Leden 2011

Fór Nárnija...kopírka...a tři tečky

31. ledna 2011 v 15:25 | Lawiane |  zažila jsem
Právě jsem dojedla mexický salát a čtyři rohlíky. Jím to u počítače a drobím si do klína...tomu se říká kultura stolování. Jenže proč to jíst v obýváku, kde bych byla osiřelá a sama, když počítač je kamarád. Pochopitelně jsem to koupila v Tescu, ale Krása nikde. Smůla, už jsem ho neviděla tři dny! To je hrůza :-o Asi tam večer půjdu znova, byla jsem tam moc brzo, to je jasná věc.

Layout - Tarja (už ani nevím kolikátá)

31. ledna 2011 v 14:31 | Lawiane |  Layouty - osobnosti
tt
A je tu zase další layoutek s Tarjuš. Byl tvořen na přání pro http://withinblog.blog.cz/. Vtip je v tom, že jsem ho i s nastavením na blog.cz měla hotový za jednu hodinu. To je naprostý rekord! A přitom myslím, že se to nijak nepodepsalo na jeho kvalitě a to se vyplatí. Takhle rychle bych měla dělat všechny :D To je moje nové předsevzetí, nový standard.


Hromadná sebevražda lidstva?

30. ledna 2011 v 11:16 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Začínám otázkou, to se mi nelíbí. Je to jako úvaha a já úvahy nerada. Přesto se jí tenhle článek bude možná trochu podobat. Tématem týdne je, jak jistě všichni víte, sebevražda. Nechci psát klasická moudra typu, že sebevražda je, když někdo skočí z mostu. Chtěla bych to vzít z trochu širšího úhlu pohledu.

Bertík - další fotečky

30. ledna 2011 v 10:09 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Musím vám opět ukázat mého potkana. Ono totiž na té předchozí fotce (v přdpředchozím článku) není pořádně vidět jeho barva. On je takový úžasně modrošedý. Prostě krásná čistá barvička. Teoreticky by měl být ruský modrý. Potkani mají dva odstíny modré. Jedna je ruská, která je tmavá a jedna je americká, která je podstatně světlejší. On je zatím něco mezi, jsem zvědavá, jestli se s věkem vybarví do té tmavé ruské nebo zůstane takhle. Pokud zůstane, je to z chovatelského hlediska zrada, když má v papírech tu ruskou, ale zase je to hezčí. 

Prostě Bertíček fešáček, šmudlíček.

P.S. Blog ty fotky děsně zmenšuje, ak mám úzkou stránky, takže kdyby je chtěl někdo vidět ve větším měřítku, dám je za chvíli na DeviantArt i s tou invalidovnou. 
Bert1

Invalidovna (poetičtěji už to znít nemůže)

29. ledna 2011 v 23:39 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Ve středu jsme s Evelin jeli na Invalidovnu, vůbec jsem netušila, jak to tam vypadá, jen jsem si v těch místech potřebovala vyzvednout ono vlastnoručně navržené tričko s Pohjolou. Ale zjistili jsem, že je to tam velice zajímavé. Ta invalidovna, je nádherná chátrající budova obklopená starými stromy, které, v tomto období bez listí, dodávají místu magický vzhled. Takže jsme se rozhodli tam dnes vrátit s foťáky. Dokonce se stal zázrak a otec mi půjčil zrcadlovku. Problém je ovšem v tom, že ve středu byla mlha a takové správné hřbitovní počasí. Jenže dneska...nebe bez mráčku! Proboha proč? Až bude mlha, musíme tam znova. Jelikož tyhle fotky vypadají úplně jinak, než měli. Jsou sluňíčkové, ale i tak se mi líbí. 

Kdyby se někdo chtěl ptát, jestli jsou v invalidovně invalidi, tak nejsou. Ta budova snad slouží jako nějaký archív, je zavřená a žádné živo v ní není. invalidovna je to proto, že byla postavená za války, pro takové ty chudáky, co v boji přišli o nohu.

Tady první fotka z metra. To kolo bylo fascinující.
1

Volná pokladna

29. ledna 2011 v 12:10 | Lawiane |  zažila jsem
Hádejte, kde jsem včera byla! V Tescu! :D :D Haha, podívat se zase na toho fešáka falešného Krásu. A byl tam jupí! A víte co? Haha, juchů, řekl "volná pokladna" a platila jsem u něj tribitku. To se sakra vyplatí. A došla jsem k názoru, že je to vetší fešák, než Krása. 

Dan-n-n...dun-dan-dun-dan

27. ledna 2011 v 17:51 | Lawiane |  zažila jsem
Dobrý den vespolek, přeji.
Mám se učit frájinu (já?). Už jsem se trochu učila, ale nejde mi to do hlavy. Ble, nesnášim, jak se po píše a čte jinak - hrůza! identiques - mě ten jazyk hrozně připomíná toqUenHtShto. To bude jeden z důvodů, proč k němu mám takový odpor.
Ale šla jsem v teplákách pro housky a učinila jsem velice, ale opravdu velice zajímavý objev!

Fakt dement, co má ukládací nemoc!

24. ledna 2011 v 12:59 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Já sem asi fakt idiot. Může mi někdo vysvětlit, proč si ukládám každou hovadinu?! Ne, nemůže! Já jsem totiž asi nemocná! Tohle už je fakt nemoc! Nejen, že celý život prosedím u počítače, ale ještě si musím všechno ukládat jak dement!

Layout - Sacrament of Wilderness

23. ledna 2011 v 21:02 | Lawiane |  Layouty - světlé
avatar
Takhle to dopadá, když si člověk řekne, že vyrobí červenočerný promakaný lay. :D Je to další výtvor k tomu mému předsevzetí vytvářet laye na písničky od Nightwish, podle toho, jakým na mě působí dojmem. Nutno dodat, že Sacrament of Wilderness na mě teda takhle nepůsobí, rozhodně ne na 100%, ale hodily se mi k tomu názvu ty fotky, které jsem našla v galerii neuvěřitelně šikovné azurite , jejíž tvorbu do layů nepochybně ještě využiji. Není moc propracovaný, ale celkově myslím, působí tak hezky kompaktně :D A je děsně pozitivní, takže bacha na to. Nejspíš se k NW vůbec nehodí, ale to nebudeme raději řešit. Kdyby to někdo chtěl, stačí říct. A osobě, která jistě bude vědět o co jde, vzkazuji, že na Dark Chest of Wonders jsem nezapomněla. Jo a ještě po mě někdo chtěl lay s Evou, ale už nevím, kdo to byl, proto bych doporučovala se připomenout.

spokojenost: na to, jak jsem to odflákla, tak 100% , neberu-li v potaz, že není vůbec najtvišovitý
doba výroby: cca 2 hodiny


Pro dobrotu na žebrotu

23. ledna 2011 v 17:50 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Víte, co jsem právě udělala? Strčila jsem ruku do hrnku s čajem v domnění, že je to mistička se sušenkama :D :D To ale opět nemá být podstatou článku…
Podstatou článku jsou jistí lidé, kteří si zřejmě myslí, že mrhání času ostatních je naprosto normální záležitost.

Můj profil na DA, referát a potkani...

22. ledna 2011 v 13:51 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Přestože jsem včerejší den tradičně proseděla u počítače, nějak jsem se tu neukázala. Což je velice nezvyklé. Ale mám pro svou absenci pádný důvod. Celý den jsem totiž pracovala na zprovoznění svého účtu na Deviantartu, upravovala fotečky atd.

Dvě Tarji, co jste ještě neviděli

20. ledna 2011 v 21:33 | Lawiane |  Moje tvorba- obrázky
Jelikož posílám fanarty do fanklubu, je logické, dát je i sem. Takže tady jsou dvě Tarji, co ta první už je hotová rok a půl a mám jí na stěně. Kreslená je tužkou. A nějak se to vymklo kontrole a vznikla z toho spíš Alice Bendová, ale to se neřeší, už jsem si na ten obrázek zvykla.
tarja1
A ta druhá je hotová asi dva měsíce, je kreslená uhlem. Původně jsem se chtěla pokusit o něco jako karikaturu, ale nakonec vznikl normální obrázek, jen má trochu přehnané lícní kosti (počátek té karikatury :D). Mám jí opřenou o lampičku na stole, takže na ní neustále koukám. Tenhle obrázek mi nějak přirostl k srdci. Ale přijde mi, že vyfocený to vypadá nějak divně, nesymetricky....
tarja2

Družičky v bílém

20. ledna 2011 v 16:28 | Lawiane |  Moje tvorba- básně
Hle, ani jsem se nenadála a napsala jsem báseň. Nutno říct, že opravdu po velice, velice dlouhé době. Na psaní básní už jsem nějak zanevřela. Ale najednou se venku spustila taková úžasná vánice a tak jsem ji musela "zaznamenat".


Vločky

hnány poryvy větru,

ženou se krajinou,
jak hejno kobylek,
aby všechno zaplavily,
zadusily?

Ne.

Konejšily tichou krásou?
Stvořily krajinu pro malíře?

Možná.

Dorážejí na okno,
chtějí se předvést.
Manekýny.
Družičky v bílém pro jednu chvíli.
Každá se chvástá,
chce se blýsknout,
v posledním tanci,
zazářit,
udělat dojem.
Abych já si všimla právě jí, té klesající,
k zemi, ke zkáze.
Zkáze krásy,
družičky v bílém,
pro jednu jedinou chvíli.

Šitošit

17. ledna 2011 v 16:42 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Šitošit
Mám pseudokožené kalhoty a oni vržou, ale to není podstatou článečku. Podstatou článečku je vysvětlit vám moje pojetí ideálního vzdělávání se.

Layout - The Hunt (HP)

17. ledna 2011 v 12:05 | Lawiane |  Layouty - fantasy (knihy, filmy)
avatar
Něco mi říká, že bych se asi měla jít učit, když od zítra budu psát strašně moc písemek a nic neumím. To se ale neřeší...vyrábění layoutů je přeci důležitější! Mám tu jeden objednaný pro Lily Addams s tématem Harryho Pottera. To je pěkné téma.Měla jsem ovšem problém, co tam dát za postavy. Harry ani Ron ani Harmiona není to pravé. Navíc Harry se mi nelíbí, je to strašák a nebude strašit v mých layoutech. Takže jsem tam dala Lorda Voldemorta, to je mnohem majestátnější tvor. A je fešák. Jó, je to fešák! Přece nechcete popřít, že Voldemotr není pohledný? A aby to nebylo zase tak záporné, tak jsem tam dala ještě nebožtíka Dobbyho, mou nejoblíbenější postavičku z filmu. Miluju Dobbyho, takže je tam.
Myslím, že lay se mi povedl, až na to....že má děsivě úzkou stránku...ale to se nějak vsákne. Teoreticky tam není potřeba menu, takže se dá odendat a bude to širší :-)

doba výroby: 3 hodiny
spokojenost: 95%


Layout - Nemo

17. ledna 2011 v 9:11 | Lawiane |  Layouty - tmavé - depresivní
avatar
Nedávno jsem do světa roztrubovala, že začnu vytvářet layouty k písničkám Nightwish. Hle, a už tu jeden je. K Nemovi, ale nemyslete si, že vypadá nějak extra nightwishovitě. Nevypadá, ale je příjemně pochmurný a melancholický, jako jejich hudba. A líbí se mi. Jediné, co bych vytkla, je jeho velikost. Je na celou obrazovku, pro ty, co mají 1280. Ou, šit....já zase zapomněla, že někdo má monitor menší! Peklo! Proč se nemůže vyrábět jeden rozměr monitorů?! Ti, kdo mají větší, budou tam mít černé okraje. Každopádně na mém počítači to vypadá pěkně.
Nejdřív jsem si říkala, že to vezmu hopem a budu ho mít hned hotový, abych stihla ještě nějaký. Jenže se to zase zvrtlo v několik hodin....a teď to stejně půlce lidí nebude sedět! Do háje s menšíma monitorama!

doba výroby: asi 4 hodiny
spokojenost: nevím, váhám. Možná 100%, ale je moc velký a někomu nebude stačit monitor, takže 80%

Inspirováno tímto:

 My flower, withered between
The pages 2 and 3
The once and forever bloom gone with my sins
 ...
Můj květ, zvadlý mezi
Stránkami dvě a tři
Jedenkrát a navždy rozkvetl
Odešel s mými hříchy

Postřehy ze Stonehenge

16. ledna 2011 v 16:58 | Lawiane |  Velká Británie
Prohrabávání fotek z Anglie neustalo a proto přidávám pár dalších kousků ze Stonehenge.
Popravdě musím říct, že na tohle místo jsem se těšila asi nejvíc a taky mě nejvíc zklamalo. Na fotkách to není vidět, ale okolo jsou silnice, jezdí plno aut ze všech směrů. Ty kameny jsou oplocené a mezi ně se nesmí, takže můžete chodit jen v takovém kruhu okolo. Zkrátka žádná magická atmosféra dávných časů tam na mě nadýchala. A vzhledem k tomu, že jsem tam měli hodinu čas, tak nic moc zábava. Hodinu chodit dokola není zrovna ono.
stonehenge I.

Útesy Seven Sisters - foto

16. ledna 2011 v 15:44 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
U Lily jsem narazila na článek s Erou a nějak mě to nenechalo v klidu. Tohle jsem totiž hodně poslouchala v Anglii a tak se mi to hezky připomnělo. Proto jsem prohrábla dva roky starou složku, abych se s vámi podělila o moje fotečky ze Seven Sisters. Kdo neví, co to je - stručně řečeno: bílé útesy na jihu Anglie. Považuji to tam snad za nejhezčí místo, kde jsem kdy byla. Ta krátká zelená travička...studený vítr...moře hluboko pod vámi...
DSC07373
Ještě krok a přestanete existovat.

Zábava v podobě Volíka a Macíka...

14. ledna 2011 v 22:43 | Lawiane |  Moje tvorba- grafika
Vážně nevím, do jaké rubriky tohle zařadit...
Tož jsem se zase jednoho dne nudila a narazila na tyto skvostné stránečky http://home.mywebface.com/hp.pl a jak jistě všichni víte, jsem dětinská a tohle mě děsně baví. Tyhle stránky jsou zvláště dobré. Baví mě vytvářet známé lidičky a pak mám děsnou radost, když se mi z té omezené nabídky prostředků nakonec povedou. Jó fandím si, povedli se...

Ale nejdřív vás budu otravovat s mýma postavama z knížky. Asi vás to nezajímá, ale to je mi šumák, já jsem na ně hrdá a Evelin to chce jistě vidět. :D

Nesesmilníš

14. ledna 2011 v 12:25 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Může mi někdo říct, kam mi z compu zmizelo cédo od Apocalyptici? Zrovna, když si ho chci pustit! Hrůza! Počkat, nějak víc mi toho zmizelo! To je asi vtip, ne! Hlavně, že jsem si do MPtrosky dala omylem 600 písniček místo asi deseti. A pak se divím, že se to tam tak dlouho tentí!

Luk

11. ledna 2011 v 19:26 | Lawiane |  zažila jsem
Zdravíčko! Opravdu příhodný pozdrav. Jako tenhle článek už se chystám během ležení v posteli napsat vážně dlouho. Víte, co se mi stalo? Já ochořela!

Projekt pro Tarju

10. ledna 2011 v 17:48 | Lawiane |  Winter Storm CZ
Pro vás, kteří rádi fotíte a máte posloucháte Tarju, velice tu lákavá věc :-) Já se hodlám zapojit, jen nejdřív musím něco vymyslet, protože doposud mě nenapadlo nic jiného, než k I feel immortal skočit v bílém hávu z mostu, což by ovšem byla asi ta poslední věc v mém životě.

Tarjo, Tarjo...mě bolí za krkem!

7. ledna 2011 v 9:44 | Lawiane |  zažila jsem
Muhehehe, divíte se, co tu dělám touhle dobou? Tak já vám to povím - Lawiane je totiž děsná ulejvačka. Včera jsme pařili na Nightwish revival. Takhle jsem to na žádném koncertě ještě nerozjela, pidi koncerty v klubech se vyplatí, je tam dostatek prostoru pro mlácení hlavou. Bylo to úžas. Domů jsem sice měla přijít do půlnoci a přišla jsem v půl druhý, ale to se nějak neřeší. Co se ovšem řeší je, že moje hlava vydrží momentálně jen ve dvou polohách - můžu jí mít zakloněnou a čumět do stropu nebo kleslou dolu a čumět na zem. Ani nevíte, jak namáhavé, je to psaní článku, kdy se musím dívat na monitor. Au.

Fin Tommi hledá dívku z Česka!

6. ledna 2011 v 0:52 | Lawiane |  O Finsku
Můj internetový kamarád Tommi se cítí osaměle, protože už je rok sám a chtěl by nějakou českou ženu, která má ráda originální finské muže.

Tuonela – říše mrtvých

5. ledna 2011 v 22:21 | Lawiane |  Severská mytologie
Tuonela nebo také Manala je podzemní říše mrtvých z finské mytologie obsažené v Kalevale (národním epose).
Vypadá stejně jako svět živých, jsou tam lesy, vody a hory s divokou zvěří, jen je vše temné a příšerné. Tuonele vládne Tuoni (Mana, Manalan), který lidi neusmrcuje, jen vládne nad mrtvými¨a sítí loví ty, kteří by chtěli z jeho říše uprchnout.
Má dcery Tuoninovnu, Kivutar (víla bolesti, vyzívána, aby bolet zmírnila) a Loviatar (slepá babizna, matka nemocí).
Říší protéká Tuonelská řeka, při níž lidé přísahají.