Masters of Rock 2010- shrnutí

23. července 2010 v 18:39 | Lawiane |  Masters of rock 2010
Na rozdíl od Metalfestu jsem na Moru shlédla docela málo koncertů, ale ne že by mi to vadilo. Nechtělo se mi stát na tom slunci a tak jsem šla jen na to, co mě opravdu zajímalo. V následujícím článku trochu rozeberu, co jsem tam během 4 dnů dělala.
Je to docela dlouhý, takže kdo to dočte do konce, dostane od mne virtuální pusu :D.
obr.

Ve čtvrtek jsem vyjela busem v 7 ráno z Prahy, cesta byla dost strašná, horko a plno lidí. Do Vizovic jsem díky zpoždění busu přijela o něco později, asi kolem jedné. Sešla jsem se se Zdebrou a šla si dát věci k ní do stanu, následně jsme si prošly areál a přidružily se k fanklubu tt.cz. Odpoledne dorazila PelkoEnkeli a tak jsme šly postavit stan. Stanovaly jsme na takové louce na kopci nad Vizovicemi, kde se asi stanovat nesmělo, ale bylo nás tam víc a nikdo nás nevyhodil. Slezly jsme zase dolů a narazily na autogramiádu Mika Terrany, kterou jsme si nemohly nechat ujít, takže mám s tímto šikovným bubeníkem fotku a podepsaný plakát. Potom už jsme zůstaly stát celou dobu u stanu na autogramiády a společně s fanklubem čekaly na příchod naší bohyně Tarji.
Asi po dvou hodinách čekání se s mírným zpožděním paní božská dostavila a hned při příchodu málem upadla :D. Když jsem se k ní dostala, byla jsem úplně mimo a stvořila jsem před ní docela trapas, nicméně mám podepsané CD a fotku s ní (bude samostatný článek). Po autogramiádě jsme s Pelko zamířili zabrat si místa na koncert a podařilo se nám se jaksi "vyzdovoleňovat" asi do šesté řady. Koncert byl krásný, jak jinak (bude samostatný článek). Po Tarje následoval ještě koncert Mika Terrany, na který už jsme však odpadly a jen ho poslouchaly- nohy už odmítaly stát :D. Dali jsme si pivo a leželi tam v prachu na zemi, takže lidi co chodili okolo na nás koukali, jako bychom byly mega vožralé :D. Mike zněl lehce cirkusácky, ale moc hezky. Ještě jsme byly schopné shlédnout kousek koncertu Sabaton, který jsem sice původně chtěla vidět celý, ale už bylo asi půl třetí ráno a tak jsme šly nakonec spát.
První dva dny bylo příšerný vedro, v areálu však občas stříkala hadice s vodou, takže jak to šlo, hned jsme se pod ní všichni máchali. Taky tam byly fajn normální záchody za 5 Kč, které byly na rozdíl od toitoiek poměrně čisté a byly tam i umyvadla.
V pátek jsme ráno s Pelko shlédly v jednom stanu s občerstvením koncert End of an Era, který tam byl puštěný. Nevím, co si o nás myslela obsluha, když jsme si tam nic nedaly a seděly tam jen s Mattonkama z Alberta asi hodinu a půl. Odpoledne jsme byly na autogramiádě Epicy. Simone měla děsný příšerný sluneční brýle, ale jinak jí to slušelo. Nebyla však tak příjemná a komunikativní jako Tarja, ostatní členové však ano. Mám od nich podpisy a fotku se Simon. Potom jsme šly na koncert, ale kvůli místům i na ten před Epicou, což byla Tublatanka. To bylo peklo, neboť
jsme se dostali mezi partičku vlasteneckých Slováku se zpocenými zády, kteří nám neustále cpali jejich vlajku do ksichtu. Koncert Epicy byl hezký, akorát Simone měla neustále nějaký problém s mikrofonem (bude samostatný článek).
Sobota byla totálně na prd, nevybrali jsme si ani jeden koncert, který bychom chtěli vidět a tak jsme celý den strávili se Svip, Pelko, Zdebrou a jedním klukem, co jsem zapomněla jeho jméno, ačkoli byl s námi skoro celou dobu (to je u mě normální) na karimatce v lese. Pelko byla pak několik hodin u babičky, a když se vrátila, zjistily jsme nemilou věc a to, že máme roztržený a pobořený stan.
Večer jsme si dali ještě sraz s fanklubem u autogramiád a povídali si. Zábavu nám tam dělal jeden opilý pán (tak vtipného opilého pána jsem ještě neviděla :D ), který naprosto věrohodně předváděl opici, vydával opičí skřeky a lezl po tyčích. Začala se hnát pěkná bouřka a my s Pelko jsme měly docela problém s tím stanem, aby na nás v noci nepršelo. Naštěstí nám Svip poskytla azyl a tak jsme si běžely přestěhovat všechny věci k nim do stanu, kde jsme následující dvě noci pak bydlely. V noci byla bouřka a pořádně lilo. Avšak ani ve zdravém stanu naše věci nezůstaly suché, jelikož do spodní části stanu se nějak dostala voda a tak nám kus věcí zmokl.
V neděli jsme spali do půl jedenáctý, což je úplně neuvěřitelné. Zašly jsme s holkama opět na nákup do Vizovic a odpoledne se zase sešly s fanklubem. Čekali jsme na autogramiádu Doro, jenže ta byla bohužel nemocná a autogramiádu odřekla. Koncert naštěstí ne. Před Doro jsme shlédli ještě Lacrimosu, jejíž zpěvák byl opravdu zvláštní. Doro byla úchvatná, asi jí začnu mít hodně ráda (bude samostatný článek). Po ní jsme šli čekat na autogramiádu Lordů, kde jsme se docela sviňácky nacpali dopředu, protože nám ten, jehož jméno si můj mozek nepamatuje, držel místa už od pěti. Autogramiáda začala až v deset a byla to příšerná, ale opravdu příšerná mačkanice. Lordi byli zblízka luxusní, na koncert se nám povedlo se taky protlačit docela dopředu (o Lordech bude taky samostatný článek).
No a to je konec Moru :D. Svip s tím, jehož jméno nevím, odjížděli vlakem asi v půl páté ráno, takže moc nemělo cenu chodit spát. Váleli jsme se tedy ve stanu a byla nám zima, pak nás opustili, tak jsme s Pelko asi na hodinu usnuly a pak brzičko ráno, hurá složit stan, který nám tam laskavá Svip nechala a prchat na bus. Cesta domů, byla v pohodě, v buse skoro nikdo, takže jsem se mohla prospat.
Ještě jednou musím zopakovat, že velké díky patří ledem, co tam se mnou byli a celému fanklubu!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Mé nejoblíbenější druhy metalu jsou tyto dva (nastejno). A co vy?

Symphonic metal 46.3% (107)
Folk metal 27.7% (64)
ani jedno 13% (30)
nevím co to je :D 13% (30)

Komentáře

1 Elisabett2 Elisabett2 | Web | 23. července 2010 v 20:14 | Reagovat

pěkně popsané:-)já čekala autogramiádu na Sabatony:-) mike terrana se mi taky hodně líbil:-) novej oblíbenec:-D
hey nestanovali jste na kopci pod takovým velkým stromem úplně na boku?:-D tam totiž někdo byla  bylo to právě v části, kde se tsanovat nemělo, ale byl tam stín..:-D

2 Lawiane Lawiane | Web | 23. července 2010 v 20:20 | Reagovat

[1]: byly jsme na kopci, pod lesem. O velkém stromu nevím

3 Lily Addams Lily Addams | Web | 23. července 2010 v 20:22 | Reagovat

Přečetla jsem to celé :-D To by mě zajímalo, jaký trapas sis udělala :-D  :-D  :-D

4 Zdebra Zdebra | Web | 23. července 2010 v 21:08 | Reagovat

Zajímalo by mě, kolik jsem na těch záchodech utratila. :-D
Tam byl někde koncert End of an Era? Nemohlas mě zavolat? :-D
Ta opice neměla chybu. :-D:-D
To jste spaly v neděli tak dlouho? :-D Já byla už v osm venku.
A na té louce se asi mohlo stanovat.

5 Eleneora Eleneora | Web | 23. července 2010 v 22:38 | Reagovat

krásný dess:-) No jo škola zabíjí mozkový bunky ale přece sem něco vymyslela :-D :D

6 Avilan Avilan | Web | 25. července 2010 v 10:12 | Reagovat

Závidím ti spáteční cestu. Když jsme jeli před dvěma týdny s kámoškou k její babičce, jeli jsme vlakem. Pařák jak něco a do kupéčka si k nám přisedl nějaký senilní dědeček, který inteligentně zavřel okno. Byla jsem mokrá ještě za hodinu.

7 Elisabett2 Elisabett2 | Web | 25. července 2010 v 16:51 | Reagovat

to tak bývá, že když na to přijde, tak to samou trémou zapomeneš:-D

8 blacknirvana blacknirvana | E-mail | Web | 29. července 2010 v 21:20 | Reagovat

Sabaton bol skvelý a úžasný, škoda že ste o to prišli...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.