Strčit hlavu do písku

10. prosince 2011 v 14:38 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Zdravíčko vážení. Tento článek bude na mé poměry pojat nezvykle vážně. To by mě zajímalo, jestli mě to nepřestane bavit. Ale ne, musí se zesumírovat plány do budoucna a taky vám oznámit, jak to bylo s tím pánem z předchozího článku. :D


Takže vážení, byla jsem zase jednou velice odvážná a tomu pánovi na Národce, jsem podstrčila letáček - jó, pořád jsme rozdávali letášešky na koncert, s jakýmsi vzkazem. Hehe, vážně zajímavá zábava, psát takový vzkazíky, jako dopis Oněginovi… :D Čekala jsem, že třeba vůbec nepůjde nebo, že si ten letáček vůbec nevezme, když už ho jednou dostal. Ale on si ho vzal velice ochotně. :D Tím ovšem hepy story končí. Pán se totiž neozval. :D Chrocht, hlavně, že se tomu směju. Víte, co? Když jsem před rokem oslovila Krásu v Tescu, tak jsem si pak hodinu dokola říkala, jak jsem dobrá. Jo, jsem fakt dobrá. A když tenhle pán odebral svůj speciální letáček, tak jsem jenom opakovala nadávky. :D Takový provar, ještěže to byl jenom letáček. On se musel hrozně divit. Když šel kolem mě, tak mi zase připadal extra starý, jakože má určitě ženu a děti. :-o Ale to ne.
T-d-d-d-m… já nevím, jak to formulovat, nejdou mi sesadit kloudný věty. Ten pán je nezdvořák, když se vůbec neozval, mohl alespoň napsat, že ne, že jo… Když já jsem na začátek napsala, že pokud je zadán, ať to rovnou vyhodí - třeba to fakt vyhodil a nedočet. Ale to člověk s přirozenou zvědavostí neudělá, dočte to a bude se smát. Ale třeba je ztělesněním řádu, paragrafu a tak to vyhodil. Popřípadě s ním musí být děsná nuda. Když on vypadá tak pěkně…
Hele můžete mi někdo poradit, jak se píše inteligentní článek? Já už to asi nemumím… třeba pomůžou odrážky…
 • - Je dobře, že se neozval, protože bych stejně nevěděla o čem si s ním povídat
 • - Tím, že neřekl ani ne, se dokazuje, že by nebylo o co stát
 • - Třeba ten vzkazík záhadným způsobem přehlídl a má ho pořád v kapse - což asi těžko
 • - Třeba se ozve za sto let - třeba mu to v kapse najde manželka a bude mít průser - to by byl fajn námět na povídku (on manželku stejně nemá, tak stár prostě není)
 • - Asi je třeba se smířit s tím, že neuvidím, jak má rozpuštěný vlasy
 • - Už se na něj nemůžu chodit jen tak dívat - mohla bych se přestrojit, ale to už by bylo moc úchylný - to je škoda
 • - Stejně by mě zajímalo, kolik mu je
 • - Stejně je to fešák extrémní
 • - Třeba to fakt nebyl ten samej, co v září v tý tramvaji :-o Třeba byl ten z tramvaje mladší, lepší a ozval by se - třeba byl tohle extra error
 • - S největší pravděpodobností si myslí, že jsem naprosto vymatlaná blbá pubertálně se chovající zavrženíhodná osoba.
 • - Doufám, že ho ten vzkazík přinejmenším dobře pobavil a zpestřil mu cestu do práce.
Konec. Šmitec. S jedním tématem. Zřejmě je ten nulový výsledek lepší. Třeba vypátral tenhle blog a smrtelně se vyděsil.

Óóó hezky, žádost o přátelství u pravého Itala odeslána (jako na fejsbuku - já už ty stránky nechutně propaguju, když oni jsou na nich všichni Rhapsoďáci a to je dost motivující)! Ono to předtím nešlo a teď jo, tak to je terno! Tý jo! :-o Óhohó. Sakra, já mam v profilovce jeho hruď, to bych si asi měla změnit. OK, už tam mám svoje boty. To je snad lepší. Metal.
Teď hurá k dalšímu podstatnému tématu:

Hleďme, co jsem objevila - tohle je písnička co znám od Värttiny, ale tady to zpívá někdo jiný! :-o Zajímavé porovnání. Ale Värttinä je stejně lepší. Kalevala Ruth - Oi dai


V akademickém roce 2012/2013 se tříletý bakalářský obor finská studia neotevírá.

Eh? Asi před měsícem ještě psali, že se otvírat bude! Tak se jdu jako kouknout, co přesně je v doporučené literatuře a zjistím, že mám rovnou smůlu.
Nu což, vidina volného roku rozhodně není špatná a flákání ještě nikoho nezabilo…
Jenže moji rodiče - zejména pak otec si myslí, že mám jít do školy. Prostě do nějaký. Protože když nebudu dělat nic, budu muset státu platit sociálku a zdravotní a to nikdo nechce - takže radši hurá do školy… Za rok jí pak můžu nechat a jít na finštinu nebo dělat obě školy zároveň. Tak jo… zkoumala jsem, kam bych teda šla. A lidi, to je vám bída! Třeba obory, co se mi líbí na fildě - td-d-d-m k většině potřebuju udělat příjmačky z dějáku, což trochu nedávám, vzhledem k tomu, že jsem většinu hodin toho předmětu u nás prospala. Například informační studia a knihovnictví - můžu rovnou vyškrtnout. Obecná jazykověda - nevím, proč jsem si jí zaškrtla. Vede český jazyk a literatura, tam bych fakt chtěla, ale zároveň s tou finštinou a navíc je tam nával, asi se tam nedostanu. Jen tak z vtipu jsem taky koukala na italianistiku (no jo, hrabe mi…) a tam… se požaduje napsat esej v italštině a taky rozhovor v italštině... To je teda sranda… Pak taky žurnalistika - moc nával, nedostanu se tam a navíc požadují, aby se uchazeč dobře orientoval v aktuálním kulturním a politickém dění, což radši ani nechci. Lesnictví - jistě by se velice hodilo ve Finsku. Proč se na lesnictví dělají příjmačky z matiky? OK, rovnou škrtám. Kynologie, tam bych ráda, já ráda pejsky - příjmačky z bižule, takže asi taky nic. Fotografie - přihlášky do konce listopadu - prošvihnuto. Nejvíc v úvahu připadá asi geografie a kartografie. Tam bych šla klidně dobrovolně a příjmačky se zdají docela OK. Kartografie a geografie vede! Miluju zemák a mapy.
Jenže já do té školy příští rok nechci. Když ne finština, tak volno. To je fér ne? Chtěla bych se ten rok věnovat psaní - jako naplno, vyzkoušet si, jestli jsem schopná psát a psát pravidelně a ne rok pročumět do prázdný stránky. Chtěla bych vydat sbírku povídek. Už mám vymyšlený i takový koncept, co by je spojoval. I název - to je motivující. To by myslím šlo. A pak ještě nějakou novelku. Jenže to zatím vůbec nevím o čem. Ale už jsem upustila od názoru, že první věc, co napíšu, bude mega tlustý a strhující román. Taky bych měla čas pořádně fotit, zkusit obesílat nějaké soutěže atd. Prostě kreativní rok. Hlavně ho celý neprofejsbukovat. Taky by byla třeba nějaká brigáda nebo práce, abych si vydělala za á na vydání těch knížek vlastním nákladem, protože pochybuju, že mi to někdo vydá jen tak. A za bé na cestu do Finska v zimě. Chtěla bych vidět zasněžené Helsinki. A pokud by mě ta práce nezabila, tak šetřit víc a víc a třeba si vydělat na vysněnou cestu na Island či Nordkapp. Je to tak príma představa ten rok volna.
A navíc by se toho dalo využít a na delší dobu vycestovat do Finska. Jenže nevím jak… jako au-pair asi, jenže nemám zhola žádné zkušenosti s dětmi, takže se toho bojím. Ale jinak by to bylo fajn. Dokonce jsem našla jednu rodinu, která má dvě děti a farmu a nástup je tam v srpnu, což by bylo ideální. Chtěla bych tam být přes léto, ale zažít tam i tu krásnou zasněženou zimu…óóó. Na Vánoce musím být ovšem doma, protože má přijít co? Přeci konec světa. A to musím být doma. :D To se snad nějak dá. Myslíte, že bych to zvládla? Ty děti? Taky nevím, jestli mám dost odvahy, jet někam na tak dlouho, ale Finsko je lákavé… tak lákavé…
Navíc, pokud nebudu chodit do školy, tak budu naprosto vytržená ze společnosti.
No, uvidíme…. Uvidíme. Teď bych měla jít dělat referát na Narnii na anglický seminář. A vůbec… musím se hrozně učit ájinu, vzala jsem si vyšší úroveň na maturitu, takže se musím učit.
Páčko.

Ne, ještě jsem to tu chtěla ozvláštnit obrázečkama - našla jsem velmi talentovanou paní. A Evelin jsem slíbila, že jí je ukážu, takže hele:


To je Staropoli.


To je první Ital.


A druhý Ital.


A ještě Doro.
Ták! Obdivuju tu paní. Zdroj: https://www.facebook.com/A.Aronija
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Babe Babe | Web | 10. prosince 2011 v 14:44 | Reagovat

neotevírá se finština třeba v brně?

2 Lawiane Lawiane | Web | 10. prosince 2011 v 15:04 | Reagovat

[1]: tam je baltistika, ale na tu nechci, protože jednak chci sedět hezky pěkně na zadku doma v Praze a jednak mi baltistika přijde taková moc obecná, že to není zaměřené jen na finštinu.

3 Zdebra Zdebra | Web | 10. prosince 2011 v 15:34 | Reagovat

Třeba ten letáček hned za prvním rohem (nebo za dalším) vyhodil do koše nebo do kontejneru.
To by bylo zajímavý, kdyby přišel Ital na tvůj profil a v profilovkách viděl svou hruď. :D
Nemusíš platit pojištění, když budeš na pracáku. Ten to za tebe zaplatí. Ale komu by se tam chtělo...
Vyšší úroveň? Jsi normální? :-D

4 Lawiane Lawiane | Web | 10. prosince 2011 v 15:58 | Reagovat

[3]: jsem normální, ono se ti to totiž pak počítá jako nějaká mezinárodně uznávaná zkouška z aj, kdežto ta nižší ne. :D o pracáku jsem taky přemýšlela.

5 pavel pavel | Web | 10. prosince 2011 v 16:12 | Reagovat

Škoda že to nebyla Národní v Praze, třeba bych si letáček i vzal... a třeba taky vyhodil. :-D

6 Lawiane Lawiane | Web | 10. prosince 2011 v 16:16 | Reagovat

[5]: a jaká národní by to jako měla být? Samozřejmě, že to byla ta v Praze.

7 vivienne vivienne | Web | 10. prosince 2011 v 19:44 | Reagovat

alespoň jsi se o něco pokusila a třeba se ještě ozve :-)

8 Usylmä Usylmä | Web | 10. prosince 2011 v 21:10 | Reagovat

Hej, to je vtip. Já budu asi přes Národku jezdit na finštinu.
Školy jsou v poslední době největší šiti, protože zavíraj to, na co chce zrovna člověk jít. A pak, že sedíme furt doma :D .
P.S. Ta paní je extra mega talentovaná! Perkele,přicházím o iluze :D

9 Evelin Evelin | Web | 10. prosince 2011 v 22:44 | Reagovat

Hej, ten druhej ital vypadá vážně dobře; ale stejně jsou na světě ještě talentovanější lidi - to je tragický. O informačních studiích a knihovnictví taky uvažuju, příjmačky z dějáku bych dát mohla, pokud z něj dám maturitu :D. Vau, tys uvažovala o žurnalistice? To je zajímavý. Stejně by byla sranda studovat italianistiku... ale esej z italštiny... tdm tdm... to je trochu moc.
Hele, ten obrázek, že to jsou takový ty ryby, co vypadaj jako hufláče?
Mimochodem, dneska jsem byla na národce, jelikož jsme s madr měli zase potřebu nakupovat, a nebyla tam čerstvá smrt! To je hrozná zrada, ale místo toho byla brusinková taštička. Děláš duřní otázky? Protože já ne. Asi bych se měla přestat flákat.

10 Avilan Avilan | Web | 11. prosince 2011 v 10:36 | Reagovat

Ha, tak jako ségra byla dva roky doma.. Ale jenom z toho důvodu, že ji nikam nevzali xD Ale když myslíš, že pak dáš přímačky, tak by to šlo :) Psát nebo jet do Finska.. Uh, to je určo lepší než zbytečný rok ve škole...

11 Lily Addams Lily Addams | Web | 11. prosince 2011 v 14:08 | Reagovat

Hmm mmm, rok volna, to zní zajímavě. Práce s dětmi není zas tak složitá, teda aspoň si myslím....

12 Evelin Evelin | Web | 11. prosince 2011 v 16:25 | Reagovat

Jo, přesně, taky bych tam klidně šla zase. Ty rybí hufláče jsou strašně nechutný. Hel, jdem jako zítra na tělák? To je asi zbytečný, když stejně budem skákat přes švihladlo. Ale nechce se mi to oznamovat madr, nepudem někam?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.