Březen 2011

Hovno v louži

31. března 2011 v 16:33 | Lawiane |  Moje tvorba- básně
Tuto básničku jsem napsala před časem ve škole. Do sešitu. A ejhle, ten sešit jsem ztratila, takže jsem musela lovit v paměti a básničku tak nějak "zrekonstruovat". Ke vší smůle tam však byla ještě jedna a tu už dohromady nedám.

Hovno v louži leželo
naměkle se cítilo.
Nepáchlo tak velice,
jak mu velí justice.
Jakpak se tam dostalo?
Do louže se vměstnalo?
Zlý psík ho tam porodil,
bez milosti odhodil.
Hovna jiná se mu smála,
tlela v trávě od pradávna.
Až se hovno dojalo,
fňukalo a plakalo.
A tak louže stoupala,
další hovna přihnala.
Ta se smáti přestala,
sranda rázem ustala.
Byla na tom všechna stejně,
v louži mokrá beznadějně.

Gramatický rým nečiní báseň příliš kvalitní. Přijměte ji tedy pro pobavení, ne pro čtenářsky povznášející dojem.

I Feel Immortal

30. března 2011 v 22:47 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Fanklub pro Tarju dělá takový projekt (více info) ohledně pocitů u jejích písní. Zkrátka jde o to, nafotit něco, co nám její písničky připomínají. A jelikož ráda fotím a jelikož mám taky ráda Tarju, rozhodla jsem se tam také něco přidat. A tak je samozřejmně nutné, dát to i sem. :-) Tady je první várka k písničce I feel immortal, která je z WLB jednou z mých nejoblíbenějších. Přijde mi, že ta hudba je taková "široká" a hodí se na cesty, možná za to může ten klip z Islandu a možná taky ne, ale já si při jejím poslechu vždycky vybavím nějakou otevřenou krajinu, kde je vidět hoděn do dálky. Takovou svobodu. A hrozně ráda to poslouchám v autě cestou na chatu.
Jenže já všechno dělám na poslední chvíli a tak už mi nějak nevyšel čas a příležitost jít fotit širokou krajinou nebo tak něco. Vyfotila jsem tedy sama sebe a doma. Ale náladou se mi k té písničce taky hodí.
Tarja Turunen - I feel immortal

I feel immortal

"Whenever I wake up, I´m lost and always afraid"

Bagr a zelí

30. března 2011 v 19:09 | Lawiane |  zažila jsem
Terve,
Víte, co mám? Hodně věcí mám, něco z toho byste určitě uhodli. Například takové boty nebo propisku. Ale já mám něco spešl. Koupila jsem si mapičku. Teda spíš než mapičku by bylo vhodné říct velemapu. Jo, velemapu Finska. Tuhle. Utrhnu z ní ty desky a pověsím jí na zeď. Je totiž nezbytně nutné, dívat se na Finsko. Dívat se, jakmile to jde. Dívat se pořád, abych znala všechny ty vesničky nazpaměť. A proto musí na zeď. Přeci to nemůžu zastrčit někam do knihovničky! Jenže problém je, že já nevím, kam to pověsit. Není místo. Není, není, není ani trochu natož pro velemapu. Všude je Tarja. Tarja a zase Tarja nebo přinejmenším něco stejně šlechetného, jako třeba Najtviši nebo mistr Májkí Terrana. A Finsko se nevejde. Co s tím? Finsko je přeci taky šlechetné! :-o

Sobí prdele

27. března 2011 v 22:08 | Lawiane |  zažila jsem
Sobí prdele. Pod perexem se dozvíte:
a) kterak jsme oslovola Krásu v Tescu
b) proč tu mám divný design
c) už nic.

Layout - Norge

26. března 2011 v 22:05 | Lawiane |  Layouty - přírodní, zeměpisné


Tak, dnešek měl být zasvěcen výrobě nového designu pro sebe, s Finskem. Ano, s Finskem a takto to dopadlo - s Norskem. :D Trval mi dost dlouho a na tu dobu s ním moc spokojená nejsem. Ale nic proti němu. Pokud jste někdo úchyl na Norsko, můžete si ho klíďo píďo vzít.

doba výroby: pffff....asi půl dne.
spokojenost: tak 90%


Layout - Dorian Gray

26. března 2011 v 22:01 | Lawiane |  Layouty - tmavé - depresivníNedávno trůnil zde, nyní volně k dispozici.
doba výroby: už si nevzpomínám, tak 3-4 hodiny
spokojenost: 100% tenhle se mi vážně líbí (ten pán a ty barvy) :D


Paganfest - Korpiklaani videa

26. března 2011 v 11:56 | Lawiane |  Korpiklaani
Dodatečně ještě dvě videa Korpiklaanů, co se mi v rozdrkaném davu povedlo nahrát :D Jinak sepsání mých zážitků z Paganfestu, kde vystupovali Korpiklaani naleznete v rubice o metalu tady.Nápad! :-o :D

24. března 2011 v 21:39 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Dobrý večír mládeži…
Musím vám sdělit, že…

Mám to!!! Je to dojemné.

23. března 2011 v 11:21 | Lawiane |  zažila jsem
Ahoj. Víte, co mám? Řidičák! Heč. Já ty zkoušky udělala. Před chvílí. Jupí. I když na druhou stranu je to i velice smutné, to vám vysvětlím. Já jsem totiž divná. A všechno se mi daří. Za to může Värttinä.

Budu blikat

21. března 2011 v 17:57 | Lawiane |  zažila jsem
Ahojda (tenhle pozdrav občas používá moje trenérka), jak se máte? Nemusíte odpovídat.
To je dotaz, aby se neřeklo. Jako když Francouzi říkají "Sa va?" A přesně takhle se to nepíše, ale já kašlu na to, jak se to píše.
Musím blikat. A nečtěte prosím omylem blinkat.

Paganfest 2011

21. března 2011 v 12:48 | Lawiane |  Metal- koncerty
Paganfest 2011
Ty kráso, takovou akci už nikdy víc! Ohlédnutí za včerejškem naleznete pod perexem. Vzala jsem to v bodech.

DSC06833


Promiňte, ale muselo to být

18. března 2011 v 20:58 | Lawiane |  Jednorázové - Depresivní
Dobrý den, pozdrav není věru nikterak veselý. Právě se totiž podrobuji jakési zcela nedobrovolné a omylem započaté odvykací kůře mé závislosti na internetu. Odpoledne se mi totiž povedla taková velice inteligentní věc - dělám si pořádek v počítači a při té příležitosti mi přijde fajn odinstalovat si nějaké nepotřebné programy. Normálně se vždycky kouknu, co je ten program zač, ale dnes (vážně chytrost všech chytrostí - učme se z vlastní blbosti) jsem si řekla, že prostě jen tak odinstaluju nějaké věci, u nichž si podle názvu, řeknu, že je nepoužívám. Oj, oj, taková chyba! Kéž by šel vrátit čas. Zkrátka jak to tak vypadá, odinstavovala jsem si nějaký podstatný ovladač či co a nejde mi internet, wifi je sice zapnutá, ale nezobrazí se mi žádné sítě. Smrt. Asi to bez cizí pomoci napravit nedokážu. Smrt nadruhou. Chyté rady počítače mě odkazují na samé rady a aktualizace online, což ten počítač není s to pochopit, že on NENÍ a NEBUDE online?! Hrůza, nevíte, nděkdo, co s tím? asi s tím budu muset někam zajít. Ale někam zajít znamená vydat peníze a to se mi nelíbí - vydat peníze, jen protože jsem jednou špatně klikla. Smrt natřetí. Takže se nikam choditi nebude, alespoň ne v dohledné době, buď to nějak zmáknu, nebo nebude net. A divíte se jaktože píšu tenhle článek? Dokonce ho píšu z pohodlí domova, ba přímo svého pokoje a své postele. Máma má totiž naštěstí dva počítače, takže trůním na jejím noutbučku, který je věru nesympatiský, ale co se dá dělat. Hoj a z netu se rázem stalo opět nedostatkové zboží. Ale to se nějak vsákne, hlavní přeci je, že pojedu do Suomi. Můj drahý počítač se s absencí netu alespoň přestal sekat a vypínat obrazovku, to mě těší, už mi to dělalo starosti, tak takhle je alespoň zdráv a já budu mít třeba čas dělat nějaké užitečné věci a ne jen v kuse kontorlovat fejsbůk a blog, zda mi někdo někam nenapsal. (Což právě dělám - OK, můj ctěný spolužák se mi snaží poradit, až na to, že radu stejně nepobírám :-o ).
Dost řečí, prostě z tohoto faktoru plyne, že možná přestanu být takový závislák na netu, ale že tady to nijak pohasínat nebude, jelikož existuje co? Přeci madr nesympatický noutbuk, co má monitor široký jak kráva a vysoký, jako posekaná tráva!
Dneska jsem fotila. Sebe. Možná by bylo fajn, dát sem ty fotka, ale to bych je musela přendat z mého noutbučku na tento a to je moc námahy.

Dost bylo okecávání, pod perexem naleznete jakousi povídečku ve které vystupují lidičkové z mojí knížečky, ale tohle do knížečky nepatří. Paní Irja v knížečce je nevrah a je přeživši.

Suomi, oj, Suomi oj!

17. března 2011 v 13:49 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Óóóóóóóóóó tohle je nejlepší článek na co tu kdy byl, alespoň pro mě. Oj, oj! Sláva převeliká! Sláva největší! Óóóóóóó to je zázrak! Pardon, jestli to budu přehánět s těmi citoslovci, ale ono to bez nich nelze - je to sláva!

Ještěrka

16. března 2011 v 23:54 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Tohle jsem fotila před rokem v létě, pan ještěrčák byl úžasný, naprosto vzrový pro focení a hezky spolupracoval :-)
Tři neurčité fotky

16. března 2011 v 23:23 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Nepřipomíná vám tohle tak náhodou Finskou jezerní plošinu? Mě jo. :D Zelené ostrůvky, zálivy a vodička...no, celé Finsko :D Až na to, že je to nějaký žabinec na chatě.


Prahóóó!

15. března 2011 v 23:16 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Ahój! Chtěla bych to říct, takovým specifickým tónem, což v psané podobě nelez vyjádřit, takže smůla. Prosté ahoj.
Zásadní změna, už nechci Krásu. Chci Tarju. Do pelíšku…pardon…Palanda se zbortila. Pardon… Soráč, Tarjo.

Obrázky v malování

15. března 2011 v 10:38 | Lawiane |  Moje tvorba- grafika
Když jsem byla malá (jako kdybych snad teď už byla velká), tak jsem si ráda kreslila v Malování (lepší program jsem neměla :D). Prvně to byly jenom čáry a numěla jsem to nijak ovládnout, ale postupem času jsem to myslím obstojně ovládla. Ehm...ehm... Malování není žádná sranda, když tam je tak málo funkcí!
Začneme pejsky, pejcsi jsou nejlepší.

Gordonsetr

Toto je mé milované plemeno gordonsetr, kreslenotak před šesti lety.

Návrh na nové album

12. března 2011 v 22:30 | Lawiane |  Moje tvorba- grafika
Rozhodla jsem se účastnit soutěže na winterstormczech.eu (pokud se chcete přidat, pak tady) a stvořit tak návrh na obal nového Tajina CD. Je to jen tak, ne že by to Tarja hodlala použít.
Patlám se s tím už přes dvě hodiny a nyní je to konečně hotové. Jupí! A víte co? Mě se to líbí, fakt. To by bylo fajn, kdyby další album vypadalo takhle...."samochvála smrdí", ale snažila jsem se to promakat se vším všudy (povšimněte si čárového kódu) :D

album


Huf le Puff

10. března 2011 v 22:54 | Lawiane |  zažila jsem
Brý večír přeji. Vám musím sdělit spoustu vtipností.
Takže zaprvé- tomu se budete všichni divit, co to sem píšu, ale hlavně prosím nespadněte ze židle.

I´m the flame, Harry. I´m the falme...

10. března 2011 v 16:02 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Ahoj.
Asi se neuživím.
Nepřijde vám, že by text nad perexem měl sloužit jako reklama na článek? Mě jo. Jenže nesnáším reklamy, takže sem pro jistotu nic lákavého psát nebudu. Věci se mají propagovat sami. Smůla.

Návod jak si udělat lepší menu a rozcestníky.

9. března 2011 v 18:26 | Lawiane |  Tutoriály
Kromě toho, že bych se měla učit matiku, jsem si taky říkala, že bych mohla stvořit další tutoriál. Jenže s čím? Právě jsem si ale přečetla mail s dotazem ohledně menu a rozcestníků, takže než to vysvětlovat v jednom mailu, radši ve velkém tady :D Hurá na to! :D

Labuť, labuť a zase labuť...

7. března 2011 v 22:44 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Vážně poseldost focením vodního ptactva. Mám těch fotek tuny. Když oni jsou tak krásné a spanilé. No řekněte není to svaté zvíře?
Mají moudré oči a moudré pohledy, jen ty jejich krky a hlavy občas vypadají vtipně :D
Myšlenkové pochody jedné labuťe - "Akce rohlík"

7. března 2011 v 22:14 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky

Když si prohlížím dneštní fůru fotek, zjistila jsem, že jsem nevědomky zaznamenala takový pidi příběh labutě. Ona je hrozně roztomilá, jak je ještě mladá a není úplně vybělená. Prostě labuť sympaťačka.
Co si asi říkala?
Hele rohlík!Racci na Vlatvě

7. března 2011 v 21:46 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky

Nějak mě to focení vodního ptactva chytlo. A miluju svůj foťák, jako s tím předchozím bych si o ostrém letícím tvoru mohla nechat jen zdát. Tohle je pro mě novinka a nevídaný přepych. Juchů, mám radost!
Fotky nejsou nijak zvlášť upravované - nějak nevím, jak fotošopovat racky. :DSevere, severe pojď ke mně blíž!

7. března 2011 v 17:43 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Severe, severe pojď ke mně blíž.
Deníčkový článeček, myšlenkový článeček - to tu dlouho nebylo. Ale bacha - tentokrát to nebude o Krásovi! To je, co?