Únor 2011

Oj ty Ukko, co mám dělat? :-o

27. února 2011 v 21:44 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Ahoj! Mám problém.
Více pod perexem.

Jedné noci v zemi Narnii - 3.kapitola - Tance noci

26. února 2011 v 23:11 | Lawiane |  Jedné noci v zemi Narnii
Tak, aby povídečka o Narnii neupadla v zapomění a nehrozilo její nedokončení, vrhla jsem se dnes večer na to a dopsala jí. Ale nebojte, tohle je předposlední kapitola, v následujících dnech vás tedy čeká ještě jedna.

Ideální den

25. února 2011 v 12:20 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Tak (tak není pozdrav, je to jenom jakési TAK - originální počátek článku)
Dneska opět nejsem ve škole, jelikož chození tam nemá cenu. Navíc jsem minulou hodiny matiky nebyla s to říct učitelce, jaká je definice sinusu a tak mám za úkol napsat jí na papír desetkrát definici sinusu, desetkrát cosinusu, desetkrát tangensu a desetkrát cotangensu. A když to neudělám, budu to psát stokrát. Úžasná zábava ne té střední škole. To můžu rovnou desetkrát napsat tohle:
Nenávidím matiku.
Nenávidím matiku.
Nenávidím matiku.
Nenávidím matiku.
Nenávidím matiku.
Nenávidím matiku.
Nenávidím matiku.
Nenávidím matiku.
Nenávidím matiku.
Nenávidím matiku.
Snažím se smolit seminárku na religionistiku, o mytologii a náboženství severní Evropy, zatím jsem se dostala víceméně jen k nadpisům a už mi z těch Vanů a Ásů začíná hrabat, takže se jdu odreagovat pošetilým článečkem. O Krásovi a sobě. :D Jak by vypadal takový ideální den. Je to hrozně trapné, tak se tomu nesmějte…nebo se vlastně klidně smějte, prodlužte si život. Jo, za břicha se popadejte :D Já jsem poslední dobou vůbec děsná trapka.

Dorian Gray (2009) recenze

24. února 2011 v 17:37 | Lawiane |  Recenze
Je na čase, napsat konečně tu slíbenou recenzičku na Doriana. Marně se snažím psát tu povídku o Narnii…marně, takže jdu radši na tu recenzi. Jak jste se mohli domyslet podle změny vzhledu, ten film mě poněkud omámil. :D I když je to trochu sporné…
EDIT: Melu tam o tom, že děj nebudu vysvětlovat, ale není tomu tak. Dozvíte se tam i podrobně konec.

Ou šit...Krása je honič!

21. února 2011 v 17:22 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Áááá (bojový pokřik), jdu smolit vygrcaný článek!
Střeste se vy bídní červy! …něco mi říká, že takhle bych vám asi říkat neměla, vy moji drazí blogeři. Jenže mi ujel autobus a ten další jel o mnoho později, než hlásil jízdní řád a to mě dokáže věru rozzuřit.
Ou šit! OU ŠIT!!!! Ou!!! Tak tohle je vážně ou a vážně šit!!! Ou…právě jsme shlédla jedno video…v článku to objasním…ou…sakra, to nerozdýchám!
Zařadila jsem to do tématu týdne, které je o ťukání (změňte si písmenko, vy bídní brouci, jest to nechápete!).
Měla jsem v plánu o tomhle něco napsat už delší dobu, takže musím logicky využít příležitosti zjevení článku na hlavní stránce! A co bych asi tak JÁ mohla psát o ťuku? Jó, to by mě taky zajímalo. Ani nevím jak ten následující, zatím neexistující text, uchopit.

Jedné noci v zemi Narnii - 2.Kapitola - Oni

20. února 2011 v 9:24 | Lawiane |  Jedné noci v zemi Narnii

 Tak a je tu druhý díl povídky o Narnii. Jo jo, honem rychle, dokud jste nezapomněli ten první :-) Nakonec to vidím na 4-5 kapitol, do 3 se to určitě nevejde. A taky nečekejte nějakou přílišnou akci. Žádné boje, ne ne, boje do Narnie nepatří, jen v nejnutnějším případě, ne ne, Narnijané nejsou bojovný národ. :-)
Pro ty, co nečetli a chtějí, tak první díl je TADY. A pro ty ostatní, šupky hupky, druhý díl pod perexem :-)


Fanklubový sraz 19.2.2011

19. února 2011 v 21:03 | Lawiane |  Winter Storm CZ
Dneska jsem byla na srazu Winter Storm fanklubu, byl to třetí, kterého jsem se zůčastnila a tentokráte poněkud jiný, co se do počtu účastníků týče. Předtím nás chodilo tak kolem dvaceti (pokud nemám naprosto disodhad), ale jelikož ve fanklubu došlo k jistým změnám, bylo nás dnes jen osm. Ale né, že by to nějak vadilo, či snad ubíralo na zábavě. Sice jsem neviděla mnohé lidi, které bych třeba ráda viděla, ale zase to mělo takovou "rodinou" atmosféru. :D :D
Jelikož venku byla poměrně nepříjemná zima, proseděli jsem několik hodin v príma restauračce, kterou nám zařídil Matthe a kde nás tentokrát neotravovl žádný číšník milý jako paska na botě. 
Takže shrnuto a podtrženo, dnešek byl krásně prožitý den s lidmi od Tarji :-)
zúčtování :D
zúčtování :D

Jedné noci v zemi Narnii - 1.Kapitola - Rozeklaný dub

19. února 2011 v 0:02 | Lawiane |  Jedné noci v zemi Narnii
Ach moji milí, už je to zase tady. Jo jo, stýská se mi po Narnii. Je to možné? Chybí mi její obyvatelé, chybí mi její vzduch, chybí mi šálka pana Tumnuse...no zkrátka návrat do pohádky je opět nezbytný. A jak lépe se tam lze dostat než psaním? 
Proto píšu povídku...nečekaně, o Narnii. Čistě pro sebe, ale když už to píšu a vlastním blog, tak proč toho nevyužít a taky to sem nedat?
Bude kapitolová, ale ne moc dlouhá. Tak 3-4 kapitolky. Kdo máte rádi zemi faunů a dryád, snad vás tím třeba potěším, když knížky jsou tak krátké a absence Narnie v našich životech tak častá. :D

Pod perexem 1. Kapitola


Layout - Canis Lupus

18. února 2011 v 11:11 | Lawiane |  Layouty - přírodní, zeměpisné
vlci
Nějak mě to vyrábění layoutů omrzelo. Takže smůla. Pro vás. Už něbudu dělat nic na přání. Tohle je poslední (tady pak splním ještě jeden, co jsem slíbila, ale dál už konec, šmitec. Do odvolání).
Tenhle je s vlkem, což jste možná poznali z nadpisu a taky z avataru. Požadavek byl sice na zelenou barvu, jenže ta fotka byla černobílá, takže je to prostě černobílé celé. A to se mi lbí, ať žije nebarevnost!
Jinak je dost jednoduchý, ale snad postačující. Prostě takový ten klasický blogový, pokud nikdo nechce vyloženě blog, co bude vypadat děsně profi a firemně, pak tohle stačí.
No, dobře...dost okecávání, prostě layout pro tento blog je hotov.

doba výroby: cca 1,5 hod.
spokojenost: asi 80%


Halló, ég er stoltur maður og ég íbúð Orcs

16. února 2011 v 20:57 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Dobrý den,
bylo by slušné něčím překrýt ten článek s panem Bluntem, protože vás očividně moc nezajímá.Eivør Pálsdóttir - Trøllabundin

Tady ku poslechu úžasná a neobyčejná písnička ze severu.

Dle zítřejšího programu ve škole, bych se momentálně měla velice učit, ale východiska jsou následující:

Džejmz Blant, jako Džejmz Blant!

15. února 2011 v 22:39 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Dobrý večír,
přátelé prosím nelekejte se, doufám, že metalovce tento článek neodradí od dalších návštěv mého blogu.

Ukradená bota

13. února 2011 v 22:35 | Lawiane |  Jednorázové - Finsko
Nechápu, v hlavě mám už takovou dobu nápady na několik povídek a místo toho teď napíšu povídku o tom, jak tlustý holce ukradli botu! Dneska mám nějak náladu psát hovadiny. Prostě jsem si otevřela word, napadla mě první věta a v průběhu psaní zbytek. Je to jen takový blábol. A je to krátké.

Moudra a čistě tupý článek

13. února 2011 v 21:50 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Moudra. Nemám ráda moudra. Smysl většiny článků na témata týdne spočívá v tom, že obsahují právě tato moudra. Jenže moudro, které je vyřčeno (napsáno na blog, vyryto do zdi, vyřezáno na čelo) po ticícé, přestává být moudrým moudrem a začíná být omšelou plytkou záležitostí.

Ve jménu Pána Zla podruhé

13. února 2011 v 14:24 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Tak...(uffff), tady je slíbená další várka fotek, co jsme vytvořily s Christinou u těch starých skleníků a pak u Barrandovských skal.
Opět ve jménu Vy-Víte-Koho, opět snaha podobat se Detítrovi (smrtijedovi, kdyby někomu nedošlo).
Fotila to Christina, úpravu v PS jsem dělala já.
S výsledkem jsem velice spokojená, nejlepší věc, tradičně jako lákadlo nad perexem :D
Blog to hodně zmenšuje, takže jetli chcete, ty vybrané najdete velké TADY.

Finsko, Fincko, finský, fincký....

11. února 2011 v 16:03 | Lawiane |  zažila jsem
Bré odpoledne.
Víte, co se mi právě stalo? 
Odcházím na autoškolu, už mám na sobě bundu a obouvám si boty a najednou si vědělomím, že jdu o hodinu dřív! :-o :D Ještěže jsem si to uvědomila doma a ne někde v metru.
Tudíž mám hodinu času navíc a z toho plyne, že bych vám mohla oznámit něco z mého života, co se pochopitelně týká Finska.


Ukázka z knížečky - konec jídla!

8. února 2011 v 22:53 | Lawiane |  Ukázky z mé "knihy"
Tak si říkám, že už jsem vám sem hodný čas nepodstrčila nějaký ten úryveček z mojí knížečky, kterou momentálně zase vůbec nepíšu (prostě se to odkládá na letní prázdniny) a na kterou se momentálně taky dívám velmi kryticky a hodlám jí značně překopat a domyslet a části úplně přepsat, jelikož mi s odstupem času přijdou velice nekvalitně napsané. 
Tahle část mi, ale zrovna přujde dobrá. Teda snad. Proto jí sem dávám. Logicky.
Nějaký nepatrný úvod do děje: Ti lidé jsou už v jiném světě, ten se ale od našeho skoro neliší, jen je to tam více "středověké", ale hlavní rozdíl zpočívá v morálních hodnotách, jaké tam lidé mají a ty jsou horší...Lidem došlo jídlo a proto se rozhodli jít do vesnice a požádat tam o pomoc, jenže místní jim zabouchli všechny dveře před nosem...dál už račte zjišťovat sami. 

P.S. Asi tam bude hodně chyb, nechce se mi to ale kontrolovat (jsme debil, s tím už se nic nenadělá)
P.P.S. Pochybuju, že si to vůbec někdo přečte, je to otravně dlouhý. 

A poslední kec na závěr...kdyby někdo toužil vědět, jak ti lidé, o kterých tam píšu vypadají, nechť zabrousí do tohoto článečku.


Korpiklaani - album Ukon Wacka

8. února 2011 v 21:57 | Lawiane |  Korpiklaani
A je to tady (tedy už pár dní)! Korpiklaani vydali nové album Ukon Wacka. Ke koupi už je i u nás.

ukon wacka

Ve jménu Pána Zla

6. února 2011 v 17:59 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Dneska jsem byly s Christinou fotit a já se rozhodla...pojmout to trochu smrtijedovsky :D ...no musíte uznat, že ty zlé postavy prostě vypadají zajímavěji, konkrézně Bella vypadá zajímavě, ale té se nemohu rovnat :D

Kdyby to někdo chtěl vidět ve větším rozlišení, pak tu.

Časem přijde rozsáhlejší článek, ale teď bych se měla učit...

Jo a neberte to vážně, je to děsně upravený, takhle nevypadám.


Lucinka Pevensiová

5. února 2011 v 19:54 | Lawiane |  Moje tvorba- obrázky
Tak tenhle obrázek byl vážně porod. Už jen načrtnou to, mi dalo dost zabrat (to byla tak před třemi měsíci :D) a o dalším postupu ani nemluvě. Ona totiž, chudák Lucinka...nejdřív vypadala jako nějaká ropucha, napuchlá žába, a oteklá bába v jedné osobě. Po nesčetném kritickém okukování jsem konečně přišla na to, že má nějak blbě oko a půl hlavy jsem jí předělala, ale stejně s výsledkem nejsem moc spokojená. Lucinka v mém podání je prostě divná a žabí.
Ale ono vystihnout ten její dětský nevinný a užaslý výraz, jaký měla na fotce v záběru, kdy prolezla skříní (tu fotku vám radši nebudu ukazovat nebo by jste si zbytečně všimli, jak moc je to nepodobný), taky není jen tak. A já to nevystihla. Moje Lucinka vypadá, jako když se strojeně směje pro rodinnou fotografii. Jo a taky jsem si uvědomila, že je to prvně, kdy kreslím dítě, jako s nějakou snahou o hodnotný výtvor (tím myslím, nepočítaje čmáranice v sešitě atd.)
Tak to by bylo dost řečí na mé ospravedlnění.
O.K. Právě jsem to ukázala madr a ona je z toho nadšená, že prý má ten výraz...ale já jí nevěřím.

Lucinka
Pod perexem najdete toho mutanta před zásahem gumy a taky písničku - můžete si jí pustit a "kochat" se pohledem na článek :D

Kola...Koka!

5. února 2011 v 16:51 | Lawiane |  zažila jsem
Hoj, ráno nebyla nálada psát vtipem hýřící text, ale teď je. Nebyla, je...tak už to chodí. Byla, neni...to je horší.

Pseudoateliér

5. února 2011 v 9:06 | Lawiane |  zažila jsem
Asi by bylo vhodné, se téměř po týdnu ozvat. Cože, to jsem poslední článek psala vážně v pondělí? U mě velmi neobvyklé. Ale má to hned dva důvody a to, že jsem skoro pořád na koních a tudíž tu na to nemám tolik času a za druhé, že mám nějakou počítačovou krizi a to je dobře.