Ideální den

25. února 2011 v 12:20 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Tak (tak není pozdrav, je to jenom jakési TAK - originální počátek článku)
Dneska opět nejsem ve škole, jelikož chození tam nemá cenu. Navíc jsem minulou hodiny matiky nebyla s to říct učitelce, jaká je definice sinusu a tak mám za úkol napsat jí na papír desetkrát definici sinusu, desetkrát cosinusu, desetkrát tangensu a desetkrát cotangensu. A když to neudělám, budu to psát stokrát. Úžasná zábava ne té střední škole. To můžu rovnou desetkrát napsat tohle:
Nenávidím matiku.
Nenávidím matiku.
Nenávidím matiku.
Nenávidím matiku.
Nenávidím matiku.
Nenávidím matiku.
Nenávidím matiku.
Nenávidím matiku.
Nenávidím matiku.
Nenávidím matiku.
Snažím se smolit seminárku na religionistiku, o mytologii a náboženství severní Evropy, zatím jsem se dostala víceméně jen k nadpisům a už mi z těch Vanů a Ásů začíná hrabat, takže se jdu odreagovat pošetilým článečkem. O Krásovi a sobě. :D Jak by vypadal takový ideální den. Je to hrozně trapné, tak se tomu nesmějte…nebo se vlastně klidně smějte, prodlužte si život. Jo, za břicha se popadejte :D Já jsem poslední dobou vůbec děsná trapka.

Takže…
…vzbudím se…a zjistím, že jsem na Kéru (Cair Paravel, královská to hrad Narnie a já nemůžu za to, že to Petr ve dvojce takhle divně vysloví a že jsem to od něj chytla.) a že vedle mě spí Krása (Princ Kaspian…a už mě to neba vysvětlovat, takže tohle je naposled a od příště mají nezasvěcenci smůlu). Och, jak romantické (já jsem fakt trapná). Jenže vy nevíte, jak to vypadá na Kéru, královská ložnice na Kéru je vážně úžas, má celou jednu stěnu prosklenou a z ní je výhled na oceán a jelikož hrad je na východ, tak ráno i na východ slunce - joj, je tu trochu moc světla. A postele a peřiny jsou na Kéru taky pohodlnější než ty naše tady. Krása má pěkný záda, vyplňuji čas civěním na jeho záda. Na Kéru se dlouho spí. OK, už se nespí. Vstaneme …nebo ne, nevstaneme…mluvící primát nám přinese snídani do postele. Mňamka. OK, je dopoledne a Krása se jde věnovat svým královským povinnostem, což nevím, co je. Jsem jeho drahá ženuška královna Zuzana, toho jména druhá a do věcí ohledně panování mě ještě nikdo nezasvětil. Mám tedy volno (lemra líná) a jdu se vyštrachat nahoru, do hradní kopule, kde budu rozmlouvat se svým nitrem a modlit se k Aslanovi. Jenže vy nevíte, jak se modlí k Aslanovi - to je můj vynález, měla bych natočit návod a nahrát to na youtube. Potom se konečně vyhrabu na čerstvý vzduch (obrazně řečeno, v Narnii je čerstvý vzduch všude) a jdu se podívat do stáje za svou mluvící klisnou Pohankou. Jenže ona tam není, snědla seno a šla se projít. Smůla. Povídám si s podkoním, je to minotaur. Je čas oběda…bože, zatím jsem všechen čas celkem slušně proflákala, to je děsivé, chtělo by to nějakou manuální práci, takže řekněme, že cestou narazím na fauna, který táhne něco hrozně těžkého a já, jako velice laskavá královna, která soucítí se svým lidem, to táhnu s ním.
Je oběd, Krása dokončil své panovnické povinnosti a sedíme u velkého stolu z masivního dřeva (dřevo je z Kalormenu, přeci nebudeme kácet naše lesy). Jsou tu s námi poddaní a spoustu jídla. Panuje dobrá nálada, poddaní také jedí.
Je po obědě, děti ve školce chodí spinkat, ale my nejsme děti ve školce, a tak se jedeme projet a obhlédnout dění v naší milé zemi. Pohanka už je zpátky, jezdím na ní bez sedla a bez uzdečky, protože je mluvící, Krása má nemluvícího koně, svého Destriera, černého Frísa.
Jedeme krajinou, kam se nám zachce, koníci cválají přes lesy a přes řeky, kentauři nás uctivě zdraví a mi jim pozdrav oplácíme.
Krásné narnijské sluníčko pomalu zapadá, jsme daleko od domova, v jižních horách, kde narazíme na skupinku milých obyvatel. Lištička nás zve na večeři, prý udělala výtečné lívanečky. Jezevec a faun chtějí taky, abychom s nimi pojedli. Nevědí, kdo jsme, jelikož naše výlety jsou děsně anonymní. Sedíme na malé mýtince a večeříme lívanečky s lištičkou. Je to dobrůtka. Slunce zapadlo a na nebi se rýsují jasné hvězdy. Faun hraje na píšťalku a z lesa vycházejí dryády, tančí okolo nás a tahají fauna za chlupy. Je na čase vydat se domů…Kér čeká. A tak zase jedeme zpátky, koně jsou zpocení, ale cválají vytrvale dál. Narnie kolem nás, skovaná pod rouškou tmy, v dáli jsou slyšet bubny trpaslíků. OK, přestává mě bavit sezení na koni osamoceně, takže slejzám z Pohanky a pouštím jí, ať si dělá, co chce a sedám si na koně ke Krásovi, Destrier je hřmotný, takže mu dva lidi neva. Dojedeme na Kér. Pod Kérem je krásná pláž a nám se zachce, jít si zaplavat do moře, že je tma, to se neřeší, jelikož najrnijské moře je hodné. Takže plaveme v mírných vlnkách a po čase se odeberem do hradu. Teoreticky jdeme spát do těch super pohodlných postelí, ale prakticky spát nejdeme…co se bude dít dál ponechám raději jako tabu…
Tohel je prý Kér, ten obrázek vidím prvně, to je k nevíře, že něco ohledně Narnošky vidím prvně. Zdroj obrázku tady.
........................................
Áááá to je pěkný článeček, lepší zábava než psát seminárku. Takže stručně ještě druhá varianta, aby to nevypadalo, že mi jde jen o luxus.
........................................
Vůbec nejsme král a královna, ale jsme chudí a obyčejní obyvatelé Narnie. Snídáme pomeranče, nemáme skoro kde bydlet, ale to se neřeší, jelikož je léto a v Narnii bezdomovci neumrzají. Najdeme si pěkný strom a hrabeme noru pod jeho kořeny. Máme hlínu za nehty, ale to se umeje v řece. Vyhrabeme si noru a tam bydlíme. Trpaslíci nám vyrobili dveře a my na oplátku trháme jablka, na která nedosáhnou a nosíme jim je k obědu. Je to velice idylické a kdo by nechtěl…
Chce se mi čůrat a nemáme záchod, takže jdu čůrat za strom. V Narnii je normální chodit čůrat za strom. Kdo by nechtěl…
....................................... (opičím se po Evelin s tečkama) ale absence odstavců na nové verzi blogu je vážně k pokakání
Teď něco k realitě…právě jsem se přihlásila do AK, zajímalo by mě, jestli mě vezmou, každopádně bych si to tu pro jistotu měla projít a nevhodné články ukrýt do hlubin nevědomí.
Pak se vám taky omluvám, jestli už vám ty moje keci ohledně oné země a toho jejího princokrále lezou krkem, ale já si nemůžu pomoc. Momentálně tu prostě nebude Tarja, nebude metal, nebude nic o smrti…bude tu Aslan a jeho říše, dokud mě ta mánie zase neopustí. Tak, Tarja se vrátí, ale v následujících dnech jen stěží.
OK, právě jsem zjistila, že mám teplotu! :-o Proboha, proč?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lily Addams Lily Addams | Web | 25. února 2011 v 12:48 | Reagovat

Další článek, který se hezky četl. A takové fantazírování není špatné. Až budu bohatá, koupím si nějaký hrad a budu investovat na opravu památek. Jo to bude super.
Absenci odstavců řeším hvězdičkama :-)
Většinou nás bývá ve škole kolem 15 (z 26)...někteří jsou nemocní a někteří to zase balí. Navíc, pro mě je ekonomické nejet do školy, ušetřím za bus :-D Navíc doma si můžu dělat co chci a kdy chci.
A vůbec musím jít zase psát dopis :-) A musí být dlouhý, protože chci aby byl delší než ten, co mi přišel (8 stránek). Tak :-)

2 Evelin Evelin | Web | 25. února 2011 v 13:43 | Reagovat

Tak to je supr představa, Narnoška mi náhodou připadá mnohem lepší než Tarja, to už jsem došla daleko :D.
Akorát je to šíleně pozitivní, mě by z toho hráblo :D.
No né, dobře ty, že ses přihlásila do AK, ale s tím novým režimem na tebe stejně dojde tak za půl roku. Nebo ještě za dýl; za tu dobu už tu dávno žádné nevhodné články mít nebudeš :D.

3 Lawiane Lawiane | Web | 25. února 2011 v 15:27 | Reagovat

[2]: mě už taky hráblo, chudák otec, já se v jednom kuse jenom tlemim a ani nevim čemu

4 Čip Čip | Web | 25. února 2011 v 19:26 | Reagovat

Hej, chci furt články o Tarje :-D! Ale i o narnii si ráda přečtu, snad se Tarja vrátí co nejdřív :-D.

5 Lúthien Lúthien | Web | 25. února 2011 v 19:42 | Reagovat

Hele!!! Okamžitě dáš ruce pryč od Krásy, je jenom můj! :-D Taky si to mohla napsat víc romanticky, ty jedno tabu, četla jsi, jaké je téma týdne? :-D Dobře, už se klidním, ale tvůj článek mě opravdu rozjařil...Ten obrázek Kéru jsem taky nikdy neviděla, v jakém časoprostoru se ukrýval? A mimochodem, máš nádherný layout, musím se na Krásu pořád dívat a slintat :D Váš učitel vám vážně zadává takové tresty? O_O To není normálné. S tou nenávistí k matice se k tobě přidávám, ještě že už se ji nikdy nebudu muset učit. S AK ti přeju hodně štěstí, já jsme tam taky přihlášená, ale nevím, nevím...

6 Lawiane Lawiane | Web | 25. února 2011 v 20:52 | Reagovat

[5]: tak tabu je tabu, přece to tu nebudu popisovat :D na téma týdne jsem náhodou už psala :D Já už chci mít od matiky taky navždy pokoj

7 Eleneora Eleneora | Web | 25. února 2011 v 22:20 | Reagovat

Jo matika je strašná věc... něco takového se stalo kamarádce ale s chemiíí. nevadí když si to přečtu jindy?? nemám mco čas... :D

8 Lawiane Lawiane | Web | 25. února 2011 v 22:31 | Reagovat

[7]: vadí - setnu ti za to hlavu! :D Prosim tě, nemusíš to číst vůbec, jasně, že to neni povinnost :D

9 Temprence Temprence | E-mail | Web | 26. února 2011 v 12:08 | Reagovat

Och, doufám že nevadí že jsem se tak mile nemile vtěřila na tento blog a hned po přečtení prvního článečku se rozhodla spáchat komentář.
Za prvné - sin a nedejbože cosin je děsnej sviňák. Myslí si, že je strašně drsnej, ale já ti řeknu jednu strašně důležitou věc, kterou ssi musíš pamatovat až do konce svého života - NENÍ TO DRSŇÁK!
Obrázek na layi je dokonalý, je to Dorian Gray? Knížku miluju a dlouho ji sháním po anikvariátech ale film s Benem jsem ještě neviděla ( jedtak proto, že jsem se dozvěděla, že v něm hraje Ben asi před týdnem :D )
Představa je nádherná, ano úžásná a kouzelná a tak dále a tak dále. Nutno podotknout, že v Narnii určitě nejsou žádné sini ani kosini!

10 Krasivija Krasivija | Web | 26. února 2011 v 15:07 | Reagovat

Jé, tolik nenávisti v jednom článku.

11 Elisabett2 Elisabett2 | Web | 26. února 2011 v 15:46 | Reagovat

Naprosto chápu tvoji lásku k matice:-D

12 Evelin Evelin | Web | 26. února 2011 v 17:47 | Reagovat

S Petunií? Jako s tetou Petunií? :D Nebo je to nějaká jiná Petunie?
Jo jo, v neděli mám taky volno.

13 Jilliane Jilliane | Web | 26. února 2011 v 18:29 | Reagovat

Skvělý, další, kdo nenávidí matiku :D zahrabat a spálit tento předmět. A zapomenout, že vůbec někdy existoval.
Jinak dobrá představa dne :-D to mě dostává, no tak ale proč ne, že? :D

14 Lúthien Lúthien | Web | 26. února 2011 v 18:33 | Reagovat

[6]: Ne, ne. Nemyslela jsem popisovat nějaké intimnosti, jen se trochu víc rozepsat, dát do toho trochu romantiky :-D To mě nechápej špatně, nemám ráda nějaké sprosťárny :-D

15 Lawiane Lawiane | Web | 26. února 2011 v 19:06 | Reagovat

[14]:mi právě u tebe přišlo nějaký divný :D

16 Evelin Evelin | Web | 26. února 2011 v 19:19 | Reagovat

Ošklivá, to teda :D. Aha no.

17 Evelin Evelin | Web | 26. února 2011 v 19:46 | Reagovat

Jasně, k večeru, já musim zítra taky poklidit.

18 Veronika Veronika | Web | 27. února 2011 v 16:48 | Reagovat

Do AK tě vzít musí. A jestli ne tak čekni a já jim všem dám virtuálně přes držku:-D :-D Už to vidím...
To by byl krásně strávený den. Jak po boku Krásy, tak jako žebrák, co chodí čůrat za strom :-D :-D

19 Lawiane Lawiane | Web | 27. února 2011 v 18:04 | Reagovat

[18]: tak jó, já ti když tak čeknu :D

20 Zdebra Zdebra | Web | 28. února 2011 v 13:24 | Reagovat

Přemýšlím, že bych se už někdy mohla na Narnii podívat, ať nejsem tak zaostalá. Už mám někde v záložkách odkazy na stažení. :-D

21 Amaranthes Amaranthes | Web | 2. března 2011 v 14:37 | Reagovat

Jo...tak to jsme na tom stejně...Já taky nenávidím matiku..učitel bezva, ale matika na nic...

Jinak krásný dess, ale vzhledem k tomu tmavému písmu nic nepřečtu...asi chyba mého monitoru, nevím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.