Srpen 2010

Novoškolní předsevzetí

31. srpna 2010 v 22:09 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Předsevzetí
Jako si lidi dávají předsevzetí na nový rok, tak já si dávala předsevzetí na ten školní. Vždycky jsem si říkala, že TENHLE rok se budu vážně učit. Těšila jsem se, že si koupím pěkné sešity a budu si do nich dělat úhledné zápisy. Ty pěkné sešity byli většinou jediné, co se vyplnilo, ostatní mě po týdnu opustilo.


Klub sebevrahů

30. srpna 2010 v 13:41 | Lawiane |  Jednorázové - Finsko
Druhá povídka zveřejněná tenhle den a to je teprve 13:40, já se vážně rozjela :D
No, ono se to z wordu kopíruje lehce :D

dějiště: Helsinki
čas: současnost
téma pro mě obvyklé :D
oddělovac

Finský Sonisphere zpestřen nevšedním počasím

30. srpna 2010 v 11:48 | Lawiane |  O Finsku
Buřky mám hodně ráda, ale z téhle věty asi celý článek nezplodím, proto nakrmme po dlouhé době opět rubriku o Finsku, která od odby založení Klubu finofilů trochu strádá hlady :D

Wardruna

30. srpna 2010 v 11:20 | Lawiane |  Skandinávie
Když už tu mám rubriku Norsko, mohla by se taky čas od času něčím nakrmit. Hledala jsem na youtubku severský folk ( kolikrát už jsem psala, že jsem se v poslední době totálně "pofolkovala"? :D ) a našla jsem norskou skupina Wardruna hrající právě norský a severský folk. Jejich hudba je dosti jiná, hodně tajemná a taková... *šťourá se v oku a přemýšlí jak to popsat*... *nemůže nic vymyslet*... fajn, nemůžu nic vymyslet, je to pomalé, trochu hypnotické. Né, že bych se do toho vyloženě zamilovala, ale myslím, že za pozornost to stojí, proto to sem dávám.

Na kolejích

30. srpna 2010 v 9:49 | Lawiane |  Jednorázové - Depresivní
wd


Tahle povídka, která je rovněž z toho "povídkového" dne, je myslím docela dobrá. Ty nejlepší už jsem sem dala, takže teď se můžete těšit jen na zhoršující se kvalitu, ale přesto se vám to snad bude líbit :D Tentokrát se to naodehrává v Suomi, ale u nás.

oddělovac
          

"Trailer" tohoto blogu

29. srpna 2010 v 23:18 | Lawiane |  Moje tvorba- grafika
Propagace musí být :D. Takže jsem se včera rozhodla stvořit takové reklamní video na můj blog. Jenže program se samozřejmě rozhodl nespolupracovat a tak se celá sranda protáhla na několikahodinové nadávání počítači.Nešlo to totiž uložit, takže jsem to prostě celé musela udělat znova. Fakt sranda náramná. Ale nakonec se mi to po asi sedmi hodinách povedlo. Vážně, nekecám, tvořila jsem to opravdu tak dlouho. Jelikož jsem se jen asi hodinu a půl snažila ukládat to první.
Dovoluji si ale tvrdit, že s výsledkem jsem velmi spokojená. Posuďte sami.

Smrt křečka a jiné

28. srpna 2010 v 0:49 | Lawiane |  Jednorázové - Depresivní
Je to tak a ne jinak- s mýma povídkama se tu roztrh pytel :D Tady je další, která byla napsaná jako první. Umřel mi totiž potkan a kopali jsme mu hrob, tak mě to inspirovalo.
oddělovac

nenamalovaná Tarja

28. srpna 2010 v 0:37 | Lawiane
Opět problém s názvem článku, nejdřív jsem to chtěla pojmenovat Tarja přirozeně, ale můj nemravný mozek napadlo, že by to někdo omylem mohl přečíst jako přirození :D Ale on by to tak jistě nikdo nepřečet, kromě mě :D Ok. Radši končím, můj mozek opět hýří nemravnými vtipy... takže dost.

Zkrátka tu je záplava fotek, kde je Tarja nenamalovaná (budeme usuzovat, že je nanamalovaná i pod těmi brejlemi :D ). Někomu se může zdát, že vypadá hůř, ale mě se strašně líbí. Je taková roztomilá :-)

Dávám sem radši perex, protože ten článek jinak nebere konce. Nějak jsem se rozjela :D Ale na konci je nejlepší fotka :D jako bonus!
P1050602
 Jak je možný, že se někdo narodí s tak dokonale zelenýma očima...

Tarja fan video

27. srpna 2010 v 22:20 | Lawiane |  Moje tvorba- grafika
Fakt nevím, kam mám tenhle článek zařadit... počítá se video jako grafika? No to je jedno. Zkrátka tohle video jsem zplichtila já, jako svou prvotinu v Movie Makeru. Tedy předtím už jsem tam něco tvořila, ale to nestálo za nic a navíc to záhadným způsobem, jak to věci rády dělají, zmizelo. :D
Takže tu je video s Tarjuškou, je to kombinace fotek, co jsou různě z netu, a útržků mých videí z Moru a Pardubic.
Zpočátku je to docela nudné (když si člověk chce prohlížet fotky, prohlíží si fotky a ne video, že?), ale tak od půlky je to myslím už lepší. No pokud vám sledování tohoto 2 minuty 55 vteřin nepřijde jako děsný úbytek života, budu ráda, když to omrknete :-) V compu mám usyslené ještě 2, ty sem časem taky dorazí.

Hudba která tam je je od finské skupiny Anthem (asi to není nic známého) a jmenuje se Pakkashera.

Cestou

27. srpna 2010 v 12:00 | Lawiane |  Jednorázové - Finsko
Tak přidávám další slíbenou minipovídku vzniklou za onoho mého povídkotvorného dne. Je opět finská s divným koncem :D

oddělovac

Musiikin täyttyy antaa tuntea sinulle

27. srpna 2010 v 11:28 | Lawiane |  co na srdci to na blogu

Doufám, že jsem to přeložila dobře, nadpis zní: HUDBA TI MUSÍ DÁT EMOCE.
Alespoň tohle platí pro mě, pokud mi má nějaká písnička přirůst k srdci. Jak jistě všichni dobře víte, otevřeně se hlásím k metalové víře, to ale neznamená, že bych neposlouchala nic jiného. Troufám si tvrdit, že jsem celkem tolerantní (neplatí to pro rap a podobné, to už není hudba), ale takové ty cajdáky v rádiu (pokud nejde o Evropu 2, kterou raději nebudu komentovat) obvykle snesu. Jsou však pouhou kulisou, něčím, co zaplňuje místnost a vyhání ticho, ale nepřináší s sebou žádný silnější zážitek z poslechu. Letní hity, co stejně rychle přišly i odejdou.

koně, kniha, koně, kniha, koně, kniha...

24. srpna 2010 v 15:27 | Lawiane |  zažila jsem
Píšu z KFC, už jsem si na to odvykla, ale je zbytečné jezdit kvůli jednomu článku přes celou Prahu domů. Za chvíli jedu na koně. Jezdím teď na koně skoro každý den, minulý týden jsem tam byla hned pět dní po sobě. Měla jsem tam třídenní brigádu a kydala jsem celé stáje, kvůli tomu jsem taky přespávala sama v Praze. Tento rok se nějak osamostatňuju, bylo to poprvé, co jsem byla v bytě přes noc bez rodičů. Říkala jsem si, že při té manuální práci alespoň něco vymyslím do mé knihy, při manuální práci se totiž dobře přemýšlí, jenže pak jsem dvě hodiny v mozku řešila jen, "mám tenhle bobek vyhodit nebo ho tu mám nechat?" :D

Trik, ačkoli na něm jezdím už pět let, mě stále něčím překvapuje. Například byl na vyjížďce děsně protivný, tak jsem se rozhodla ho srovnat na kruhu, jenže mě po tom kydání chytla příšerná křeč do ruky, takže jsem nemohla ani držet otěž. Fajn, říká mu, že pro tentokrát výjimečně vyhrál a že jedeme domů na zahozený otěži. Pak se to trochu zlepšilo, tak jsme ještě naklusali a zase jsem ho vzala normálně na krátko a ona byl najednou jako beránek, šlapal doslova na myšlenky a vůbec nezlobil, jakoby tušil, že mi něco je. No a naposledy mě překvapil například tím, že jsem ho vyčistila, jdu si pro sedlo, vrátím se a zjistím, že kůň se vyválel, je celý od pilin a že můžu začít znova. :D
No dost o koních, vás to stejně asi moc nezajímá. Potřebovala bych Felix Felicis, ale nebudu říkat proč. A taky bych chtěla pobavit Andrejku, aby se jí rozkejvala lampička na stolečku, ale nevím jak. Doufám, že ta lampička byl vtip sám o sobě.
Taky jsem spala sama v chatě, my máme totiž dvě, ale není to zase tak honosný, jak to zní. Jsou na stejném pozemku a ta druhá je úplně maličká, takový dřevěný sroubek s jednou místností a verandou. Dobře se tam píše, takže tam teď sídlím sama a snažím se tvořit. Zatím mám 43 stran ve wordu. Ale podle toho co je ještě v plánu bude ta kniha asi pekelně dlouhá, jenže to taky nechci. Vyhovovalo by mi něco mezi 300 a 400 stranami. Strašně mě to baví. No uvidíme, hlavně doufám, že jí vůbec dopíšu. Mám v plánu jí dodělat do konce střední, abych jí mohla dát na zhodnocení a zkritizování znalým učitelům. Ale nevím, zda je to úplně moudré, češtináři jsou totiž zásadně zaujatí proti fantasy a moje kniha fantasy dosti zavání. Ale zase potřebuju, aby si to přečetl někdo, kdo se v tom vyzná, rodiče mi všechno pokaždé pochválí a já potřebuju slyšet i kritiku.
Vytvořila jsem si nový desig, ve čtvrtek ho sem dám. Je velkolepý. No, už nemám čas, tak zatím.

Nevhodná anketa o Tarje a Tuomasovi

21. srpna 2010 v 0:16 | Lawiane |  Různé
Teď mě asi zadupete do země, že sem něco takového vůbec dávám, ale mě totiž zajímá, co si o tomhle myslíte vy :D Takže to sem dám, i když mi hrozí smrt zadupáním do Matičky země :D
zdroj obrázku: nightwish.com

Prapodivná brambora

21. srpna 2010 v 0:00 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Byly jednou jedny brambory na loupačku a Lawiane se na talíři ocitla jedna opravdu prazvláštních tvarů...
Můžu se vás zeptat, co vám ta brambora připomíná?
prazvláštní brambora

Mouchy v akci

20. srpna 2010 v 23:49 | Lawiane |  Moje tvorba- fotky
Podařilo se mi zvěčnit mouchy "v akci"

Ukázka z "mé knihy"

20. srpna 2010 v 22:56 | Lawiane |  Ukázky z mé "knihy"
Trochu netradičně pojaté téma týdne. Jak jistě víte, poslední dobou se v některých článcích zmiňuji, že se snažím psát knihu. Nebudu tu vysvětlovat o čem je, to až časem (až to budu sama pořádně vědět), ale zatím sem dávám ukázku, která je prakticky hned ze začátku. Snad to nepotřebuje žádný úvod, je to taková pasáž, kteou musíte chápat i bez vysvětlování souvislostí. A strach? Ten hlavní postava nepochybně má! Po dočtení, prosím hurá na hodnocení, klidně kritické. :-)
									

Hehehe sen o Tarje (jak jinak)

20. srpna 2010 v 9:43 | Lawiane |  zažila jsem
Jak jsem si tak četla ty recenze o koncertu ve Snině, tak se mi to nějak seklo, až se mi o tom zdálo.

Všechno nejlepší, Tarjo!

17. srpna 2010 v 21:39 | Lawiane |  Tarja obecně
No, upřímně řečeno, nemám ráda, když všichni píšou na blogy, že má někdo slavný narozeniny a všichni tomu dotyčnému v komentářích přejí. On si to stejně nepřečte, tak je to divný.

Valkyrend Varieté - Karjala

16. srpna 2010 v 21:34 | Lawiane |  O Finsku
Na tuto finskou skupinu jsem narazila čistě náhodou a zamilovala jsem se do jejich písniček, hlavně do Karjala. Přijde mi ohromně inspirující, napsala jse při ní už tři strany snažení mé knihy.

Svoboda pro ztracené

15. srpna 2010 v 8:18 | Lawiane |  Moje tvorba- básně
Po dlouhé, opravdu dlouhé pauze jsem zase napsala jednu báseň. :D Na to, že mě v létě můzy totálně opustily, je myslím docela dobrá.

Svoboda pro ztracené,
Přijde osvěta pro nový svět?
Nebo padla Kráska k zemi nadarmo.
Tvá krutá víra, jen hezká slova kryjící špinavé zlo.
Měl jsi někdy sen?
Snil jsi pro ten den,
kdy lačný čaroděj zahubí svět?
Vlci vyjí pro Její mrtvý hlas
Labutí píseň zní pro vychladlé srdce.
Skloň svou pýchu,
nalezni pokoru
a zapal svíci na jejím hrobě.

Pastýř svolává své laně.
Marně.
Cestu domů jsi jim přehradil trním,
z něhož jednou bude spletena tvá trnová koruna.
Až Ďábel opláče odchod svého syna.

Svět bez milování!
Svět bez lásky.
Tebou stvořený.

Pád poslední z Vyvolených,
Mučedník pro umírající zem.
Myslíš, že jsi vládce,
že trpět budou jiní…
…nové ráno však oproštěno bude tvého bytí!


Jděte do řiti s Edvíkem Culíkem aneb nesnáším Stmíváníčko!!!

13. srpna 2010 v 23:03 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Konečně téma týdne, ke kterému mám co říct, obzvláště potom, co jsem prolétla nadpisy článků a našla věci typu "Lady Gaga je kousnuta od upíra".

Článek jako noha!

13. srpna 2010 v 9:25 | Lawiane |  co na srdci to na blogu

Miluju Tarju!


Miluju Tarju Milujeme Tarju
Miluješ Tarju Milujete Tarju
Miluje Tarju Milují Tarju

Rakastan Tarjaa!


Rakastan Tarjaa Rakastamme Tarjaa
Rakastat Tarjaa Rakastatte Tarjaa
Rakastaa Tarjaa Rakastavat Tarjaa

Zaostalá mentálka! Debil! Kdo? No přece já! :D *psycho smích*

10. srpna 2010 v 18:01 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Tento článek je naprosto mimo všechno o čem by se dalo říct NORMÁLNÍ!
Jsem mimo, blázen, vůbec nejsem normální, jsem cvok. Patřím do blázince. Víte, co jsem třeba dělala předevčírem večer? Snažila jsem se opít něčím, co není určeno k pití, jen je v tom 60% alkoholu. Výsledek to mělo pouze ten, že my bylo děsný vedro a zase se mi chtělo spát- nuda.

Disfigured

10. srpna 2010 v 10:57 | Lawiane |  Moje tvorba- grafika
V poslední době mě začalo bavit kreslit si v photoshopu. Kromě lidí a jedné zmrzliny jsem zatím nic nezkoušela a nejsem na to žádný mástr, protože s tím programem neumím nijak extra zacházet. Tohle je teprve druhý výtvor. Zabralo mi to asi hodinu a půl. Kresleno podle tohoto obrázku z DA.
beauty