Čaroděj Zeměmoří

7. prosince 2010 v 18:04 | Lawiane |  Recenze
Ráno mám vstávat. Nevstávám.
"Madr? Já mam rýmu. Můžu rýmit doma?"
Schváleno. Mám takovou nemoc, zvanou mega-maxi rýma, a tak jsem nebyla ve škole. A odpoledne jsem se koukala na film Čaroděj Zeměmoří, který mne uchvátil, a pod perexem bych vám o něm něco chtěla sdělit.

čaroděj zeměmoří
Spisovatelka Ursula K. Le Guin patří k mým nejoblíbenějším a její knihy o Zeměmoří mám velmi ráda. Líbí se mi její způsob psaní, má ho takový klidný, popisový a dovede úžasně vykreslit své smyšlené krajiny a nálady. Proto, když jsem v obchodě našla film zpracovaný podle jejích knížek, hned jsem po něm hmátla.
Film Čaroděj Zeměmoří zahrnuje zhruba dvě knihy. Zpočátku jsem k němu byla skeptická, postavy vypadají jinak, než si je představuju… znáte to, ale nakonec mě moc mile potěšil. Jen stěží může film vystihnout atmosféru knihy, která je vytvořena autorovým stylem psaní, do jaké míry to však jen jde, tak tomuto filmu se to podařilo. Je hodně dlouhý, což je jeden z důvodů, proč je tak povedený - děj nijak nespěchá, stejně jako v knize a nechává diváka vše si nechat projít hlavou už během sledování.
Nechci abyste tu psali: "zní to zajímavě" ,"když to uvidím, tak si to určitě koupím" atd.
Jen, pokud má někdo rád ty knížky, chtěla bych mu říct, že může bez obav sáhnout i po tom filmu a nemusí se bát, že bude zklamán. A pokud ty knížky neznáte, nemáte co číst a míříte zrovna do knihovny, pokud na ně náhodou narazíte, pak vřele doporučuji.
Jo a na závěr milá informace - ten film stojí jenom 99,- a můžete ho najít v trafikách :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.