Září 2010

Paní v ordinaci

30. září 2010 v 16:15 | Lawiane |  zažila jsem
Psaní článků mě poslední dobou nějak zmáhá. Doufám, že nedopadnu, jako kopírovací blogísek. Dneska se flákám. Byl plán, že půjdu na koně a vezmu si Trika do terénu a taky byl plán, že půjdu na brigádu… plánů bývá hodně, realita je jiná. Začetla jsem se do publikace Tvůrčí psaní a vstřebávám rady budoucím spisovatelům. Ještě jsem si to hezky odůvodnila tím, že na brigádě si sice vydělám peníze, ale pokud by moje kniha byla úspěšná, vydělá mi jich mnohokrát více a tak, když se teď budu poučovat o psaní, je to prakticky taky vydělávání peněz! To je dobrá logika ne? A piju mlíko, to je finský.
Včera jsem byla s Andreou v knihovně, snad hodinu, ale našla jsem spoustu pokladů- například další 2 knížky od Arta Paasilinny, který mě momentálně chytnul a sbírku básní ve finštině a povídky ve finštině :D Ale musím se pochlubit, že už cítím nějaký posun. (P.S. Právě jsem si během asi 5 minut nalila 3 sklenici mlíka) A že občas rozumím i celé větě a ne jen jednomu slovu.
Teď bych měla překonat svou lenost a jít k doktorce, aby mi dala potvrzení, že můj zdravotní stav je natolik dobrý, abych byla schopna řítit auto. :D Předpokládám, ale že tam bude moc lidí a tak zase odejdu a nechám to na ráno. Neboť se velice ráda řídím heslem "co můžeš nechat na později, nech na úplně nejpozději"
Aha… tak ne, prý tam byla jen do dvou :D
P.S. čtvrtá sklenice :D

Tuomas Holopainen

28. září 2010 v 21:42 | Lawiane |  Moje tvorba- obrázky
A na světě je další obrázek. Světe div se, já se taky jednou dokázala odlepit od počítače a dělat něco kreativního! To je k neuvěření. Tvořen byl černou vodovkou. Ale musím říct, že z výsledku jsem v rozpacích, náčrtek tužkou byl totiž mnohem lepší, to mu bylo vážně podobné, ale jak jsem do toho hrábla tím štětcem, nějak se to pokazilo. Nicméně Tuomase jsem kreslila prvně (krom mnoha karikatur a zvrhlostí co nestojí za řeč), tak na první pokus to myslím jde. Je nějak nakřivo.
Tuomi
Je to tak nějak jako druhá věc k tomuto

Prahou s Christinou Vampire Machart - 2. várka

27. září 2010 v 20:37 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Tady je druhá várka k předešlému článku. Christina je ohromě fotogenický člověk, opravdu, a to se vyplatí :D
DSC04318 - Kopie
A tohle (dole) jsem já a to se taky vyplatí! :D Ne to byl vtip.

Prahou s Christinou Vampire Machart - 1. várka Zákoutí Prahy

27. září 2010 v 19:56 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Dneska jsem byla na procházce naším městem s Christinou. Šly jsme tak nějak fotit (Christina fotí jako ďas) a tady jsou výsledky. Ale řeknu vám, kdyby nebyl photoshop.... tak to teda nevím.

Toto je první várka, za okamžik přijde druhá, kde budeme my :D
ads
Podzimní listí a mé extra barevné nehty. Miluju podzim, strašně moc. To je tak kreativní období! :D

Je naděje, že bude lednice plná, když nikdo nešel nakoupit?

26. září 2010 v 21:13 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Chovám se velice pošetila. Chodím každou chvíli do kuchyně, pokaždé to probíhá stejně- otevřu skříň- nic, otevřu lednici- nic. Je tam jen mrkev, petržel, olej, máslo, droždí, ocet a další samostatně nepoživatelné záležitosti.

Koníci pokoušející můj život :D

26. září 2010 v 11:15 | Lawiane |  zažila jsem
      Zdravím vespolek, dnes mám vidinu naprosto poklidného a pohodového dne, samo počasí k němu vybízí. Měla jsem jít na koně, ale došla jsem akorát do metra, koupit si kredit abych mohla zavolat trenérce, že se mi nikam nechce. Takže místo abych běhala s ořem po polích a cítila na uřícených tvářích krásný soothing rain, sedím ve své komnatě, kterou jsem si dokonce (světe div se) uklidila, vařím si kafčo a pálím tu vonnou tyčinku, až se tu všude vznáší mlhavý dým. Dopíšu článek, oběhnu SB a půjdu psát knihu. Postavy už čekají, čekají zamčeny ve wordu, až se uráčím jim opět trochu pocuchat už tak neobyčejný osud. Mám je ráda, přijde mi, jakoby opravdu existovali, takže je prostě musím dovést do konce.
      Ve čtvrtek jsem měla na koních dobrodružný den, všechna zvěř se snažila mě zabít. Jezdila jsem tento týden jiného koně, jehož majitelka byla na dovče. Hrozně šikovného trakéna (to je plemeno), ryzáka. Je úplně úžasný, talentovaný skokan a taky je hodný (myslela jsem si do onoho čtvrtka). Při jeho čištění se mi povedlo škrábnout se nehtem pod nehet- moc příjemná záležitost a první sebedestrukce. Taky koni v boxu lezlo saranče, byl z toho trochu na větvi. Pak jsem s ním měla trénink, celou dobu dobrý, kůň mi chodí líp, než majitelce. Až na konci, když už ho krokuju na volné otěži, musí jet kolem jízdárny náklaďák. Takový náklaďák je strašně děsivá záležitost! Milý koník na něj zíral, ale lekl se, až když náklaďáček přejel- fakt logika. Několikrát mega vyhodil a začal zdrhat. Při prvním vyhození, jsem už byla úplně mimo sedlo, už jsem se viděla na zemi. Ale naštěstí existují třmeny (Bůh žehnej tomu, kdo je vynalezl) a mé nohy je naštěstí neopustily. Pak jsem mu ještě málem vysela okolo krku, ale nakonec se mi podařilo vrátit se zpátky do sedla, aniž bych mezitím skončila na zemi. Akrobatický výkon, z takhle kaskadérské situace jsme vážně nečekala, že se vyhrabu zdravá.
      Když mě ovšem nezmrzačil tenhle kůň, zmrzačil mě jiný. Ještě jsem trenérce lonžovala jejího obřího strakáče. (pozn. lonžování je, že okolo vás běhá kůň na dlouhé šňůře dokola). Trenérka mě varuje, ať ho pořádně držím, že vyhodí. Tak ho držím, ale kůň mega zabere, se mnou to škubne a naperu to svojí hlavou trenérce do ramene. Pohled to musel být velice komický, ale mám z toho rozražený ret a bolavý zub. Už jsem myslela, že jsem si snad všechny vyrazila. Heh, z toho by bylo dobrý video do Tak neváhej a toč.
Kůň vyhodí a dva lidi se srazí. Fakt vtipný!
Toto zvíře je to, jenž se děší náklaďáku, který už je pryč a kamarádí se se sarančetem. Vypadá tak neviňoučce, že? :D
q
No nic, jdu se vrhnout na knihu. Moji lidé mě volají…

Pouť Nosferatu

25. září 2010 v 14:48 | Lawiane |  Jednorázové - Depresivní
Jedna starší povídka, kterou jsem zatím nezveřejnila. Má i zrůda naději na budoucnost s dobrými činy?

Tarja - Until My Last Breath klip!

24. září 2010 v 21:44 | Lawiane |  Tarja obecně
Pro tarjiny fanoušky příznivá zpráva- na světě je nový klip k písni Until My Last Berath!
K této písni už byl jeden klip natočen a to na Islandu souběžně s I Feel Immortal, vzhledem k tomu, že byl I feel Immortal dosti podobný, byl v plánu i druhý a ten je teď tady!

Ludvig van Beethoven soittaa radiossa

22. září 2010 v 18:26 | Lawiane |  O Finsku
Ten pán vykazuje takovou radost ze života a pak... ještěže má tu přilbu. :D
To jak si zpívá je nehorázně chytlavé, někdy minulý týden jsem si ve škole celou dobu zpívala "Ludvig van Beethoven soittaa radiossa...
"

Maria Peura – Na okraji světla

20. září 2010 v 21:58 | Lawiane |  Literatura ze severu
Po dlouhé době jsem se dohrabala k napsání nějaké recenze na další finskou knížku, co jsem četla. Dala jsem jí na stránky KF, takže si jí přečíst můžete tady http://zeme-tisicu-jezer.blog.cz/1009/maria-pruna-na-okraji-svetla

P.S. Klub Finofilů se zase hlásí ke slovu, tak ho omrkněte :D a napiště něco na fórum- děsně to tam totiž stojí. Kiitos!

P.P.S. Ucho už je OK, samo se to zpravilo, nejspíš to bylo tou rýmou.

Nefunguje mi ucho :-o

17. září 2010 v 13:31 | Lawiane |  zažila jsem

Jako to není vtip, ten nadpis! Prostě se ráno vzbudím a zjistím, že na pravý ucho skoro neslyším! Pomoc! Vůbec se nezdá, že by to chtělo přestat. Je to pěkně hnusnej pocit, jako bych v něm měla vodu, ale to asi těžko. Nechápu, co se mi stalo, to přece není normální, že jde člověk spát zdráv a probudí se napůl hluchý! :-o Hlavně doufám, že se po něm to druhý nebude opičit. Doufám, že je to třeba z té rýmy, že se mi nějak přestěhovala do ucha a zase to odejde. Jako něco jím slyším, protože když si tam dám sluchátko, tak tu hudbu slyším, sice hodně potichu, ale jo. Bože, doufám, že to samo odezní, pokud se to do konce víkendu nezpraví, budu nucena to oznámit rodičům a jít k doktorovi. Dřív jim to neřeknu, ještě bych je třeba zbytečně děsila, ale doufám, že tím třeba nepropásnu nějakou dobu na záchranu. Když se vůbec nehýbu, tak to přestane, ale jakmile pohnu hlavou nebo začnu mluvit je to hned zpátky.
Bože! Apua!

       Na konec článku něco pozitivního- chytá mě opět maximální finofilie. Vrátila jsem se k poslouchání Värttinä, jejíž hlasy mi už poslední dobou přišly komické, ale teď se mi zase líbí, opět sním o těch nekonečných lesích, průzračných jezerech, nádherné řeči, čerstvém mrazivém vzduchu…
Hned bych balila kufry.
      Závěrem ještě 2 písničky, které momentálně zbožňuju. Jak čiší z minulého odstavce- není to metal. Jsou do 2 paní z Värttinä a joik. Seřazeno přesně opačně. Pozitivní a plné svobody.
EDIT 17:55 Tak dobrá zpráva- už jsem zase celá normální, včetně obou uší :D Byla jsem na brigádě (dneska úplně super místo otravného rozdávání letáků v metru jsem byla poslána do skladu, kde jsem takovým tím stroječkem, který plive nálepky s cenou, označovala knížky), pak jdu po obchoďáku a najednou bum a slyším. :-) 
EDIT 17:58 Sakra, ale ono se to zase vrací :-/

Blog Klubu finofilů je posedlý zlými duchy.

15. září 2010 v 14:54 | Lawiane |  zažila jsem
Divný nadpis, že? Ale pravda je ještě divnější. Je totiž nepopiratelné, že Klub finofilů poslední dobou umírá, už je skoro mrtví. Musím ho oživit, nějak mu pomoc. Vzhledem k tomu, že jsem stále chorá a tudíž pro mě neplatí povinnost školní docházky, sedím od rána na compu a tvořím. Trořila jsem nový design pro to Finsko, dokonce už jsem ho před hodnou chvílí dodělala. Háček je ovšem v tom, že ten blog asi posedl zlý duch Hiisi, jelikož ten lay tam je nastavený, ale není vidět. Dala jsem ho tam, byl tam asi minutu a pak mi tam zpátky naskočil ten původní. Zkoušela jsem úplně všechno, znovu se přihlásit, znovu zapnout net, dokonce jsem ty obrázky původního laye smazala z galerie, takže na tom blogů už vůbec nejsou. Prostě nejsou! Ale ten lay dělá jakoby nic a odmítá tam ten nový pustit. Prostě tam vládne, ačkoli je to technicky vzato prostě nemožné. Na tom blogu snad straší. By mě zajímalo, kdy se ráčí uklidnit.
Lidé, kteří jsou mezi adminy, by tu větu o umírání klubu mohli vzít jako varování a napsat tam nějaký článek dříve než budu nucena je vyhodit.
Taky jsem se snažila založit k tomu lepší fórum, jenže mi to nejde. Smůla, bude muset stačit to nynější.
Jinak k mému aktuálnímu žití asi tolik, že se řídím heslem "co se dá odložit, odlož". A úplně mi to vyhovuje, horší bude, až přijde ta doba, kdy už to odložit nepůjde. Vždycky si říkám, že bych měla napsat nějaký ten deníčkový článek, ale pak se mi nechce, takže to nakonec končí u Tarji v ponožkách.
Měla bych jít psát knihu (ale to jde taky odložit).
Bože, už mi z toho compu hrábne, včera jsem seděla na icq asi 10 hodin!

P.S. Ten nový des jsem nastavila alespoň na ukázkový blog, ale pořád se mi tam rozjíždí asi tak 1 pixel . S takovou blbostí už se patlám asi hodinu a ta čára pořád ne a ne zmizet. Pořád tam nahrávám nové obrázky, rádoby už dobře ořezané a pořád nic. 

NÁHLED ZDE

jo a včera jsem si zase sto let vyráběl anový des sem, ale není hotový a možná nikdy nebude.

NÁHLED ZDE


Tarja Turunen by Nightwings1975

14. září 2010 v 18:06 | Lawiane |  Tarja obecně
Jelikož mě dnes skolila strašlivá nemoc (ne však tak strašlivá, abych neproseděla celý den u compu), hrabu se pořád v nějakých blbostech a hledám nepotřebné věci (nepotřebné věci i vytvářím, jako například layout, který zase nepůjde nastavit), při té příležitosti jsem na DA našla tohle. Nevíte někdo jak se tohle dělá? Já chci taky umět kreslit postavičky, co budou vypadat jako lidi a ne jako mutanti!

Kterak Lawiane pro WLB stokrát šla.

13. září 2010 v 22:33 | Lawiane |  zažila jsem
Kterak Lawiane pro WLB stokrát šla.
Ó Bože jó, konečně, konečně mám to album doma! Přijde mi to skoro k neuvěření po tom, jak jsem ho dlouho neúspěšně sháněla. No řekněte sami, neštvalo by vás kdyby… jste si ho 6. září šli velkolepě s celou výpravou kamarádek koupit do největšího obchodu s cédéčky v Praze (myslím tím Bontonland dole na Můstku, Satan ho za to potrestej), přišli jste tam a What Lies Beneath pochopitelně nikde, takže jste se u písmenka T začali vysoce vztekat. Postřehla to prodavačka a ptala se vás, zda nehledáte nové album od Tarji. Když jste souhlasili, tak Její moudrost prohlásila, že CD přišlo už ve čtvrtek 2. září a už se vyprodalo, což je absurdní, když to CD prostě vycházelo toho 6. To by ho jinak museli dovézt z Finska a to těžko, prostě je to blábol. Navíc by vám ještě řekla, že další má přijít hned zítra, takže jste se tam toho zítra hnali zase jako debil a pochopitelně tam bylo pouze My Winter Storm a Henkäys Ikuisuudesta. Nic vás však nemohlo zastavit a tak jste to sháněli i po jiných Bontonlandech, kde se ovšem neobtěžovali mít ani MWS? Měli jste v plánu mít to album hned první den a nakonec jste ho týden nemohli sehnat a v Bontonlandu vám tvrdili blbosti? Nenaštvalo by vás to?
Mě teda jo. Jenže tohle se mi v tom obchodě stane pokaždé, fakt pokaždé, když si řeknu, že si tam jdu něco koupit a ne jen zevlovat. Když jsem sháněla MWS pochopitelně tam měsíc měli jen regionální verzi, kterou jsem nechtěla, takže jsem na to originální měsíc čekala. Když jsem se o Vánocích rozhodla koupit si Henkäys Ikuisuudestu, pochopitelně ji celou zimu neměli, přestože je to vánoční album. Teď, když už ho zase nechci, tam samozřejmě pořád je! Když jsem si šla koupit Korpíky, neměli tam od nich skoro nic, takže jsem si nemohla vybrat a mám nakonec Tervaskanto, které se mi zase tolik nelíbí. Prostě se tam proti mně spikli!
No, ale dneska na netu psali, že What Lies Beneath je skaldem normální i deluxe verze, takže jsem se tam vydala. V plánu bylo, koupit si to obyčejné (ne regionální, prostě to normální), jenže ejhle… to deluxe má tak pěknější obal (nemůžu si pomoc, ale na tom normálním ve mně tarjina hlava evokuje představu kamionu s coca colou a Santou)! Stála jsem tam jak magor strašně dlouho a ošmatávala ty dvě verze.
Když jsem zjistila, že deluxe má ovšem papírový obal, zavrhla jsem jí. Navíc k čemu mi bude druhý disk, na kterém jsou jen 3 písničky, kdo to má do toho rádia dávat, aby to za chvíli zase vyměňoval. Takže už jsem vytáhla prachy, popadla normální verzi a chtěla jít jako k pokladně. Ale nešlo to, ta deluxe tam na mě tak koukala a vysloveně říkala: "vem si mě! vem si mě! Je to úcta k autorovi! Mám hezčí obal! Vem si mě!" Křičela na mě a dožadovala se, abych z kapsy vytáhla další peníze (jo, je pěkně podlá, nemám kvůli ní teď na zítřejší cestu na koně).
Takže jsem šoupla kamion coca coly zpět do regálu a vyrazila s tou deluxe rychle k pokladně, aby byla zaplacená dříve, něž si to zase rozmyslím :D.
Teď mi tu hraje už po třetí (na to abych se zvedla a dala tam ten druhý disk jsem moc líná). Má úplně nádherný obal a úplně nádherné fotky bookletu.
Och, parádička, paráda. Ale stejně pořád platí to, co jsem psala v této recenzi.
what lies beneath

Čmáranice z dob Narnie a Heryho Potra!

13. září 2010 v 22:27 | Lawiane |  Moje tvorba- obrázky
Perkele! Tenhle článek píšu už po třetí... kdyby se net jednou uráčil nevypínat! Takže to bude bez průvodních keců, protože psát je potřetí mě neba! Zkrátka čmáranice z dob posedlosti Narnií a Potterem!
DSC09899
DSC09901
DSC09902
DSC09913
DSC09926
DSC09930
DSC09944
jhkj

Asi takový pocit

13. září 2010 v 7:20 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Za prvé jsem večer snědla příliš mastného jídla, za druhé jsem byla málo oblečená, tudíž mám právě takový pocit, že mě bolí v krku a každou chvílí se pozvracím.
Mám takový pocit, že zase prošvihnu téma týdne, na které jsem zrovna něco chtěla napsat, ale mám takový pocit, že mě nenapadá nic jiného než první otázka z rozhovoru s Tarjou o sexu. Dále mám pocit, že dneska píšeme písemku z frájiny a češtiny a že jsem se na to ani nepodívala. Také mém pocit, že už bych si měla začít balit věci do školy a jít se zkulturnit a vypnout ten počítač.

Ještě jedna věc, to ale není pocit, nýbrž fakt- chytré stránky méně chytrého Bontonlandu konečně hlásí, že mají WLB skladem, takže po brigádě… šupky hupky, prokličkovat mezi revizory a letět pro cédo!

Lost in a fairytale

9. září 2010 v 14:32 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Měla jsem takovou představu, že během léta vyfotím nějaké méně temné fotky. Původně to mělo být na jaře, když kvetou stromy nebo tulipány a nakonec se to díky mé lenosti přesunulo až na srpen. Ty šaty jsou máminy (ne, že by je teď nosila) a vyhrabala jsem je ve skříni, věneček jsem dostala loni v intersparu za koupi mattonky :D To focení mi ale vůbec nešlo, fotky vypadaly příšerně, nakonec jsem se s pomocí photoshopu dopracovla alespoň ke dvoum zdárným kusům.

Dospělácký deníky

8. září 2010 v 19:10 | Lawiane |  Jednorázové - Finsko
Poslední povídka z té série "povídkotvorného dne". Nejdřív jsem zvažovala, zda ji sem vůbec dát, ale nakonec je tu. To, že je to psané ich-formou neznamená, že bych něco takového dělala!
A řekněme, že čtenáři pod 15 let by to neměli číst, ale zakázané ovoce chutná nejlépe, takže vám v tom asi těžko zabráním.:-)
oddělovac
    

Pasi

6. září 2010 v 22:59 | Lawiane |  Jednorázové - Finsko
Opožděně dodávám ještě další povídku. Není to žádná kvalita, taková blbost.
místo děje: Helsinki
čas děje: součastnostoddělovac

"recenze" What Lies Beneath z mého pohledu + všechno ke stažení

4. září 2010 v 23:16 | Lawiane |  Tarja obecně
Takový můj názor na Tarjino nové album. Nelekejte se prosím přílišné kritiky, já jí mám ve finále stejně ráda. Upozorňuji předem, že jsem jistě velice podlá, neboť sama bych nesložila ani desetivteřinovou znělku na jogurt a nezazpívala ani v reklamě na arašídy a přitom se odvažuji hodnotit album takto kriticky. Je to můj názor a možná je absolutně mylný a rozhodně to není názor odborníka, říkám jen, co se mi líbí a co ne.

Světe div se, dávám sem Jamese Blunta :D

4. září 2010 v 14:40 | Lawiane |  Různé
Tak tohle je opravdu divné, na mém blogu takový mega popík. Ta písnička se vám zřejmě nebude líbit. Mě se ovšem docela líbí, jelikož k ní mám vzpomínky na určitou dobu, takže to prostě není jen zvuk, ale připomínka dávných časů. Náhodou jsem hledala jedno video od tohoto pána na youtubku a ze zvědavosti jsem si pustila tenhle klip, který jsem v časech, kdy jsem to poslouchala, neviděla a velmi mě překvapil. Je estetický, má hlavu a patu, jsou v něm emoce a je procítěný. Navíc je tam nádherné moře, takové to anglické.

Dilema, potřebuju pomoc.

4. září 2010 v 13:31 | Lawiane |  Různé

Lidi, pomoc. Mám dilema ohledně důležité věci v knize. Mám tam dvoje fantasy bytosti, protikladný. Jedno jsou andělé, to je jasná věc, to měnit nebudu. A to druhé jsou (nebo byli) upíři. Nebojte, kůže se jim netřpytí a nejsou ani sexy. Jenže máma my teď nasadila brouka do hlavy, jestli by nebylo lepší dát tam místo upírů čerty.

Paní prstenů

4. září 2010 v 12:49 | Lawiane |  zažila jsem
Paní prstenů
Hehe, nadpis bude objasněn. Včera byl vtipný den, ve škole to šlo, pak jsem byla na brigádě, což byla vcelku nuda- rozdávám letáky na učebnice v metru. Fuj, je na nich napsáno Do školy! Cestou domů jsem se stavila v New Yorkeru a koupila si šatičky, který se mi v létě hrozně líbily,ale stáli 800,- a teď 269,- :D haha já totiž nakupuju jedině to, co je v akci :D Nejsou nijak temné, spíš takové námořnické, ale hrozně hezké. V sedm přišla Andrejka a vyrazili jsme na další nákupy na Chodov, kde jsme v jednom obchodě objevily mnoho prstenů za příznivé ceny. O prázdninách jsem si totiž umanula, že se musím oprstenovat monstrózními prsteny a tyhle byly monstrózní. Andrejka si to sice neumanula, ale chovala se rovněž jako cvok, který neví, kde se má zastavit. Takže jsme si koupily mnoho prstenů a na chodbě si je nasadily. Jenže ejhle, některé nešly sundat :D! Nečekaně. Šly jsme si koupit jídlo do Alberta a celou cestu kroutili prstenama a prosili Boha, ať nám je sundá. Po urputném boji a zmučení prstu se nám to povedlo, ale aby byla sranda, tak jsme si je nasadily zase a skučely zase. Byli jsme v obchodním centru skoro do zavírací doby a hověli si v masážních křeslech, které nám boxovaly záda a málem rozdrtili hlavy. Jo a v Bontonlandu jsem si ještě koupila nové CD od Apocalyptici 7th Symphony. Líbil se mi obal, cena a Apocalyptica je dobrá, tak jsem ho vzala. Už mi tu hraje a je vážně dobrý.
Potom jsme byly ještě do půl jedenácté na dětském hřišti na houpačkách a řešily všemožné hovadiny, které radši nebudu zveřejňovat včetně toho, že se nám chce na záchod. Fajn, po mnoha letech jsem využila křoví na sídlišti :D
Po tom, co mě rodiče zahnali domů, jsem ještě seděla u compu a po dlouhé době opět navázala kontakt se Samim. Ať žije angličtina! V tý si s ním můžu normálně popovídat.
Dneska jsem plánovala jít opět na brigádu, ale nechce se mi, takže dřepím doma a půjdu psát knihu. Ještě jsem se neobtěžovala převléknout z pyžama (takový dny jsou nej, značí to, že člověk nic nemusí), mám na sobě tričko s NW a k tomu růžový kraťasy, komická to kombinace.
Jací jsme s Andrejkou magoři, můžete shlédnout na tomto videu, ale pokud si o mě nechcete zkazit názor, tak se na to radši nedívejte :D

Lež

4. září 2010 v 11:34 | Lawiane |  Moje tvorba- básně
Jedna starší věc, psaná někdy v zimě.
lež

LEŽ

Jsem lež.
Pojď si se mnou hrát.
Šeptej, říkej, křič, zraň něčí cit,
obalamuť!
Jen mluv!
Lži!

Neboj, má hra má snadná pravidla,
brzy je pochopíš.
Můžeš být pánem, můžeš být králem.
Půjčím ti moc!
Tak hraj!

Ale jen jednou ti povím,
za následky neručím!