jsem si myslela, že je víc vysok, než je. Vypadá, jakoby měl oholenou hlavu. U Lva, on je extrémně strašidelnej :-O
Hele, nemáš seminárku pro pana tkajícího, že ne? Nechci být sama provar.

6 Babe Babe | Web | 19. dubna 2012 v 19:32 | Reagovat

ááááááá! :D nic jiného nevim co říct :D ale bylo mi hned jasný, kdo bude v záhlaví :D

7 vivienne vivienne | Web | 20. dubna 2012 v 16:32 | Reagovat

sluší vám to :-)

8 Evelin Evelin | Web | 21. dubna 2012 v 17:16 | Reagovat

Hej, vau, ten dizajn je stylovej. A ty dva bodybyldři co mám v emailu jsou strašidělný.

9 Liliana von der Heide alias Lily Addams Liliana von der Heide alias Lily Addams | Web | 21. dubna 2012 v 21:09 | Reagovat

Jéé, to je náš Kaufland :-D Jinak celkem by mě zajímal tvůj názor na Zlín...

10 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 21. dubna 2012 v 21:28 | Reagovat

My byly na stejné akci, zrovna su dopsala reportáž! :D Ale neviděla jsem tě nejspíš.
Hele, ale jak tak čtu, vyhlašování Fabio hledá ženu se odehrálo těsně vedle mě, kde jste stáli? :D

11 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 21. dubna 2012 v 21:33 | Reagovat

Jak to čtu znova a znova, tak zjišťuju, že jsme stály asi vedle sebe. Protože já měla po levici slečnu, dlouhovlasého kluka a menšího kluka, co tam měl židli a po pravici Slovenky - mamku s dcerou! :D :D

12 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 21. dubna 2012 v 21:36 | Reagovat

Konečně se mi zobrazily fotky a jo, stály jsme vedle sebe. :D

13 Krasivija Krasivija | Web | 21. dubna 2012 v 22:58 | Reagovat

Děkuji za pochvalu fotek. Však já bych modrou oblohu nefotila. Vypadalo by to jako modrý povlak a ještě by to narušovalo sluníčko. Vybprala jsem na focení schválně tamten den. Zrovna foukal tak ošklivý vítr.

14 Veronika Veronika | Web | 22. dubna 2012 v 20:07 | Reagovat

Zpěváci by neměli být zadáni, protože ty jejich fúrie tahají s sebou. A oni jim dělají scény protože si jich chudáci zpěváci nevšímají.
Nejlepší na tom je, že ony jsou většinou vážně tak ošklivé, že se člověk až diví, kam dali oči :-D

Setkání s Italem ti závidím a už se těším na pokračování! :D

15 Tonda (napalicuFinofil:D) Tonda (napalicuFinofil:D) | 22. dubna 2012 v 23:49 | Reagovat

Supeeer :D Tomu se řiká spávná hurá akce! :D Jinač v tom MoR Cafe to tak byva bych řek dycky, že se tam kapely motaji v kavarně a pařijou se všema co zanima dojdou, to je tam moc fajn :) A Ital špica, vypadal fakt radostně :D  :-) Doufam, že už máš všecky "posvěcené" relikvie na důstojných místech (třeba pod polštářem) :D

16 Lúthien Lúthien | Web | 23. dubna 2012 v 9:05 | Reagovat

Tak to musel být zážitek! Ital vypadá fakt sympaticky v tom videu. A na fotkách ti to moc sluší, máš super bundu :D

17 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 23. dubna 2012 v 10:06 | Reagovat

Ano, ta v těch rukavičkách s divně obarvenou hlavou su byla já. :D Fakt škoda, že jsme to nezjistily už tam. Já nějaké tvoje fotky tady viděla ale evidentně nemám paměť na lidi.
To, že byl Tom už na mástrech, to jsem nevěděla, já měla za to, že to byl ten druhý kytarista (jehož jméno si nemůžu zapamatovat). A k té účasti, co mě překvapila, že byla celkem malá, znám spousta lidí, co je poslouchá, na koncert se nevydali. Souhlasím s tebou, že u nás působí nedoceněně. Přitom je spousta hodně komerčně propagovaných skupin, jež třeba nejsou špatné, ale k takovéto propracovanosti jsou méně či více daleko. :)

18 Evelin Evelin | Web | 23. dubna 2012 v 16:12 | Reagovat

Čauky, jsi tu? Nechceš mi na mail poslat ty otázky z čj?

19 Tonda (napalicuFinofil:D) Tonda (napalicuFinofil:D) | 23. dubna 2012 v 21:23 | Reagovat

[17]: Jojo, s tou účastí to tak občas je. Když sem byl v MoR Cafe na Crimfall, Týr a Moonsorrow, tak mě to přišlo úplně líto, že se sem trckají až z toho dalekýho Finska a Faor a přide tak málo lidí :(

20 Lawiane Lawiane | 23. dubna 2012 v 21:29 | Reagovat

[19]: to je nejhorší, jak jedou ještě z daleko a nikde nikdo. Já byla jednou na koncertě nějakých tří finských kapel, sice nebyli moc známé, ale hráli dobře.... no a byli jsme tam čtyři lidi... zbytek obecenstva tvořili členové těch dvou kapel, co zrovna nehrály. :-(

21 Soňa Soňa | 3. května 2012 v 16:49 | Reagovat

fakt super napísaný článok, zaspomínala som si na ten skvelý zážitok...aj keď nato spomínam 24 hodín denne :D
a sme radi, že ste tam s nami boli aj vy ;) mali sme o to väčší zážitok, že sme sa oň mali aj s kým podelit :) snáď sa ešte na nejakom koncerte alebo festivale v lete stretneme :)

22 Lawiane Lawiane | 3. května 2012 v 17:01 | Reagovat

[21]: taky bych vás zase ráda viděla :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.