Já su taký inženýr

19. června 2011 v 21:36 | Lawiane |  zažila jsem
Brý večír má drahá blogová komunito.
Já su taký inženýr. Ne, nejsem inženýr a už vůbec ne taký. Jak bych mohla? ("Jak jsi mohl?" říká Pruna uchvatiteli. "Ze stejného důvodu, jako ty teď zmáčkneš spoušť. Pro našeho syna. Aby nabyl jako tady Kaspián, chudák, bez otce!") A Pruna střelí chudáka do ramene…ale jemu to neva, páč je to filmový hrdina…neprůstřelný. Pardon, v poslední době jsem u sebe zpozorovala schopnost hned v úvodu článku odvést téma někam úplně jinam. A za všechno mohlo jenom slovíčko "mohla". A asociace už jede.


Nightwish - Nightwish

Dneska jsem byla v Ikei, tardá, jelikož jsem měla na Zličíně hodinu čas, než mi jel bus na chatu. A tak jsem si řekla, že si pojedu do Ikei koupit né nábytek, ale párek. V Ikei mají totiž párek v rohlíku za 10 Kč a když si koupíte dva, tak jsou dva jen za 15 Kč a to je vážně terno a navíc si tam můžete naflákat kečupu a hořčice, kolik chcete. Mimochodem, přišla jsem na to, že Thor vypadá jako hořčice. Nejdřív jsem měla děsný problém, jestli si mám koupit ten párek jeden nebo dva. Dilema. Ale to bych to nebyla já, kdybych nevyužila toho, že ten druhý vyjde jenom na 5 Kč. Je přímo občanská povinnost toho využít. A navíc ráda žeru. Takže dva, bez debat. Říkám tedy paní "dva párky" a paní…podá mi jeden. :D A já se neumím ozvat a tak beru jeden a jdu a patlám si na něj hořčici a kečup najednou, obojí v obřím množství, protože se to také musí využít a navíc víc kečupu a hořčice než párku a rohlíku dohromady se vyplatí. A namlouvám si, že to neva. Jeden stačí. Ještě tam měli pivo, co se jmenovalo Stockholm a bylo to nečekaně pivo švédské, které jsem si tím pádem musela vzít taky. Pivo ze Švédska, to se musí ochutnat, kórt, když jsem Čech. Čech a pivo je synonymní. Ale pozor, to pivo bylo jenom ve trojce, žádný půllitr, Švédi šidí, šiti. Ššš. Nová zkratka. Obešla jsem tedy východ z Ikei a řekla si, že takhle by to teda nešlo, vrátila jsem se tam a jako totální nenažranec si tam koupila ještě další dva párky. Sice jsem vůbec neměla hlad, ale prostě jsem musela vykompenzovat, že mi paní dala jenom jeden a že dva stojí 15 Kč. To se prostě musí koupit, i kdyby se ty párky měli vyhodit. Tři párky sežraný za 10 minut. A pak to na zastávce hezky zapít tím pivem bivem Stockholmem. Já jsem fakt prase. Nenažraný metalový prase. Bylo dobrý, to pivo, není tak sladký, jako to český. Je to mňamka. Jenže já vůbec nejsem alkoholik, takže mi to po půlce té plechovky, co ani nebyla půllitr, přestalo chutnat a myslela jsem, že když budu pokračovat, asi se za chvíli pobleju. Ale přece to nevyleju! Je to švédský! A stálo to peníze! :D Co s tím? Co s otevřenou, poloplnou plechovkou Stockholmu? Haha, já su fakt inženýr! Víte, kterak jsem na to vyzrála? Haha, šla jsem na záchod a do toho záchodu jsem vylila vodu z flašky, co jsem měla z koní a do prázdné flašky přelila to pivo bivo. Haha, já su vynalézavá! A flaška se dá na rozdíl od plechovky co? No přeci zavřít. A její obsah tak bezpečně dopravit na chatu. Su fakt inženýr. Až na to, že to pivo už pak bylo děsně vytřesený z cesty a poměrně hnusný, ale na to se nehraje.
"Je to tak bolestné. Tak bolestné!" Ne, nebojte, mě nic nebolí. Akorát, když se vzbudím, tak se mi v hlavě často něco sekne, nějaká věta nebo písnička a nejde odehnat. Tuhle jsem se vzbudila a řekla si: Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže. Jo mimochodem, když jsem byla malá, tak jsem si myslela, že je to nějaká ta "temnota sváže", jako podstatný a přídavný jméno. A tohle jsem si říkala, dokud jsem nedošla do školy. Ha a dneska si říkám: Je to tak bolestné! To totiž říká pan Walker ve Vesnici. A říká to hrozně procítěně. A proto si to už asi hodinu opakuju. Ono je totiž ráno, vlastně dopoledne. Předchozí část článku jsem psala včera večer, ale teď už je druhý den. To je džouk, co?
Vesnice je strhující, má strhující myšlenku. Je to hrozně hodnotný film, hodnotná myšlenka. Jedna z nejhodnotnějších, co znám. Má to hluboký smysl. Prostě něco co se tváří, jako fajn horrůrek, ale pak se ukáže, že ten horrůrek byla jen zástěrka a je to hrozně moudré. A já bych potřebovala, aby moje kniha byla taky taková. Sraček je na světě spousta, ale moudrých věcí je fakt málo. Moje kniha musí být zatraceně moudrá, nechci napsat další sračku, jako paní Mayerová. To se radši zahrabu do písku a už nikdy nevylezu. Ou, ou, ale jak to udělat? Jak vymyslet moudrost? Moje knížečka je fantasy, ale já…nechci, aby byla fantasy. To už je dnes druhý džouk, co? Fantasy musí být zástěrka a pak se musí ukázat, že to vlastně není fantasy, že je to blamáž, a že tam jde o něco děsně hlubokomylsného a moudrého. Ale já se obávám, že nic tak hlubokomyslného, aby se v tom čtenář utopil - nedosáhl nohou na dno myšlenky, nedovedu vymyslet. Jo a smrt e-bukům! Knihy mají zůstat na papíře. Musí se udělat manifest. Zrovna tak se musí udělat manifest proti hnusný červovitý tramvaji a proti slunci. Ale o tom až někdy jindy. Takže co s tím? Co s tím? Když je to tak bolestné? Půjdu na jahody, do lesa, ne do mrazáku. Žádný hluboce zmražený, ne ne, pěkně čerství. Při sběru lesních plodů se totiž nejlépe přemýšlí. O knize. Nyní zavřu tento dokument, přečtu si svůj trapňoučký tematický plán, který je přebujelý fantasy motivy, řeknu si, jak je blbý a půjdu do lesa k jahodám vymýšlet nový. Tak.
Hmm…na jahodách jsem byla asi dvě hodiny, sesbírala jich mnoho a vymyslela gigantické nic. Trpím totiž zase zatměním mozku a moje myšlenky pořád plují jedním směrem a nechtějí pochopit, že bych taky občas chtěla myslet na něco jiného. Nelze! Smůla. Chce to múzu. Především jsem však po přečtení tématického plánečku došla k názorečku velice údivnému - moje knížečka je děsně křesťanská, asi za to může to, že když jsem jí vymýšlela, děsně mnou vládly sakrální věci. Ale ve finále není křesťanská, ve finále je kupodivu docela moudrá. Ale stejně je třeba jí překopat. Jenže tak jak bych chtěla, jí stejně nepřekopu, jelikož to by znamenalo to všechno smazat a vymyslet něco zcela nového…na což jsem moc líná osoba. Tudíž bude kompromis a překopu jí jenom maličko a dále se budu muset spokojit s tím, že bude mírně nedokonalá. Nebude jako Vesnice, ale to se vsákne, bude to první knížka a ta na to má právo. A mě je osmnáct, mám právo psát nedokonalé věci. Na své vrcholné dílo mám přeci čas, může nějakou Vesnici napsat klidně až v padesáti, těsně než skočím z Nordkappu. Hele, můžu napsat vrcholné dílo o tom, jak někdo skočil z Nordkappu - originální ne? :D A na to, jak mi předtím moje postavy přišli dokonalé a promyšlené a logické a uvěřitelné, tak mi teď přijdou děsně neuvěřitelné, zvláště ta 13ti-letá holčička, je úplně mimo, chová se moc dospěle a přemoudřele a vůbec je celá na facku. O bože, mám zase dojem, že neumím psát nic kromě hovadin na blog. Ou jé, je to tak bolestné! Při psaní, je třeba poslouchat Najtviše, dodávají sakrální inspiraci. Nejlépe ještě tu písničku Najtviš, co zní v jednu chvíli tak kosmicky, jako když přistává pseudoufo talíř ve filmu Četník a mimozemšťan a v jednu chvíli zase, jako Mumínek, co jde po louce a hopká. Hrozně bych chtěla jednou potkat Tuomase u nás na chatě v kadiboudě. To bych fakt chtěla, alespoň bych si s ním pak mohla popovídat. Jenže jestli ho někdy potkám, bude to na koncertě, on bude na stejdži mlátit do kláves, bude vypadat jako Ježíš a já bude stát v davu spolu se spoustou dalších stovek lidí. Ne, není šance potkat ho v naší kadibudce…jak bolestné! Je to tak bolestné! Tak bolestné.
Jsem ráda, že Krása je.
Ty jo, teď bych ten článeček šlánešek docela ráda zveřejnila, jenže tu není net. Můžu ho leda tak zavařit. Do sklenice. Zveřejnění musí počkat na doma. Áj viš áj hed en endžl! Najtviši tucaj, jup! Všechno co je anglicky se musí psát tak, jak se to čte a číst, tak jak se to píše. Ty vole, pardon, ale Marža mi právě poslala sms ve francouzštině, to byl moc šok. Moje knížečka je děsně křesťanská, to je fakt džouk. Stejně je bůh ve všem. Tak pá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KadetJaina KadetJaina | Web | 19. června 2011 v 21:53 | Reagovat

Při psaní knížek to chce dopsat, nechat ležet a pak teprve začít upravovat, jinak se člověk nehne z místa bude furt předělávat, furt předělávat :D
Fantasy s překvapivým koncem jako zástěrka? Co kdyby elfové byli jen lidi se seřízlejma ušima :-D
Mimochodem, taky takhle pracuju :D Když bych si řekla pro sebe o dva párky a dali mi jeden, tak neřeknu ani popel. Ale stejně se vrátím. No za pět korun, nekup to, když je to tak levný :-D

2 Evelin Evelin | Web | 19. června 2011 v 22:17 | Reagovat

Taky nechci 4, ale mám dojem, že to teď napsat tak trochu nestíháme. A taky se mi nechce.

3 Leena Leena | Web | 19. června 2011 v 22:19 | Reagovat

Eh :D Tuomase v kadiboudě :D Tak to já chci potkat mácu na plovárně..
Jinak sms ve fráncoužštině...leda ho*no, kdo by to překládal :-? Hodiny fj mam stejně prospaný :D

4 Lawiane Lawiane | Web | 19. června 2011 v 22:22 | Reagovat

[3]: :D na plovárně? Proč ne v sauně? Do sauny se nenosí nic :D

5 Evelin Evelin | Web | 19. června 2011 v 22:25 | Reagovat

Mě zase příjde, že fantasy, co nakonec neni fantasy už je hrozně ohraný, pořád mám pocit, že už jsem takovou zápletku mockrát viděla. Ale hlavně je to hrozně smutný, to bude asi to, co mi na tom vadí. Prostě supr svět a pak najednou ni - zrada. Zrada největší, to je teprv bolestné.
Tý jo, to je vážně supr dlouhý článek. Supr - jsem si to nějak oblíbila. Mimochodem Loki je fešák, fakt jo, a ten herec má fakt ošklivě kudrnatý vlasy - zas měnim názor. A Natálie je profláklá a hraje úplně všude - včera jsem zapla televizi a co tam běží? Film s Natálií.
OK, budem mít 4, s tím souhlasim. Stejně je to fyzika, a o tu nikdo nestojí :D

6 Leena Leena | Web | 19. června 2011 v 22:28 | Reagovat

[4]: ok tak v sauně :D ale ta jeho finka by mně asi sežrala :D

7 Lawiane Lawiane | Web | 19. června 2011 v 22:29 | Reagovat

[6]: tu si beru já :D

8 Leena Leena | Web | 19. června 2011 v 22:32 | Reagovat

[7]: To sme si nedomluvily :D No dobře...tak já si beru opičáka :D
mimo kecaní o opičce - nejdeš náhodou na rammsteiny, ale mam za to, že todle neposloucháš.

9 Evelin Evelin | Web | 19. června 2011 v 22:33 | Reagovat

o to asi bude :D. Když ono to zní tak nějak výstižně a ftipně zároveň :D. Je to bolestné, že mám potřebu psát za každou větu smajlíka :D.

10 Zdebra Zdebra | Web | 19. června 2011 v 22:34 | Reagovat

Je ten párek aspoň chutný? :-D
Ššš, pěkná zkratka. :-D To mi připomíná jednu písničku z Rebelů. :-D
proč jsem místo "Vesnice" četla "Večeře je strhující."? :-D
JO, knihy musí zůstat tištěné! Na monitoru to pak není ono. Člověk pak musí složitě hledat, kde skončil. A když nejde technika, tak je to potom horší.
Taky nemám ráda mražený věci (kromě zmrzliny, ale nesmí být moc přemražená).
Ty bys šla na koncert NW?
To čtení angličtiny. :-D To by mohlo být zajímavý. :-D

11 Evelin Evelin | Web | 19. června 2011 v 22:36 | Reagovat

[9]: U Lva, to "J" jako někam odešlo. Tvoje články jsou nesmírně slavné, to je ale bolestné (pro mě) :D Pardon, to zas nejde zastavit.

12 Lawiane Lawiane | Web | 19. června 2011 v 22:41 | Reagovat

[8]: neposlouchám no, teda ne že bych proti nim něco měla, ale neposlouchám, takže nejdu. Ty jo?

13 Lawiane Lawiane | Web | 19. června 2011 v 22:43 | Reagovat

[10]: večeře je taky strhující, mnohdy. Párky byli chutný,ale ta huska ne. To právě nevím, zda bych na NW šla, ale asi jo.

14 Leena Leena | Web | 19. června 2011 v 22:45 | Reagovat

[12]: No njepíš, páč sem chtěla jít na van canto a spol nebo na doro nebo nejlepší by bylo že bych šla na edguy ale na ty už vůbec nikdo nechce...a praha je sice dobrá ale ještě bych musela vymyslet spaní :-|

15 Lawiane Lawiane | Web | 19. června 2011 v 22:47 | Reagovat

[14]: tak když bych šla na Van canto taky, tak můžeš přespat klidně u mě, teda jestli jsem to správně pochopila

16 Evelin Evelin | Web | 19. června 2011 v 22:48 | Reagovat

Neviděla no, já ani nevim z jaký scény to je - z jaký to je? To si schválně pustim, v ájině i v češtině. Je to bolestné. :D Šit, já se tomu taky strašně směju. To bude za chvíli taky bolestné. :D

17 Leena Leena | Web | 19. června 2011 v 22:53 | Reagovat

[15]: Jo, to by bylo skvělý, když já mám vlastně bordel v tom na co chci. Ty já ti dám kdyžtak přes prázdniny vědět. Váhám. Hodně. Spíš by se mi šiklo u tebe spaní až se pojede z tarji z pardubic, protože mam z prahy pak blbej spoj k nám. Ale vy asi někdy budete spát ne? Ale na to času dost. Moc spěchám. Třeba pojede Ája taky přes prahu domů, tak bych se vetřela.

18 Lawiane Lawiane | Web | 19. června 2011 v 23:00 | Reagovat

[17]: s tou Tarjou vůbec nevim kde to bude a vůbec nevim kde budu spát já ve zlíně, fuj to se asi bude muset platit nějakej nocleh, nechci platit nic!!! :D

19 Leena Leena | Web | 19. června 2011 v 23:03 | Reagovat

[18]: Aha :D já už mám máti zpracovanou takže 31.8. budu mít lístek určitě! Taky jsem chtěla jet oba ale jaksi nemůžu. Takže jen pardubice s novou zrcadlouvkou. Já už se na to dívala z pardubic to pojede asi ve 2:50 dom což jde a po zlíně? Jdi do nonstopu ne? Dáš si tam panáka a pak se jede dál! :D

20 Lawiane Lawiane | Web | 19. června 2011 v 23:05 | Reagovat

[19]: :D no a adalší den budu stát celou dobu před halou a pak na Tarje kixnu :D A domů pojedu v rakvi = ubytování, ne? :D :D

21 Leena Leena | Web | 19. června 2011 v 23:06 | Reagovat

[20]: Třeba :D to se vyplatí, pak dorazim rovnou na krchov a nebudu řešit vlaky domů :D Hele ty inženýrko já jdu zalehnout, protože asi zejtra nevstanu. Ale jestli nejdeš do školy tak si s klidem můžem povídat ráno a v poledne - beru si noťas do školy :D

22 Lawiane Lawiane | Web | 19. června 2011 v 23:10 | Reagovat

[21]: :D já mam zítra až od desíti :D

23 Leena Leena | Web | 19. června 2011 v 23:12 | Reagovat

[22]: to se někdo má :D sakra to je zrovna chemie a fránina - to noťas vytáhnout nemůžu :D perkele!

24 Evelin Evelin | Web | 19. června 2011 v 23:14 | Reagovat

Můj šito komp!!!! Uáááá!!!! Proč mu to tak trvá? Šit! Pardon, ono se to šíleně seká. Já chci slyšet jak je to bolestné!

25 Lawiane Lawiane | Web | 19. června 2011 v 23:15 | Reagovat

[23]: no hrůza, frájinu mam zítra taky. Fakt nesnáším.

26 Leena Leena | Web | 19. června 2011 v 23:16 | Reagovat

[25]: á já spát nejdu! prci prci prcičky dávaj :D

27 Lawiane Lawiane | Web | 19. června 2011 v 23:24 | Reagovat

[26]: :D no tak to se musíš ovšem dívat :D

28 Leena Leena | Web | 19. června 2011 v 23:25 | Reagovat

[27]: Jo jako správné děcko :D

29 Evelin Evelin | Web | 19. června 2011 v 23:30 | Reagovat

Ty vole jo, sekla jsem se, ale teď už ne, a ještě jsem to neviděla v češtině, jelikož můj komp proti tomu protestuje - šiťák! Sakra! Pardon! Fakt mě sere!
Pardon :D

30 Evelin Evelin | Web | 19. června 2011 v 23:39 | Reagovat
31 Evelin Evelin | Web | 19. června 2011 v 23:41 | Reagovat

Víš co? Thóra se pokouší zneškodnit jeho bratr Loki. :D Mě to příjde strašně vtipný, fakt nevim proč. Hledám funkční Vesnici a místo toho furt narážim na Thóra.

32 Evelin Evelin | Web | 19. června 2011 v 23:44 | Reagovat

Ty vole, teď mi to běží, ale bez zvuku! To si asi dělaj prdel! Sakra! Su ti šiti! Fakt že jo! Pardon nadruhou.

33 Evelin Evelin | Web | 19. června 2011 v 23:47 | Reagovat

OK, teď se to opět seká. Je to tak bol - estné, tak bolestné, že to nemoh - u unést. Super ne? Ale jo, v češtině to zní bolestnějc, hlavně to řekne dvakrát, a ne jen jednou :D.

34 Evelin Evelin | Web | 19. června 2011 v 23:50 | Reagovat

Jo to je, já měla nějaký kvalitnější, ale taky ne nějak extra kvalitní. Já jsem zase zvyklá na ty hlasy v ájině, ale zrovna pan Wolker má v češtině vážně lepší hlas.

35 Evelin Evelin | Web | 19. června 2011 v 23:54 | Reagovat

Nepálskej? Váu. Já mám taky potřebu pouštět si filmy, když to tak projíždim a zase si vzpomínám na co všechno se chci kouknout. Jenže můj šito-komp je jaksi v provozu od rána a nezvládá ani deset minut filmu, natož dvě hodiny, takže se to odkládá. Navíc je trošku pozdě, ale na to by se případně nehrálo.
Je to tak bolestné. :D Si to říkám pořád dokola.

36 Evelin Evelin | Web | 19. června 2011 v 23:57 | Reagovat

To jo, ty hlasy v aj všeobecně nějak nejsou tolik znělý, ale to mi pak příjde spíš uvěřitelnější. Navíc prostě mluví tak jak otvíraj hubu - toho si teď u dabingu hrozně všímám a sere mě to :D

37 Evelin Evelin | Web | 19. června 2011 v 23:58 | Reagovat

Hele, očividně jdu do sprchy, ale časem se vrátim. Pokud do tý doby noutbuček neskolabuje, možná bych si neměla otvírat dvacet stránek najednou.

38 Evelin Evelin | Web | 20. června 2011 v 0:21 | Reagovat

Joj, tak dobrou, já už si zase nevšímám toho funění.

39 Veronika Veronika | Web | 20. června 2011 v 9:10 | Reagovat

Pamatuju, že jsi sem jednu dávala úryvek z tý knihy a prosím - nepřekopávej to! Mě se to straně líbí tak jak jsi to vymyslela a na víc - to těm chuděrkám postavám přece nemůžeš dělat :)

Jinak Tuomas v kadiboudě mě dost pobavil, jen jsem si ho tam představila :-D

40 Yasemin Yess Other Yasemin Yess Other | Web | 20. června 2011 v 15:50 | Reagovat

to yggdrasil znamená strom života alebo niečo také že :) lebo mi to pripomína jednu knihu no .... Nesmrteľný alchymista či? :D

41 Mel Mel | 20. června 2011 v 20:30 | Reagovat

Juch, tvoje články mi vždycky zvednou náladu, fakt že jo. A tento byl ještě navíc dlouhej a to se vyplatí :-D Už začínám Lawianovatět, ale neboj, to zas přejde. Závidím ti ty lesní jahody.

42 Krasivija Krasivija | Web | 20. června 2011 v 23:02 | Reagovat

To já nedávno byla v lele na lesních jahodách. Vzala jsem si na to veliký košík a sla jsem. A nenašla jsem jich víc, než asi deset. Takové malé jahůdky, o velikosti korálku.

43 Krasivija Krasivija | Web | 20. června 2011 v 23:03 | Reagovat

Ale až já půjdu pro ostružiny, těch bude.

44 Lawiane Lawiane | Web | 21. června 2011 v 13:20 | Reagovat

[42]: však oni jsou vždycky korálkoidní, cos čekala, s košíkem? :D Je třeba se obrnět trpělivostí, ale mě ty velký na zahradě zase neba.

45 Yasemin Yess Other Yasemin Yess Other | Web | 21. června 2011 v 15:11 | Reagovat

aha no ja som ju čítala a tam bol spomenutý :D ale aj tak díky za info :D a tú grécku mytológiu si čítala na nete? :D

46 Lily Addams Lily Addams | Web | 21. června 2011 v 19:22 | Reagovat

ÓÓÓ, ty Tvoje nesmrtelné články, to je vskutku unikát :-D že nenažraný metalový prase, to mě dostalo nejvíc :-D

47 werewolf's spirit werewolf's spirit | Web | 21. června 2011 v 19:58 | Reagovat

=D =D =D... jo, je to tak bolestné, to je jedna z mnoha věcí, co mi občas neustále (ale jen občas) hraje v hlavě =D ...vždycky, když mi něco takhle hraje v hlavě, tak si to prvně užívám, pak mě to sere a když už totam nehraje, je mi to líto =D ... jinak sem se opět řezala smíchy =D geniální

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.