Paganfest 2011

21. března 2011 v 12:48 | Lawiane |  Metal- koncerty
Paganfest 2011
Ty kráso, takovou akci už nikdy víc! Ohlédnutí za včerejškem naleznete pod perexem. Vzala jsem to v bodech.

DSC06833


Korpiklaani - Tequila
O Bože, tohle už vážně nikdy neabsolvuju, cítím se jako přeražená. Jakoby mě někdo bil. A taky že jo a ne někdo, ale rovnou celý dav! Ale vezmeme to od začátku, takže:
- Abaton. To je záležitost sama pro sebe. Byla jsem tam poprvé. A vzheldem k tomu, že se na půlce akcí píše: místo konání - Abaton, čekala jsem, že to bude logicky asi nějaká hala! Ale ejhle, ono je to skoro asi tak mrňavý jako Exit Chmelnice! Tak 1/3 KC Vltavská. A ten vchod! S Andrejkou jsme tam přišli asi na 14:00 a…čekali tam pouze dva lidé. Tourbusy stály hned u vchodu a vůbec onen vchod vypadal jako nějaký omyl - jakože je to nějaký zadní únikový východ :D
- Schody. Tak jsme si řekly, nač tam dřepět tak brzo a šly jsme si sednout na takové schody vedle trati a mezi zahrádkářskou kolonií. A tam jsme pily Finlandii ukrytou ve flaštičce od Floriana a snažily se naučit text Päät pois tai Hirteen. To byla sranda, asi chataři slyšeli náš pseudozpěv.
- Pán. Pak jsme se chtěly vrátit k Abatonu a potkaly jsme pána, co tam šel taky a ptal se nás, kudy tam. Šel s námi, to bylo OK, když s námi šel tam. Jenže on se na nás prostě nalepil a šel s námi i všude jinde, tzn. do obchodu k Číňanům, kde měli všechno prošlý (ale fakt), kromě piv. Koupili jsme si Bivo Bivo (Pivo = Bear Bear)
- Bivo. Bivo je sranda. Usadily jsme se teda před Abtonem, již v 16:00 nás tam čekalo asi 10! :D Pán už vysublimoval k někomu jinému. Zajímavé je, že to značné množství Finlandie na mě moc vliv nemělo, ale to bivo docela jo, takže tam všichni poslouchali naše debilní keci.
Ukázka: listuji finsko-českým slovníkem a přečtu: "Traktori" a Andrea, "Co to je?" " Vole, tarktor"
- Čůrání. Šly jsem čůrat, mysl trochu zjitřená alkoholem. A za náma šli dva Finové. A my po ulici zpívaly Včelku Máju :D Velice zezy situace. Nakonec jsem našly nějaké rozvaliny domu a využily je jako WC. Cestou zpět jsme si koupily další biva.
- Čůrání nadruhou. Mě se po to bivu samozřejmě chtělo opět na záchod, takže jen co jsme došly k Abatonu, utíkala jsem zpátky do těch rozvalin.
- Cestou mě málem přejelo auto, jelikož jsem si nevšimla červené.
- Šit. Když jsem se vrátila, oni už pouštěli! A to je vážně maxišit! Jelikož jsme tam byly jako druhé a opět jsme neměli první řadu! Grrrrrr! Oni pouštěli dřív, než měli a to je zrada. Vždycky se na koncertech všechno protahuje, a když se jde člověk jednou vyčůrat, oni pouští dřív! A ještě větší šit je, že v tom Abatonu byly samozřejmě hnedka záchody! Nakálet provozovateli na hlavu! To to nemohl někdo říct dřív?!
- OK, měli jsme místa ve druhé řadě uprostřed, hned pod mikrofonem.

DSC06781

- První kapela byli Kivimetsän Druidi. Na ty jsem se těšila, neboť je docela dlouho poslouchám. Byly dobří, jen jejich vystoupení bylo poměrně krátké. Poznatek: Leena-Maria ztloustla nebo ji na promofotkách mega vyfotošopovali. Je to machna a hrozně valí oči, že to vypadá nebezpečně. Ale jinak príma. Hezky jsme si zatucali, to byli lidé ještě OK.
-Druhá kapela byli jacísi Arafel, které neznám. Byl super. Fakt super, ty jsme si užili.
- Po prvních dvou kapelách veškeré užívání skončilo.

DSC06772

-Zakázat pogo a zavraždit lidi, kteří ho provozují. Zároveň z principu zavraždit lidi, co přijdou pozdě a procpou se dopředu.
- Lidem hráblo. Prostě hráblo. A naše místa byla nesmírně nepraktická.
- Příště si na koncert (na žádný už nejdu, smůla, to jen, kdybych se tam dostala omylem) vezmu normálně brnění.
- Au! Krucinál, moje záda, to bolí jak kráva!
- Všichni za námi se rozhodli pogovat. Nechápajíc, že my jsme slečny a ne tlustí Vikingové a máme křehké kosti! A taky chceme stát na místě, které jsme si vystály od dvou hodin! Prostě jsme tak sloužily jako takový airbag pro ty před námi. Au!
- Kopat! Kopat gládama za sebe, to byla obrana. Kopala jsem jako splašená kobyla, až na mě byli všichni nakadění (snažím se omezovat vulgarismy, tak si to přeložte) a řvali mi do ucha, ať do nich nekopu. Sakra, ale když nám v jednom kuse jejich klouby ve svých zádech, tak prostě budu kopat. Bolest za bolest! To je fér! Kop kop!
- Takhle to probíhalo až do Korpiklaanů. Všichni se mačkali jak kokoti a bili do nás. Takže se pak člověk vůbec nesoustředí na kapely a hudbu, ale jen čeká, kdy mu přijde další herda do zad nebo do hlavy. A kdy mu někdo zlomí žebro nebo kdy z toho prostě zkolabuje. Zábava na entou, fakt že jo. Už nikdy nejdu na takovýhle koncert. Zlatá Tarja, má normální fanoušky a ne sebedestrukční idioty.
- Tímto způsobem jsme si tedy "užila" půlku Paganfestu s nadávkami v hlavě a pěstmi na těle.
-Nachápu, co tím pogem jako sledují. Vždyť takovou bitvu si můžou dát někde na poli, kde si pustí metal z repráků a ne masakrovat koncert. Dementi!!!
-Au! Fakt au! Bolí mě záda a nohy a ruce a dokonce dlaň. Ještěže nevidím ty modřiny.
- Moonsorow - jejich zpěvák je oboustranný. Ale fakt. Má pupík i na zádech. Ale fakt.

DSC06820

- Värtinnä. Divíte se, co ta tu dělá? Chudák Andrejka, při čekání před vchodem jsem jí pouštěla Värttinä, ona je nesnáší. A víte, co pustili před Korpíkama z repráků? Korpíci mají před svým koncertem vždycky takovou vysoce finskou a folk hudbu. Takže pustili Värttinä, haha, chudák Andrejka! :D
- A víte, co mají Korpíci za novou vychytávku? Umělé stromy! Kolem bubnů mají umělé stromečky :D Vypadá to vážně vtipně, ale co, oni jsou přeci Lesní klan!

DSC06844

- Jejich koncert byl super, Jonne byl přímo přede mnou, pašák. Setlist se skládal ze samých rychlých pecek. Dali převážně songy z nového alba Ukon Wacka, jako třeba Tequilu (nečekaně), Päät pios tai Hirteen, Tuoppi Oltta, Lonkkaluut, Koivu ja tähti, atd. Skoro celé album.
- Stav fanoušků byl asi takový, že pogo už nabylo možné, jelikož se všichni tak mačkali dopředu, že nebylo milimetru navíc. A vedro! Fuj!
- Jonne byl blízko, málem jsem mu dosáhla na dred!
- V té mačkanici mi lidi vytrhali asi půlku mých zbylých vypelichaných vlasů. Zbytek je tak zacuchaný, že si ho za chvíli vytrhám já hřebenem. Uvažuju o dredech, aby mi ty vlasy nemohla už víc padat.

DSC06852

- Rameno. Žeru ho! Rameno je naše přezdívka pro Caneho. Už vo tomhle http://white-darkness.blog.cz/1005/metalfest-korpiklaani článku z metalfestu jsem psala, že ten chlap je sympaťák a fešák, ačkoli podle fotek se to vůbec nezdá a nikdo jste mi v komentářích nechtěli věřit. Ale on fakt je! Nejvíc! Je nejvíc nejlepší! Ale včera byl daleko, šit, proč jsem stála před Jonnem, když Caneho mám radši? Byl daleko! Ale i tak je nejlepší! Víte co? On se na mě za ten koncert asi třikrát usmál, jako do očí! To se vyplatí! Protože jsem na něj pořád čuměla a taky se tlemila. On tak hezky komunikuje s fanoušky a tak hezky kouká. Chovám k němu sympatie. Jonne na mě taky jednou vykuli oči - víte, jak on tak vtipně kulí očka. A víte, co ještě? Jak Korpiklaani rozdávají nějakou tu plechovku biva. Rameno jednu taky rozdával. A víte, komu jí hodlal dát? Mě! Hukot! Pardon, já nejsem sebestředná, ale prostě do dával mě, jenže nějaký zlosyn za mnou, co měl delší ruku, mi tu plechovku asi 5 cm od mojí ruky vyčořil! Ale to se neřeší, hlavní byl Ramenův záměr. Byl šlechetný. Nakonec se s námi Jonne krásně rozloučil, poděkoval a kapela odkráčela.
- Čekali jsme ještě u tourbusu, kde jsem po čase odchytla Rameno a vyfotila se s ním. Ale byl už značně pod vlivem alkoholu. Nejlepší: Andrejka cvakne fotku (má spoluúčast) a Rameno se ptá, jestli má na té fotce otevřený oči :D
- Můj nacionalismus roste. Budu horší než Francouzové. Více co? Sedíme s Andrejsou na betónku a říkáme si, že s nikým nebudeme komunikovat anglicky. A přijde nějaký pán a má potřebu povídat si s námi, anglicky. Tak mu česky vysvětluju, že my prostě mluvíme jen česky. A on jako co? Jestli neumíme anglicky? A já mu na to povídám (porušení zásady, povídám to anglicky): "My nemáme rádi angličtinu, mluvíme jen česky, protože milujeme naši zemi a náš jazyk." OMG, to byl stěr! :D Chudák pán, se asi divil. Omluvil se, že už žádná angličtina a odešel! :D
-Konec. Domů jsem přišla ve dvě ráno.
A ponaučení pro vás: Pokud nejste sebevrazi, nechoďte nikdy na koncerty, co mají takovýhle plakátek. Znamená to, že to bude řežba, bitva! Že je třeba vzít si s sebou přilbice a stejně z vás zbydou jen lebky.
Poznatek: Miluju Tarju! Zlatá Tarja! Tarja nebolí a není to bitva!
Poznatek č. 2: Preferuji klidné koncerty nebo pidikoncerty NW revival v klubu.

hahaha

Muhehe...Rameno a já...vypadá dost jetě :D U nohou mu totiž stojí Absolutka :D

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ála :-* Ála :-* | Web | 21. března 2011 v 12:58 | Reagovat

Máš popraskané rty ? koukni na můj blig odpiovím ti ;)

2 veruce veruce | Web | 21. března 2011 v 13:12 | Reagovat

Jo, tohle byla zase jednou akce... A pogo náhodou bylo super! :-D Nicméně do Abatonu už nikdy, jak můžou něco takovýho narvat do tak malýho prostoru? Omg... a sebrali nám foťák hned u vlezu, takže fotku nemám ani jednu, hlavně že tam ostatní mohli blejskat grr :-!

3 Lawiane Lawiane | Web | 21. března 2011 v 13:30 | Reagovat

[1]: ne dobrý nemam. Už jsem to viděla na jiném blogu a říkám si "vážně ujetý koment" a teĎ ho tu mám taky :-?

4 Lawiane Lawiane | Web | 21. března 2011 v 13:30 | Reagovat

[2]: cože? Sebrali? Tak to nás vůbec neprohledávali.

5 veruce veruce | Web | 21. března 2011 v 13:41 | Reagovat

[4]: tyjo fakt? O_O Jako my jenom přišli, všechny šacovali a ne mě hned, co to mám v tašce, řikám foťák, tak mi ho rovnou sebral, dal mi lístek ze šatny, řekl, že se mu nic nestane a víc ho to nezajímalo ...

6 cllin cllin | Web | 21. března 2011 v 13:42 | Reagovat

MAZEC....to teda musela bejt jízda.... :-D  :-D  :-D

7 Janah Janah | Web | 21. března 2011 v 14:12 | Reagovat

Hustý, z tvého popisu mám pocit, že jsem tam taky byla... a cítím se nějak utahaná nebo co... 8-O  :-D

8 Evelin Evelin | Web | 21. března 2011 v 14:22 | Reagovat

Pogo :-D, to musela bejt vážně sranda, u Lva, nechápu, jak jste se tam mohli vejít. Rameno vážně vypadá nějak jetě, stejně nechápu, jak může bejt sympatickej :D.

P.S. ve škole nejsem, nečekaně :D

9 Zdebra Zdebra | Web | 21. března 2011 v 14:43 | Reagovat

Zlaté mačkanice na MoRu. :-D

10 Lawiane Lawiane | Web | 21. března 2011 v 17:09 | Reagovat

[9]: tak nějak :D

11 Evelin Evelin | Web | 21. března 2011 v 17:31 | Reagovat

To jo, já tam nechci jít ani zejtra, jenže to už mi asi neprochází. A hlavně nechci na franko-den - pomoc.
Jsem zatahovač největší :D, ale fuj, já tam vážně nechci.

12 Evelin Evelin | Web | 21. března 2011 v 17:42 | Reagovat

Přesně. Já už nikdy nechci školu, sláva prázdninám!

13 Luczynka Luczynka | Web | 30. března 2011 v 15:12 | Reagovat

Konečně někdo, kdo taky nepochopí pogo:D Úplně nesnáším, jak tu atmosféru koncertu ty lidi kazej pogem! Panebože!

14 Lawiane Lawiane | Web | 30. března 2011 v 17:52 | Reagovat

[13]: to jsem taky ráda, že ty to chápeš :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.