Masters - den 1. aneb zastřelte blondýnu!

20. července 2011 v 23:15 | Lawiane |  Masters of Rock 2011
Takže, konečně jsem se přemohla a jdu sepsat cosi jako pseudoreport z letošního fesťáku Masters of Rock.
Začněme středou, tedy dnem před Mástem, protože to má souvislost :D

Takže, nejprve jsem nebyla schopná si zabalit věci, místo toho jsem pořád seděla na fejsbuku a orala kámošce zeď. V intervalech zhruba jednou za dvacet minut, jsem si odnesla do báglu jeden kus oblečení. A večer byla velká akce - šlo se na půlnoční premiéru Hannyho Zottera alias Harryho Pottera. Film mě docela zklamal, je jalový, chtěli jsme se tam s Evelin dojmout a ono to nešlo - nebylo to dojemné. Chudák Volík, puf a byl na mnoho kousků. Rmutné! Potom následovala pěší túra domů. Evelin spala u mě a před naším barákem jsme se začali hrozně bát křoví - co kdyby v něm byli Tvorové?! Jsme dětinské. A o to jde. Dále následovali ani ne dvě hodiny spánku, Evelin ještě pořád mlela něco o Scabiorovi a pak jsme usnuly. Chudák Scab, spald z mostu a ani nebyla zachycena jeho smrt. Taky rmutné, ale ne dojemné. To je chyba.
Ráno budíček brzo, protože po mé předchozí neschopnosti si zabalit, se samozřejmě balilo až ráno. Pak Evelin odešla, já taky odešla a sešla se s Andrejkou a jejím řezníkem mezníkem, přítelem Martinem. Jeli jsme v osm se Studentem do Zlína. Čtyři a půl hodiny cesty, kdy bylo v úmyslu se vyspat, jenže to nějak nešlo. Jeden z důvodů byl taky ten, že na mě v tom autobuse tekla voda. Ono totiž pršelo, my seděli úplně vzadu na té pětce a ten bus byla docela kraksna, obzvláště na poměry Student Agency. Prostě najednou crrrrr a chčije mi na sedačku a pak crrrr a teče to i z druhýho místa. Martin šel za tou stevardkou a pak jsme tam nacpali ubrousky. Sranda cesta.
Bus ze Zlína do Vizovic, taky vtip sám. Nejdříve jsme si šli koupit zpáteční jízdenky, jenže ta pobočka od Studenta je až kdovíkde, při jejím hledání jsme s Andreou omylem rozbily takový plůtek u křižovatky - neustál, že jsme si na něj sedly. No a ten bus do Vizovic za á přijel asi o půl hodiny pozdě, za bé, byl narvanej a za cé, byl poblitej. Vlezem do něj s těma báglama a na zemi nějaké mokro, tak si myslíme, že to je taky od toho deště - po té cestě do Zlína, už bych se ničemu nedivila. Tak si do toho vesele hodíme věci (stejně nebylo kam jinam je dát) a jedeme. Cestou ovšem zpozoruju, že pán, co sedí vedle mě (já stála vedle něj), je jaksi pozvracený a pán, co sedí s ním, si celou dobu drží nos. Chudák. Sice jsem skoro nic necítila, ale tím pohledem na pána, co si držel nos, jsem si dokonale vsugerovala, že to tam šíleně smrdí. A tak jsem si celou cestu do Vizovic funěla do ruky, abych to necítila. Myslela jsem, že se udusím. Když jsme vylezli na náměstí, pravím Andrea a Martinovi vtip, "Chcete říct vtip? To nebyla voda. Tam bylo nablito, máte to na báglech!" Super sranda, hlavně, že já měla svoje věci položené na těch jejich, takže vyvázly bez úhony. Naštěstí to neměli nijak moc nasáklý a časem to vysublimovalo.
Šli jsme se tedy ubytovat na velmi luxusní místo, jedna krásná louka nad Vizovicema, kde jsem měla stan s PelkoEnkeli už loni. Když člověk odmyslí, že do stanu musí z areálu šlapat asi 15 minut do kopce, je to úžas místo. Skoro nikdo tam totiž není a je tam boží výhled na Vizovice. A my jsme si ještě chytře dali stany na druhou stranu louky než byli všichni ostatní, takže jsme tam byli opravu v soukromí. A vyšlapali jsme si tam skvělou pěšinku, který byla tak klikatá, že to muselo vypadat, jako bychom byli největší vožralové, co neumí jít rovně.
Do areálu jsme se dostavili na koncert Bonfire, co chtěl vidět Martin. Dobrý koncert. Potom už následovali Amorphis, které jsme zase chtěly vidět my s Andreou. Hezky jsme zapařili, dokonce jsme se dostali do první řady, sice ne doprostřed, ale na dobré místo u kraje. Kapela hrála skvěle, k novému albu mají naprosto úchvatné obrázky na motivy Kalevaly - och! A navíc ten jeden pán, co už jsem ho tu zmiňovala, je fešák. Takže jsem pak, litovala, že jsem nebyla na autogramiádě a neviděla ho víc zblízka…ale kdo to měl vědět, že… Chudák Andrea, do koncertu Rhapsody poslouchala pořád: "Ten suomalainen byl luxusní." Ale ne, že by jí jako koncert Rhapsody spasil, pak totiž poslouchala: "Ten Ital byl luxusní. A ten suomalainen taky."
Po Amorphis následovala jedna ze záležitostí, na které jsme se těšili nejvíce - ať žijí Pohani aneb Pagan Alliance sestávající se z kapely Eluveitie a Finntroll společně na stejdži! Čekali jsme, kdovíjaká to bude řežba, jelikož zkušenosti z Paganfestu nás vážně děsily - Vikingové - řeknou si: ušlapem se na koncertě, to bude masakr, alespoň přijdem do Valhally. Kdo by nechtěl, že? Ale tím, že jsme nebyli přímo uprostřed a drželi jsme si první řadu, to bylo nečekaně v klidu. Hudba byla bezva, až na to, že chudáci Finntroll měli podstatně menší ohlas než Eluveitie, čemuž se ani nedá divit. Snad to měli špatně nazvučené nebo co, ale jejich hudba zněla jako jeden velký souvislý hluk. Eluveitie parádní, krásně jsem si zamlátila hlavu. A bylo by to parádní až do konce, nebýt toho, že tak v půlce koncertu, kde se vzala, tu se vzala, se vedle jedné holky, co stále po mé levici, objevila naprosto šílená slečna blondýnka, bárbínka a začala tam sebou tak mlátit, že všechny otřískala buď rukama nebo pokopala nohama. Prostě kráva. A když se jí ta holka vedle mě snažila vysvětlit, že nám to docela vadí, ještě nadávala a tvářila se na facku. Chudák holka vedle mě, byla malá a neměla glády. Vyměnila jsem se s ní, aby jí ta kráva nezabila s tím, že jí trochu "napomenu" gládama. Takže jsem si stoupla vedle bárbí a začala vyvádět ještě víc než ona, aby jí třeba došlo, jaký to je - vlasama do ksichtu, rukama do hlavy, nakopat a pošlapat gládama. Slečna to taky rozjela ještě víc. Tvářila se nasraně a kopala do mě taky, myslela si, že když mi stojí na gládě, že mi to asi vadí. :D V jednu chvíli jsme se už málem začali prát, až se slečně podařilo narazit mi ruku o ty železný zábrany. Bomba. Takže jsem se nakonec, tak jako všichni ostatní v jejím okolí, stáhla dozadu a přenechala jí v první laině volné pole působnosti. Ona sebou mlátila pořád, až všechny vypudila, Martin s Andreou se jí taky snažili atakovat, ale ono to na ní prostě nemělo účinky, byla totálně mimo. Vše to tam znechutila, protože všichni přestali vnímat hudbu a místo toho se soustředili na to, zda od ní dostanou ránu do hlavy nebo ne. Chudák ta slečna, co jsem se s ní vyměňovala, nakonec taky odešla ještě před koncem. Takovýhle lidi fakt nesnáším, přisere se a všechny, kdo si tu první řadu poctivě vystáli, vyžene svojí neohleduplností. Nadávat jí můžete, ale je to k ničemu. Leda zastřelit. S chutí bych to udělala.
Ta ruka mi mezitím pěkně natekla a začala bolet jako svině, do toho ten hluk a vztek na tu bloncku. Dvě hodiny spánku tomu taky moc nepomohli. A tak se stalo, že se mi ke konci koncertu udělalo fakt blbě. Najednou mi bylo jasný, že Eluveitie neEluveitie, musím z toho davu ven, nebo to se mnou švihne. Byla jsem ráda, že jsem se za Andreou a Martinem nějak vymotala ven a mohla jsem si sednout. Už jsem vážně myslela, že prostě omdlím nebo se při nejmenším pozvracím. Zajímavý, tohle se mi nikdy nestalo, že by mi bylo na omdlení. Zvláštní stav. Martin mi naštěstí hned sehnal vodu a led na tu ruku. Ta voda a sezení rychle pomohlo, ale stejně to bylo fůj a navíc jsem přišla o super písničku. Ruka bolela jako svině, až jsem si zase začala vymýšlet katastrofické nápady, zda nemůžu mít zlomenou nějakou tu kostičku v dlani. Šli jsme tedy hledat zdravotníky, naneštěstí nám žádný ze Securyťáků nebyl s to pořádně vysvětlit, kudy se k nim jde. Nakonec jsme je našli. Já chytrá si samozřejmě nechala kartičku pojištěnce v Praze. Inteligent. Ale nebyla potřeba, nějaká paní mi tu ruku jenom prohmatala, že prý, kdyby to bylo zlomené, tvářila bych se jinak, a že to bude jen naražené. Super. Takže jsem si ledovala ruku, začalo pršet, chvíli jsme stáli ještě pod stanem s jídlem a pak se rozhodlo, že jako, když nejsem OK, půjdeme radši spát. Takže jsme přišli o Hammerfall. Škoda. A to celé, kvůli té krávě blondýně, co se neumí chovat. Člověk se jednou snaží obhajovat spravedlnost a akorát na to doplatí. Z toho plyne, příště nechat všechny ušlapat a nikoho se nezastávat. To je ovšem špatný přístup, velmi špatný přístup, takhle svět přijde pod drn. Já chci zastávat dobro a pravdu, ale nechci být zmrzačená. Sakra, fakt tu holku nesnáším. Upřímně jí přeju, aby jí za to její arogantní chování jednou někdo poupravil ksichtík. Chtěla bych být občas superman. Kráva, fakt kráva.
Přejděme ale k lepším věcem. V noci to byl taky džouk. Já spala ve stanu a Andreou a Martin byl vysublimovaný sám ve druhém stanu. Jenže jsme si je postavili super z kopce, takže když si člověk lehl, svezl se okamžitě do dolní poloviny stanu. Andrea v noci pořád říkala ze spaní "Ty vole!" A říkala to hrozně nebezpečně, že jsem se pokaždé vzbudila a lekla, co se jí děje. Vidím, jak si kamarádka sedne, zahřímá "Ty vole!" a já na ní "Co je?", žádná odpověď, Andrea se zase svalí a spí dál. K ránu pak zařve "Ty vole!" znova a lehne si mi na rameno. Fajn, ať si spí, ale po chvíli jsem se chtěla otočit, tak jí říkám, "Hej, spíš mi na rameni." a ona na to jen "Sorry" a spí mi na rameni dál. Fakt vtip, ráno o žádném "ty vole" nevěděla.
Přes noc pršelo. Náš stan propršel horem, vzbudili jsme se do morka. Martinovi do stanu nateklo pro změnu spodem. Vytírali jsme.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jak dělá žrudečník?

Mhrůůůů mhrůůů 18.8% (18)
Pghnk pghnk 7.3% (7)
Grdůůůů grdůůůů 16.7% (16)
Pjajgl pjajgl 12.5% (12)
Tru tru tru 7.3% (7)
Hujááá hujááá 7.3% (7)
Žrudečník mlčí 30.2% (29)

Komentáře

1 Honza Honza | 20. července 2011 v 23:35 | Reagovat

je to hrozně dobře napsaný.vtipně,čtivě,zajímavě. Ty vole! :D

2 Lawiane Lawiane | Web | 20. července 2011 v 23:45 | Reagovat

[1]: díky :-) jsem si říkala, že ta délka všechny určitě odradí. Jsi laskavý, že to čteš. Teď můžu jít s klidem spát - já totiž nemůžu jít spát, dokud mi někdo neokomentuje poslední článek, rptože, co kdyby tam ten koment, přilil přávě, když bych to vypla :D

3 ilja1996 ilja1996 | E-mail | Web | 20. července 2011 v 23:56 | Reagovat

Pěkný blog :)

4 Honza Honza | 21. července 2011 v 0:05 | Reagovat

[2]: to je fajn přístup :D asi taky půjdu.už se začínam nudit..tak dobrou Ty vole!

5 Gisselle Tussan Gisselle Tussan | Web | 21. července 2011 v 6:59 | Reagovat

No takový lidi jako tu bloncku by chtělo vyexpedovat někam na Mars, :-D

6 Čip Čip | Web | 21. července 2011 v 9:02 | Reagovat

To jste měli zajímavou cestu tam :-D.
[1]: Přesně, jinde takhle dlouhý články nečtu, tady jo, páč se mi čtou dobře :-D.

7 Endaria Endaria | Web | 21. července 2011 v 9:29 | Reagovat

Já články z koncertů píšu několikanásbně delší. A taky mi moje úžasné poslední dva články z Apocalypticy na Sychrově a z Bulletů na RfP nikdo neokomentoval, že:D Ale mě je to celkem někde, já to psala hlavně kvůli sobě.
Bloncku zabít... takový lidi nenávidím. Kdysi se mě na koncertě snažila vytlačit jedna dáma v růžovém svetříku. Jenže já měla stahovák s ostnama, glády a pevnou vůli a tak neuspěla a někam vysublimovala. Tuhle bych asi nejradši něčím přetáhla.
A mluvící lidi ze spaní jsou někdy dost strašní... například můj bratr, to je horor. Jednou jsem ho šla na pokyn matky vzbudit, zaklepala jsem, otevřela jsem, na posteli se vymrštilo dvoumetrové tělo a zvolalo - já to uklidim! lehlo si a spalo to dál:D

8 vivienne vivienne | Web | 21. července 2011 v 12:30 | Reagovat

chudinko, takovýhle lidi bych taky nejraději zabila

9 Krasivija Krasivija | Web | 21. července 2011 v 15:00 | Reagovat

Ech, tak první den ses nenudila. Poblitý autobus. Ejej humus. Ale fert lepší, než ten náž autobus, kterým jsem léta jezdila do školy. To dokonce spadlo ze stropu ne podlaho světlo. Naštěstí to nikoho netrefilo. A ta blondýna? Od tý radši dál. Protože po střetu s ní by se človět opravdu dostal do Valhally. Jak já ráda říkám místo Valhalla, Vachalla a nebo Valgchalla. Zajímavý.

10 Zdebra Zdebra | Web | 21. července 2011 v 16:47 | Reagovat

No... když tak čtu tu cestu, tak jsem ráda, že jsme loni jeli autem.
Taková rvačka... Asi chtěla ta slečna být hrozně cool (nebo jak to nazvat) a drsná.
Já jsem zatím nikoho ze spaní neslyšela mluvit, ale na táboře jsem prej něco žvatlala ze spaní. :-D A nesnáším, když někdo chrápe a ještě k tomu, když usne dřív než já. :-D

11 Veronika Veronika | Web | 21. července 2011 v 21:18 | Reagovat

To je ale kráva. Tak, když vidí, že to ostatním vadí, tak by jako třeba mohla přestat! To ona si měla narazit ruku!

12 veruce veruce | Web | 21. července 2011 v 21:50 | Reagovat

Jeden z hlavních důvodů (vedle toho, že kapely na MOR mi v 90% nic neříkají) je to, že mě děsí ten dav lidí už jenom na fotkách, tam by mě fakt nikdo nedostal a přitom, co bych za to dala tam před pár lety jet :-D

Blocka ´dobrá´ no, ale tak debil se musí najít všude, kolik tak slečně bylo? Většinou se takhle předvádí malý děcka :-D

13 Lawiane Lawiane | Web | 21. července 2011 v 22:07 | Reagovat

[11]: já doufám, že od mých glád měla pořádný modřiny, což nejspíš jo.

[12]: tak 17 řekla bych

14 Angie Angie | Web | 21. července 2011 v 23:21 | Reagovat

Ááá, ty blázne!
Proč jsi nenapsala, že jedeš? Mohly jsme se tak někde srazit! :-( Tak když tak příště.
Hele, s tou, jak tak čtu, velmi chytrou blondýnkou - to je fakt na vraždu, naštěstí se mi nic podobného nestalo. Ale fakt nezávidím.
"myslela si, že když mi stojí na gládě, že mi to asi vadí" - tak to bylo dokonalé, to mě nejvíc odrovnalo, já se tu zas tlemila, jak debil :-D  :D
P.S. Moc mi tu ty Finntrolly haníš! Je sice fakt, že nehráli zas tak známé věci (pro mě, nevím, jak ostatní), krom Trollhammaren, ale byli výborní. A na to, že mám staženou celou diskošku a po melodii jsem songy i znala, tak vzpomenout si na název, to je umění :D  Eluveitie hrála prostě songy, které všichni znají, no. Ale obojí se mi líbilo stejně :-)

15 Evelin Evelin | Web | 23. července 2011 v 23:28 | Reagovat

Vau, ta blondýna působí fakt děsivě, až si jí nedokážu představit. Taky bych chtěla zažít ten stav kdy je ti na omdlení. Asi jsem masochista :D, či jak se tomu říká.
Lidi co mluví ze spaní jsou vtipný, ještěže nemluvim ze spaní, u Lva, určitě bych na sebe něco omylem vyzradila :D

16 Lawiane Lawiane | Web | 26. července 2011 v 20:00 | Reagovat

[15]: určitě by si říkala, mŇami Scabi :D Taky mi ten stav přišel zajímavej, méně už však představa, co si tam se mnou Andrea počne, kdybych fakt omdlela :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.