Červenec 2010

Jedna dvě Tarja jde...

29. července 2010 v 20:21 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Tak jo, koukám na téma týdne a rozhodla jsem se to sem nakonec zakomponovat, protože zmínku o tomhle jsem sem měla beztak v plánu vmísit.
Takže to napíšu hned na začátek, aby lidi, co je to dál nezajímá a chtějí si přečíst něco k tématu, to měli hned tu :D. Tedy o co jde? Hrabe mi, do Tarji. Nemůžu si pomoc, ale ta paní má hrozně pěkný obal své duše (tím myslím jako tělo, kdyby byl někdo zabedněný a nepochopil to :D). Prostě jsem asi vadná, ale ta paní se mi strašně líbí. Je to normální? Holky, líbí se vám ta paní taky? Uvažuju totiž, jestli nemám nějakou špatnou orientaci, ale kromě téhle paní jsem na pány, alespoň myslím. Měla bych už přestat používat to slovní spojení "ta paní", už je to tu mockrát.

Epica koncert + autogramiáda

27. července 2010 v 19:03 | Lawiane |  Masters of rock 2010
Epica
Absolvovala jsem autogramiádu i koncert, ale shrnu to do jednoho článku. Na autogramiádu jsme stáli pekelně vzadu a mysleli jsme, že se na nás nedostane, ale pak jsme zjistili, že lidi před námi čekají na něco jiného, takže nakonec jsme se k Epice dostali. Všichni byli samozřejmě ohromě milý, akorát Simone mi přišla taková odtažitá. Nemyslím, že by byla přímo nafoukaná, ale není tolik pro lidi jako třeba Tarja. Ještě měla nemožné brýle.

DSC03908

Tarja- koncert

25. července 2010 v 19:10 | Lawiane |  Masters of rock 2010
Hned po autogramiádě jsme si šly s Pelko zabrat místa. Před pódiem už bylo docela plno, ale ti lidé mezi sebou měli celkem slušné mezery, kterými jsem se pomocí
"S dovolením" a "Můžeme?" procpaly až asi do šesté řady uprostřed. Měli jsme děsnou žízeň a bylo nám nehorázný vedro, ale co bychom pro Tarju nevytrpěly, že. Mezi předchozí kapelou a ní byla hodinová přestávka, kterou ovšem vyplnila občasná přítomnost Marcela alias Máci nebo Cibule na pódiu. Po hodině přišla konečně Tarja a začala hned Rusalkou. Krása, krása, krása! Jinak to nejde popsat. Dále zpívala Boy and the Gohost, čímž mi udělala radost, jelikož to je z MWS má nejoblíbenější. Zpívala krásně, vypadala krásně, ani během koncertu nevystřídala šaty. Pořád pila, což bylo strašně provokativní, neboť my jsme umírali žízní.
DSC03876

Tarja- autogramiáda aneb můj provar maximální :D

24. července 2010 v 11:45 | Lawiane |  Masters of rock 2010
Setkání s Tarjou takhle zblízka pro mě byl větší zážitek než celý koncert. Na autogramiádu jsme s holkami čekaly asi dvě nebo tři hodiny, tím pádem jsme měly dobrá místa a nehrozilo, že se na nás nedostane. Tarja přišla se zpožděním za doprovodu svého Marcela, který tam byl však jen chvilinku, něco vyfotil a zase odešel. Tarja do toho stanu tak nadšeně vběhla, že hned málem upadla, ale okamžitě to zamaskovala :D.
DSC03768
tam vzadu je Macek :D
Den předem jsem se s Hate bavila, jak se finsky řekne "Můžu se s tebou vyfotit?" a Hate, která je hrozně šikovná, hned někde vypátrala, že by to mělo být "Voinko ottaa sinun kanssa kuva?". Měla jsem totiž takový hloupý plán, který se lehce vymknul kontrole, oslnit Tarju finštinou. :D
Celý den si tu větu opakuju jako magor a na 200% jí umím. Ještě při čekání na autogramiádu si stále říkám Voinko ottaa sinun kanssa kuva a dva metry od Tarji si to taky opakuju a pořád to na 200% umím a říkám si, "jo, tohle jí teď řeknu. To bude drsný. Třeba něco odpoví taky finsky."
Pak jsem s ní fotila Pelko a její kamarádku a úplně se mi rozklepala ruka :D jako, že to bylo fakt hodně vidět. Tak si říkám, jak je to trapný a že to všichni včetně Tarji vidí a nepochybně si myslí, že jsem vadná :D. Pak přišla řada na mě, dala jsem jí booklet na podpis se slovy "Tässä, ole hyvä" ale to zřejmě neslyšela. Pak přišla řada na tu slavnou větu :D. Haha, to je zase provar! Suverénně začnu, "Voinko ottaa-" a zbytek zapomenu :D. Totální okno, ale fakt totální. Tarja se ke mně naklonila a kouká na mě, očividně docela pobaveně. Já tam jak idiot se snažím si vzpomenout a už to trvá hrozně dlouho tadyta trapná scéna. Melu jen tak nějaký písenka, nebo spíše zvuky, co mají značit, že se snažím si vzpomenout a pak mi svitne naděje, že poslední slovo bylo kuva, což znamená obrázek, jenže z pusy mi místo kuva vyleze kiva, což znamená prima! A miloučká Tarjuška, vidíc, že to trochu nedávám, na mě s úsměvem, "valokuva? (fotka)". Tak já jenom kývala hlavou, že jo jo. Ještě jsem jí anglicky řekla, že jsem blázen (nic lepšího mě nenapadlo, jelikož jsem zapomněla i celou Aj). Hezky jsme se vyfotily, šáhla jsem na ní- juchů :D. Pak jsem jí řekla "Kiitoksia", alespoň to bylo dobře :D a šla jsem.
DSC03802

Masters of Rock 2010- shrnutí

23. července 2010 v 18:39 | Lawiane |  Masters of rock 2010
Na rozdíl od Metalfestu jsem na Moru shlédla docela málo koncertů, ale ne že by mi to vadilo. Nechtělo se mi stát na tom slunci a tak jsem šla jen na to, co mě opravdu zajímalo. V následujícím článku trochu rozeberu, co jsem tam během 4 dnů dělala.
Je to docela dlouhý, takže kdo to dočte do konce, dostane od mne virtuální pusu :D.
obr.

Fotka s Tarjou

21. července 2010 v 10:31 | Lawiane |  zažila jsem
Nápis na fotce asi mluví za vše. Jsem hrozně ráda, že tu fotku mám, fakt hrozně moc ráda. Tarja je úžasná.
Ještě na sebe prásknu, že jsem se trochu vyretušovala, aby to nevypadalo jako "Beauty and the Beast" :D

Bohužel opět nestíhám napsat delší článek, ale polepším se- v pátek tu bude něco o autogamiádě, na které se mi povedl super trapas, a i o koncertě + fotky a videa.
P.S. Chudáci rodiče- co jsem se vrátila z MoRu, tak nemluvím o ničem jiném, než o této famózní paní :D

Zpět. Ne však na dlouho

19. července 2010 v 13:47 | Lawiane |  Masters of rock 2010

Jen vám chci oznámit, že MoR jsem úspěšně přežila. Bylo to dokonalé a velké díky patří lidem z tt.cz fanklubu za to, že jsem tam měla s kým být a že jsou tak milí. Momentálně se nedostanu na net, ale napíšu několik článků, upravím fotky a v pátek to tu zveřejním. Musím ještě sama nějak vstřebat ty zážitky, hlavně, to že jsem si splnila jeden sen a mám konečně fotku s Tarjou. Chce se mi spát, takže

Värttinä - Äijö

16. července 2010 v 10:48 | Lawiane |  O Finsku
Tahle písnička je oproti ostatním värttinovským dost odlišná. Myslím, že by se vám mohla líbit. Nepůsobí ani tak "rusky", zato démonicky. Má výbornou atmoféru, takovou jako z Kalevaly.

Tudududuů- juchů- tradá na MoR!

14. července 2010 v 22:42 | Lawiane |  Masters of rock 2010
Poslední článek před zítřejším odjezdem na MoR. Mám ohromnou radost a strašně se těším- konečně mi to došlo :D Všechno totiž perfektně klaplo a vyšlo velice nad mé očekávání. Celá má účast na tomto festu byla totiž dosti nejistá. Nejdřív jsem měla jet s Evelin pak zase ne, pak zase jo a nakonec ne. Takže už jsem myslela, že mi to rodiče zatrhnou, když tam jedu jakoby sama. Ale oni byli celkem v pohodě, jen jsem musela udělat ústupek, že se vrátím už v sobotu večer. To bych přišla o Lordi a o Doro. Ale dneska se mi je záhadným způsoben podařilo přemluvit a budu tam na celý fest- to je úplně super! Nechápu, jak se mi to povedlo, oni jsou teď nějací benevolentní. Ani tomu nemůžu věřit. Ve stanu jsem měla být se Zdebrou, v takovém mém malém pidi stanu. Včera se rozhodlo, že s námi v tom pidistanu bude i PelkoEnkeli, ale nebylo jisté, zda se tam vejdem :D Ale jí se nakonec podařilo sehnat větší stan. Z té původně beznadějné situace, tedy nakonec všechno vyšlo- mám tam s kým být, máme kde spát a dokonce se tam vejdem…. a hlavně, budu tam na celej fest, jupí! Těším se na Tarjušku, strašně moc!
Chtěla jsem sem ještě vrátit ten předchozí fialový des, ale asi nestíhám. Do teď jsem balila a zkulturňovala se atd. Ještě si musím
vyčistit foťák a asi bych měla jít dneska dřív spát.
Dám sem nějaké přednastavené články na tu dobu, co budu pryč. Asi to budou songy od Värttinä, tudíž sem ani nemusíte chodit :D Nic jinýho ale nestíhám.
Příští týden se zase přiženu zpět s tunou reportáží a na Masters of rock 2010 vznikne zase samostatná rubrika, jako je u Metalfestu.

Metalu zdar! Vy co jedete taky, tak si to hezky užijte, třeba se potkáme. A vy co nejedete, tak doufám, že si budete užívat někde jinde a v klídku.
Snad se tam neusmahnu, to vedro bude smrtící.

tadadadadá

Värttinä- Maa ei kerro

13. července 2010 v 23:40 | Lawiane |  O Finsku
Rozhodla jsem se sem dát rubriku o mé velice oblíbené skupině Värttinä. (Evelin teď jistě obrací oči v sloup). Mám totiž takovou potřebu naučit ostatní lidi je taky poslouchat. Jenže se mi to nedaří, všichni si myslí, že ta hudba je prostě divná a poslouchají jí jen staré babičky :D Jenže mě se líbí, takže to jdu zkoušet i na vás :D Líbí se mi ty severské melodie a dokonce už jsem si zvykla i na ty hlasy zpěvaček a už se mi líbí i ty. Ještě jsou nějaké písničky, které jsou moc "Eva a Vašek" i na mě, ale většina se mi prostě děsně líbí. Poslouchám je teď každý den. Budu sem asi občas dávat nějaké ukázky, zajímá mě totiž váš názor :D Pro začátek přidávám jedu z oblíbených.

Nohy v kýblu :D

12. července 2010 v 22:00 | Lawiane |  zažila jsem
Ještě žiju, ještě přežívám. Celé dopoledne a kus odpoledne jsem prohačala na židli před počítačem, který dnes nějak nemá náladu a vůbec nespolupracuje. Přestal mi jít zvuk, nešly mi nějaké odkazy, nešlo mi stahovat hudbu a nakonec se mi seklo i icq. Tak jsem ho nechala odpočívat a teď už to zase všechno funguje- díkybohu. Dnešní horko jsem přežila velmi osobitým způsoben, když už bylo v bytě k nevydržení, vydala jsem se do metra. Tam je totiž krásný chládek. Jezdila jsem metrem sem a tam asi dvě hodiny a učila se přitom finštinu. Po návratu jsem se osprchovala ledovou vodou- máme totiž odstávku teplé, což bylo na infarkt, ale zvládla jsem to. A teď zase sedím u stolu, ale pod stolem je kýbl s ledovou vodou a mám v něm nohy :D Je tu pořád hnusně a otevřením okna si člověk nepomůže, je deset a pořád je tam skoro třicet. Ble.
P.S. Chtěla jsem sem přidat nějaký ilustrativní obrázek, ale nohy v kýblu jsem na google nenašla a pod heslem horko mi vyskočily nějaké porno obrázky, takže nic :D

Layout- In the silent forest

12. července 2010 v 10:32 | Lawiane |  Layouty - tmavé - depresivní
Máte tu k dispozici další volný layout. Je s lesní tématikou a tudíž tmavě zlený. Potěší mě, když se ho někdo ujme. Patlala jsem se s ním neuvěřitelně dlouho (neúměrně vůči kvalitě výsledku :D ) a pokud se vám zdá povědomý, tak vás paměť neklame, neboť jsem ho tu sama pár dní měla, to byl však o něco jiný. Doladila jsem ho a dodělala k němu takové ty drobnosti, jako popisky do komntů atd.

obr.

doba výroby: tentokrát raději nebudu počítat
spokojenost: hmm... kdyby to netrvalo tak dlouho, tak asi 80%, ale s tím časem... nevím nevím... asi 60%


Zvodnatělý mozek

12. července 2010 v 10:13 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Měla jsem vymyšlený začátek článku, ale nějak cestou vyčpěl. Jsem na chatě, tedy teď jsem na chatě, ale až to budete číst, budu zase doma. Píšu to jen tak ve wordu. Celá rodina se totiž rozhodla dát si šlofíka, takže jsem tady bdělá osiřelá s potřebou zvěčňovat své myšlenky, ale mám se jako prase v žitě. Nanosila jsem si na takovou, asi by se tomu dalo říct terasa, dřevěnou plošinu, co jí nazýváme plato hromadu obřích polštářů a v těch si zrovna válím šunky a nohy mám v lavoru s vodou (sakra, nejdřív jsem je tam neměla, pak jsem si řekla, že to sem napíšu, protože jsem je v tom lavoru měla dopoledne, to bych ale lhala, že je tam mám teď.

Vedro, MoR a duolízáci

9. července 2010 v 23:08 | Lawiane |  zažila jsem
Víte co je ve Finsku? Tak já vám to povím. Voda! A taky tam nejsou tropický teploty! Nesnáším tropický teploty, nechápu lidi na jihu, jak to, že ještě nevyschli. Dneska bylo odporně, myslela jsem, že umřu. Byla jsem s Evelin v lese, ale to nijak nepomohlo, teď je prostě vedro i ve stínu. Je vedro i v bytě, je vedro i v noci, je vedro všude a furt- katastrofa, apokalypsa, konec světa… ne to ne, konec světa asi ne- jen konec Lawiane. Byla jsem z toho pak děsně vyřízená a to jsem ještě musela jít s mámou koupit místenku do Zlína.
S tím MoRem to nakonec vyšlo docela dobře, rodiče byli v klidu. Jedu tam sama a na místě pak budu se Zdebrou :-), ale odjíždím už v sobotu (nějaký ústupek se udělat musel). Štve mě, že neuvidím Lordi, ale hlavně že uvidím zase Tarjušku Zlatíčko :D No vida, už pro ni mám zase tu úchylnou zdrobnělinu. Že by mi to už začínalo docházet? Pořád si to totiž neuvědomuju. Na chatě seberu borůvky z celého lesa, hrozně mě to baví. Při sbírání lesních plodů se hrozně dobře přemýšlí a to já potřebuju, chci-li být velká spisovatelka. :D Problém je, že většinou přemýšlím o nějakých hovadinách, o kterých vůbec přemýšlet nepotřebuju. Budu myslet na paní Turunen (paní Turunen Cabuli- to je děsný jméno, to druhý) a třeba se mi konečně v mozku scvakne ten správný puntík a dojde mi, že jí za pár dní uvidím. Mám potřebu sem teď napsat "muck" sice to píšou růžový lidi a je to vadný, ale chce se mi to napsat, takže MUCK pro Tarjušku! Jupí, už mi snad začíná hrabat!
P.S. Ať žijou Duolízáky a Norma. Kdyby nebylo Duolízáku z Normy za 2,90,- asi bych už nežila. Jsou hrozně dobrý a hrozně levný. Dneska jsem měla 4!
Mr. Duolízák
Mr. Duolízák :D

Ajatelen Suomea

8. července 2010 v 11:16 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Doufám, že už vám nelezu na nervy s tím, že do každého článku musím, s prominutím, nasrat něco o Finsku. Minimálně tím však už lezu na nervy sama sobě, ale musím o něm psát i dnes.
Asi umřu, nevím na co, ale včera jsem utrpěla maximální šok a ještě teď jsem z toho úplně vedle a vystreslá. Po dlouhé době jsem zase začala otravovat Samiho, jelikož finské kontakty se nesmí ztratit. A on mi napsal česky Ahoj :D. Jestli si myslíte, že mám ten šok z toho Ahoj, tak to ještě ne :D. A pak se snažil mi psát dál česky, takže velmi zajímavá konverzace- já finsky (neumím to) a on česky (neumí to), nakonec toho nechat, protože mu nejdou na klávesnici psát háčky a čárky a slovník mu to bez nich nebere. Takže jsme přešli do aj a pak jsme se celou dobu bavili víceméně už jen v aj, toho jsem se snažila předtím vyvarovat, ale zase mu konečně rozumím, takže je to nakonec lepší :D až se naučím řádně finsky, budu si s ním povídat finsky. Včera byl nějaký hovorný, ptal se jestli znám jezera Saimaa a že tam bydlí a posílal mi fotky, co fotil, když byl včera na rybách atd. (pro Evelin- byla to zaplavená placka :D), tak jsem mu psala, že bydlím v Praze a víte co řekl? Že chce jet na podzim s kámoši do Prahy! To je prostě mega! Sice nepsal, že se sejdeme, ale s tím se počítá. A má prý Škodovku Ocatvii.
Kristova noho, a to jsem žila v přesvědčení, že není šance ho někdy vidět, páč já se do Savonlinny hned tak nechystám a on, dle mého, neměl důvod jezdit do Čech :D. To je fakt hustý, mám z toho giga radost, ale taky bych se měla do podzimu doučit Aj, jelikož mi přijde, že jsem všechno zapomněla, tak aby to pak nebyl trapas :D Ale říkala jsem to mámě a ta, že prý pokud někam půjdu s nimi, tak půjde se mnou (aby mě třeba neukradli :D ) Takže jeden trapas to bude každopádně :D. Škoda, že není Sami mladší, ale to je fuk. Už to úplně vidím- nějaká partička finskejch chlapů a já tam jako nějaká kráva vtěrka, co neumí mluvit a oni se mi budou smát. Bože, musím se učit. Mohl by mi přivézt z Finska slovník, docela bych ho potřebovala. Nebo vodu z jezera, jako svatou :D To by si ale myslel, že jsem padlá na hlavu (což jsem, páč bych tu vodu z jezera fakt chtěla). Koupím mu češtinu pro cizince :D.

Včerejší poslední finština byla dojemná, dostala jsem knížku o Mikovi Waltarim. Nějak mi nedochází, že už tam možná nikdy nepůjdu a lektorku už nejspíš nikdy neuvidím. Kéž bych příště narazila zase na někoho tak milého. Začala jsem už číst tu Teorii sraček, je to vtipně napsaný, jako taková kritika společnosti. Radši ani nebudu psát čím to začíná… a nebo jo, vy byste mi pak stejně psali komenty, že to chcete vědět :D Začíná to tím, že si paní při souloži prdla, protože jedla zelí :D Finský knihy vážně nemají chybu!

Huh, Sami zase odvedl mojí pozornost od MoRu, už mi zase nedochází, že za týden uvidím Tarjušku. Teda otec stále neví, že tam jedu bez Evelin, tak doufám, že mi to nezatrhne, ale máma už je zpracovaná. Stejně mi to nedochází. A Doro, těším se na Doro, zrovna jí poslouchám.

Jdu nastavovat nějaké laye, co mám zahrabané v compu, tak se mějte :-)


Aha, se všm divím, že nemůžou pojemnovat článek...a teď sama nevím :D

7. července 2010 v 14:12 | Lawiane |  zažila jsem
Chce se mi spát, tak jsem si zapnula počítač, abych se nemusela hýbat. Měla bych si sice uklidit pokoj, je tu bordel jako v tanku, ale v uklízení nevidím nic prospěšného, neboť když to uklidím, tak je to tu ta dva dny zpět. To to tu můžu rovnou nechat a hotovo. Celý dopoledne jsem totiž ťapkala s mámou po Praze, takže jsem už značně uťapkaná. Byly jsme na Hradě a tak různě, dokonce jsme zašly na filozofickou fakultu kouknout se, kde je tam obor s finštinou a našly jsme ugrofinologi. Na té fakultě je to hrozně hnusné, vypadá to tam strašně sociálně a staře a ten kout s finštinou vypadá obzvlášť hrozně. Pracuje tam ta paní, co napsala tu učebnici. Ráno jsem se snažila nejít nějaké vysoké školy, kam bych mohla jít, ale došla jsem zase k tomu samému- půjdu buď sem, na finštinu, nebo na jednu literární akademii. S velkou radostí jsem zjistila, že ta akademie, skoro jako všechny VŠ, spolupracuje s Erasmus, ovšem země se kterými spolupracuje jsou pouze Velká Británie, Norsko a Finsko! Huh, takové štěstí a v tom Finsku je to ještě Univerzita v Jyväskylä, přesně ta na kterou mám spadeno. Musím se dostat na tu akademii a získat roční stipendium. Muhehehe! Ráda bych vystudovala i tu finštinu na filozofický, tak uvidíme, doufám, že se mi časem povedou obě.
Dneska jsem byla ještě v knihovně a tentokrát jsem tam šla vybavena seznamem finské literatury, takže mám teď doma asi dvanáct knížek finských autorů a jedna se jmenuje Teorie sraček. Tu si přečtu první :D. Nějak se mi ty plány na prázdniny začínají kupit. Za osm dní uvidím Tarju, vůbec mi to nedochází. Měla bych se začít víc těšit.
Od čtvrtka do neděle jsem byla na koních. Měli jsme soustředění, takže jsem tam přespávala s kámoškou v ohradě ve stanu. Ráno nás budili kohouti :D. Dopoledne se jezdilo a večer se chlastalo. Holky tam pořád míchali nějaká super drinky, nejčastěji mochito a pak jsme to pili metr dlouhýma brčkama z osmilitrovýho kýble :D a za den se ty kýble vypily třeba 4 a to nás tam bylo tak maximálně 12 lidí. Akorát zjišťuju, že čím víc piju, tím víc se mi chce spát. Je to normální? Jak to, že někdo, když chlastá, tak pak zpívá a je veselej a mě se chce spát? To není fér! A v neděli mě kousnul kůň. To se mi stalo prvně. Je to takový protiva v boxu a když jsem ho čistila, tak se po mě ohnal. Mám krásně poznamenanou ruku, ale pak jsem si s ním úžasně zaskákala, tak mi částečné splatil dluh :D.