Milujeme zemák!

29. ledna 2012 v 20:31 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Zdravím, vředi. Co bych vám tak sdělila? Že jsem nyní hrozně pilná a pilně si vypracovávám pilné maturitní otázky. Na zemák. To mě neskonale baví a není to ironie. Óóó Aslane, kéž by bylo 100 maturitních otázek ze zemáku a žádné z ostatních předmětů! Ale teď už se potřebuju odreagovat a taky o sobě dát vědět - že jsem prozatím nevydechla naposledy a míním ještě hodnou chvíli dýchat dál. Takže se jdu pilně věnovat jiné sféře svého bytí - té blogové!

Jsem už asi čtyři dny pořádně nebyla na počítači a jsem na to patřičně hrdá, takhle by to mělo být pořád. Pak by byl život harmonický. Hrají mi tu Korpiklaani, album Korven Kuningas je fajn. Mnohem víc fajn než Tervaskanto. Tervaskanto je divný. Hlavně, že ho mám. Víte, že korven kuningas znamená král peřejí?

Korpiklaani - Kipumylly

Uděláme takovou dohodu jo? Já vás v tomhle článku budu průběžně poučovat a vy ho za to dočtete až do konce, abyste se byli řádně poučení! :D Bude to pilný článek a bude to dohoda na férovku. No né?
"Samozřejmě, samozřejmě, nikdo by to nedokázal vyjádřit lépe!" přitakávají Ňomopodi s jednou nohou a chystají se vás ulechtat k smrti!
Včera jsem byla na chatě a objevila jsem tam nové místo, kde jsem nikdy nebyla a přitom je to kopec kousek od naší zahrady. Nechápu. Za to můžou rodiče a jejich usedlé procházky pořád po stejných cestách. A přitom ten kopec… ten vám byl! Skoro jako Finsko! Je vysoký a je z něj výhled na okolní lesy a pak na konci končí prudkým svahem, kde to vypadá, že by dobře vzlétal drak. Jenom by udělal fííí a pustil se z toho svahu. A pod váma vidíte jen špičky jehličnanů. Fakt boží. Neskutečně dobře by se tam obětovalo. V Intersparu prodávají dvě syrová srdce asi za 45 Kč. Přímo vybízí k tomu je koupit a obětovat na tom kopci u pařezu! Musím to někdy udělat. A dokonce na tom místě roste finský mech! Ten jsem u nás nikdy neviděla nebo jsem si ho nevšimla. Víte, co je to finský mech? To je takový kadeřavý, vlastně asi lišejník, co vypadá jako zvětralý květák a roste prostě do výšky, tak dvou cm, jako vlasy Mardž ze Simpsnů. A roste velice moc ve Finsku.
Už mi zase nejde net! Je to ale zlořád! Smrt mu! Na mučidla. Palečnice na internet!
Víte, kde je Kišiněv? To je hlavní město Moldávie a Moldávie je nechudším státem Evropy a členem Společenstva nezávislých států neboli SNS. V SNS je z Evropy též Bělorusko, jehož třetinu pokrývají lesy, což je prý nadprůměr. Mě to jako nadprůměr nepřijde, jelikož mám kvůli Finsku posunutá měřítka ohledně zalesnění. Ale turismus se tam moc nevede, neboť mají izolované hospodářství a jako jediný stát Evropy povolují trest smrti. Za to může pan prezident Lukašenko. Je to totiž diktátor a volby jsou prý zmanipulované. Pak je tam ještě Ukrajina, do níž zasahuje Donbas, to je oblast těžby černého uhlí. Ale Ukrajina je jen jako tzv. pozorovatel, protože neratifikovala vstup do SNS, ačkoli byla jedním ze zakládajících států. A všude je spousta autonomních republik.
To byla pilná a férová poučovací část článku.
Jedeme dál. Včera si Andy koupila super zajímavé žrádlo pro potkany. Ono je totiž pro koně, ale bude se dávat potkanům. Ba přímo pro koně sportovní, ve vysoké zátěži. Takže potkani za chvíli začnou rotovat v kleci po mřížích. A mně kilo odsypala, takže moji potkani se nyní stravují též krmivem pro koně. Ono fajnově voní a moc jim chutná. Bert dokonce ráno jedl salmiakki. A přežil to.
Ten internet je ale fakt už gurvič! Přestává mě bavit. Na skřipec s ním!
Pojďme se nyní podívat na pojem brakická voda. Tj. voda napůl slaná a napůl sladká a vyskytuje se například v jezeru Balchaš, které je tuším v Kazachstánu, ale možná taky někde jinde. Sladká voda je u přítoku z řeky a slaná na opačném konci a způsobuje to vypařování. Jinak slanost vody se měří v promile a průměrně je to asi 3,5 promile. Tj. 35 gramů soli v 1 kg vody. Ale třeba takový Balt má jen 2,8 promile a naopak nejslanější jezero Tuz má 300 gramů soli na 1000 gramů vody. To je nepředstavitelný, musí být fakt hodně přesolený to Tuz!
Docela by mě zajímalo, jestli mám pána nebo nemám pána. Jo, je to dost podstatný. Zprvu to vypadalo děsně pozitivně a teď to nějak upadá. A nevim proč, to je dost frustrující. Kdybych byla normální, tak by to určitě neupadalo. Třeba si on nemyslí, že to upadá, ale to by mu nepřišlo normální se týden nevidět. Zajímalo by mě, jestli se dneska míní ozvat. Nejhorší na tom je stejně moje smýšlení, když ho vidím, tak jsem z něj pak hrozně nadšená a pak jak ho chvíli nevidím, tak se zase přijdu do stavu mysli, že nejlepší je stejně nikoho nemít a svoboda chodit si po ulici sama. To je šílenej přístup. Ale alespoň mi tak neva, že se neozývá, páč když z toho nic nebude, nebudou ani žádný kompilace a nebudu muset řešit žádný hufláče, co stejně nechci. Jo, nemít pána je prostě ideální stav. Kort, když je někdo dítě. Jenže on je hrozně fajn a tak. Je to nesmírný fešák, fakt nesmírný… myslím si alespoň já. A fajnově se chová. Je naprosto ideální. Až je to k nevíře, když jsem si ho vlastně vyhlídla jen tak na ulici, to je pak totiž děsná pravděpodobnost, že narazíte na vola. Jenže on je ideální, tak ideální, až to bolí. Byla by tudíž škoda ho nemít. Ale zase by to nebyli komplikace… ajajajaj… moje uvažování je děsivost sama. A v realitě jsem taky děsivá, určitě mu připadám hrozně… hmm… distancovaná? :D Ale já za to proboha nemůžu, já mam v mozku nějakej blok nebo co! :D A to, co bych chtěla udělat, pak nikdy nejde převést do reality. Zajímalo by mě, jaké by bylo mít místo mozku jezero Tuz!
Internet pořád nic. Na hranici s ním! Potřebuju udělat ještě referát na Epiktétovu knihu a ty informace vězí na internetu, k němuž mi tento svinský počítač upírá přístup! Vyhodit ho z okna! Fakt že jo!
A víte, co ještě nesnáším? Když se v programu píše, že film začíná ve 20:00 a ctěná Nova do vás cpe nechutný reklamy a film vám pustí až ve 20:17. To už je vrchol! Nesnáším Novu. A taky Primu. A Primu Cool, ta je absolutně trapná. Ale Nova je ztělesnění zla, ztělesnění reklam, komerce a hloupý americký kultury. Ať žije Česká televize. To jest můj názor!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 29. ledna 2012 v 23:12 | Reagovat

Jo, Česká televize je stejně nejlepší. V poslední době mám TV nějak vypnutou. Už to není co dřív.

2 Evelin Evelin | Web | 30. ledna 2012 v 22:17 | Reagovat

Ou, šit, pardon, já tu celej den nebyla - čtu si učebnici dějáku. To zni dost ujetě :D. Hele, půjdem zítra na ájinu, když jí máme spojenou?

3 Lúthien Lúthien | Web | 30. ledna 2012 v 22:37 | Reagovat

Tak ohledně toho au-pair pobytu - jela jsem přes agenturu All, ale vůbec mi nepomohli, když jsem v té rodině byla nešťastná, takže ti fakt nedoporučuju jet přes agenturu, na tohle léto si hledám rodinu na www.aupair-world.net
Pojištění si můžeš zařídit sama, nemělo by to být tak složité, mělo by stačit základní pojištění.

4 Lúthien Lúthien | Web | 31. ledna 2012 v 16:12 | Reagovat

Jo, když si to zařídíš přes ty stránky na netu, tak ti nikdo nemůže zaručit, že je to dobrá rodina, která dodrží vaši dohodu, ale to vlastně nezaručí ani agentura, protože agentury nijak nezkoumají, jestli jsou rodiny dobré nebo ne. Jestli máš strach, tak to možná zkus přes agenturu, ale zkus najít nějakou, kde nebudou chtít platit předem až tolik platit, já zaplatila fakt dost. A pořádně si rozmysli své požadavky a stůj si na nich, nedej se zvyklat. Na netu je výhoda v tom, že máš výběr z více rodin. Ta agentura, přes kterou jsem jela já, měla takový systém, že vždycky poskytla informace jen o jedné rodině a ty jsi musela říct, jestli máš zájem a jen kdybys řekla že ne, tak budou hledat další - nemáš toho tolik na výběr a to je blbý. A na jak dlouho chceš jet?

5 Lúthien Lúthien | Web | 31. ledna 2012 v 16:19 | Reagovat

Mimochodem, tenhle článek je opravdu neskutečně poučný! Taky mám někdy pocit, že mám v mozku jezero Tuz :D

6 Lenka Lenka | 31. ledna 2012 v 22:03 | Reagovat

Prej vředi :D omt, tlemim se tu tomu hodinu. Sem asi magor. Jinak zdar v dubnu vřede! ;-)

7 snowangel snowangel | Web | 31. ledna 2012 v 22:13 | Reagovat

práve so rozmýšľala, že si už dávno nepreberala ten tvoj vzťah :D (teda možno áno, len som to tu nenašla). Či je lepšie byť sama alebo niekoho mať, to je pre mňa ťažko povedať, keďže som ešte nikoho nemala. ale z pozorovania okolia som usúdila, že byť single je najlepšia vec, aká môže dievča postihnúť. Ale tak nehcem ti nič vyvracať, preboha, to nie, ty sa máš určite fajn :) (to len moje fajn kamarátky nemajú fajn vkus :D)

8 Evelin Evelin | Web | 2. února 2012 v 18:33 | Reagovat

Bafiky baf! Jsem tu, to jest zázrak. Tady je ten korzet: http://www.redraven.cz/metalshop/korzet-belle?stranka=2
P.S. Flákám se - no hrůza.

9 Tonda (psychoFinofil:D) Tonda (psychoFinofil:D) | 15. února 2012 v 16:00 | Reagovat

To sou hefty, to sou hefty :D :D ..a nejpekelnější sou "na hranici s ním" a "na skřipec s ním" :D
...PS: du se podivat kde by se dali sehnat Salmiakki, v te naši prdeli to nemaji URČITĚ! :D
..mizim stěhovat dřevo do kovárny abych tem nezmrzl:)

"...Tě péro..a nesežer ho.." :-P  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.