Květen 2010

Metalfest- Leaves´ Eyes

31. května 2010 v 20:24 | Lawiane |  Metalfest 2010
leaves eyes

Další skupina, kterou jsem si nemohla nechat ujít. Vzhledem k tomu, že hrála v sobotu docela brzo, nebyl takový problém dostat se na naše tradiční místečko v první řadě nalevo. Na začátku koncertu bylo horko a pálilo sluníčko (což nenávidím), takže jsem konstatovala, že tohle počasí se k Leaves´Eyes vůbec nehodí a mělo by se změnit. K mé "radosti" začaly asi za deset minut padat obrovské kapky, jakoby na nás někdo plival a za chvilku se brutálně rozpršelo- průtrž mračen přesně nad Amfiteátrem Lochotín :-D. Andrea, jelikož ženský zpěv tohoto typu moc nemusí, se odebrala do zadních řad pod deštník a chránila můj svetr. Přišlo mi, že publikum bylo ke kapele takové dost vlažné, chudák Alexander je musel pořád roztleskávat, což bylo chvílemi až trapné. A při tom lijáku tam zůstaly už jen tak první dvě věrné řady. Říkala jsem si, že rozhodně nemůžu odejít a tak jsem si užívala v tom úžasném dešti Liv zpěv. Náhodou to bylo stylové. Kapela se chovala velmi přátelsky a Liv s Alexem ochotně stáli na tom dešti s námi. Liv dokonce někomu darovala ručník. Většinu písniček jsem bohužel neznala, ale to nijak nezamezovalo tomu, abych si to tam užila. Nemůžu si pomoc, ale ještě jednou musím zopakovat, že kapela opravdu suprově komunikovala s fanoušky. Na konci Liv ještě obešla všechny, kdo na ní dosáhli a podala jim ruku. Byla asi jediná z celého festivalu, kdo obešel všechny.

leaves eyes

Byla jsem z nich nadšená a tak jsem se vydala ještě na autogramiádu. Andrea tam se mnou nešla a mě se při naší domluvě ještě povedlo shodit jí suchou mikinu do louže (měla mě moc ráda).
leaves eyes
Následně jsem mrzla celá mokrá, asi půl hodiny, při čekání na autogramiádu, ale ta taky stála za to. Mám podpisy od všech a fotku s Liv Kristine a Alexanderem Krullem. Děkuji jedné slečně stojící přede mnou, že to cvakla.
Liv s kytaristou Thorstenem (taky sympaťák) se ještě ptali, jestli jsem pořád mokrá a jestli je mi zima :D. Tak jsem řekla, že jo a ráda bych dodala, že tričko by se dalo ždímat, ale na tuto větu nestačila má AJ :D
leaves eyes
leaves eyes
Po autogramiádě jsem zamířila do ToiToiky se převléknout do dvou suchých svetrů. Ještěže mě následně v vchodu nekontrolovali tašku, jinak by se asi divili, proč tam mám mokrou podprsenku :D.

a ještě nesmí chybět video :D


Jussi a Matti

31. května 2010 v 16:48 | Lawiane |  Úvahy, líčení atd..
Toto je Jussi a Matti. Stvořila jsem je dnes při fyzice i s jejich příběhem. Je to magorský.
jussi a matti
Jussi volí pravici, Matti nevolí nic. Jussi je pravičák, Matti je zlobr.
Jussi jezdí Mercedesem, Matti má sněžnice.
Jussiho manželka je nevěrná, Matti je nevěrný harému.
Jussi pije vodku, protože má deprese, Matti ji pije, protože mu chutná.
Jussi má deprese kvůli nevěrné manželce. Manželka ho podvádí se šéfem, který mu dal služební Mercedes. Je to potupné. Jussi to ví. Perkele!
Matti nic neví, proto je mu fajn.
Jussi se zhroutí, Matti spí.
Jussi jede k jezeru, vystoupí z Mercedesa a spáchá sebevraždu.
Matti si nazouvá sněžnice a jde travou v dál.
Jussi vyplouvá na hladinu, v saku od manželky, ve kterém byl volit, mrtvý.

Keep on Galooping

31. května 2010 v 9:03 | Lawiane |  Korpiklaani
Mám potřebu se s Vámi podělit o tento klip, protože ho považuji za velice zajímavý :D
A trochu drsný, chudák ten dřevorubec, jak ho opálí plamenem, to už je trochu moc, ale konec je dobrý. A jak se říká, konec dobrý, všechno dobré. Přijde mi to celkem vtipný.
V zimě jsem se na něj koukala s Andreou a tlemily jsme se, jak Korpíci tomu pánovi snědí kuře. Zrovna jsem si to pustila znova a prostě mám potřebu to sem dát- takže to tu je :D I když moc nechápu, co má ten klip společného s textem té písně, ale to je jedno…

Metalfest- den první

30. května 2010 v 20:11 | Lawiane |  Metalfest 2010
DSC03194
Do Plzně jsme odjížděli až v pátek ráno s otcem Andrey. Smluvená hodina odjezdu se pekelně protáhla jelikož, jak se dalo čekat, naši otcové se dali do nekonečného hovoru.
Do amfiteátru Lochotín jsme tedy dorazili teoreticky až hodinu a půl po startu, prakticky to však ještě nezačalo. Hned u vchodu mi byla odejmuta má Mattoni hrušková, kterou jsem se nezkušeně pokoušela propašovat. Mile mě překvapilo, jak je areál dobře řešený. Člověk na pódium viděl opravdu odevšud, a když nechtěl výt zrovna v kotli, mohl si sednout na lavičky a nepřišel přitom o vystoupení.
Hned první co jsme udělaly, bylo, že jsem si s Andreou buransky sedly na lavičku a začali žrát řízek :D!
Po nasycení jsme vyrazily na obchůzku obchůdků, kde mi do oka padla taková brašnička s Tarjou, za minutu byla peněženka o tři kila lehčí a mé rameno o bágl těžší :D a ještě jsem dostala grátis placku s Tarjou.
hhk
 Náhle se uvolnil prostor v první řadě a tak jsem ho okamžitě obsadily, načež vedle nás přišel totálně opilý chlapec a jeho totálně opilá holka a začali nás přemlouvat ať mlátíme hlavami s mini, což jsme velkoryse odmítly. Po konci kapely naštěstí odpadli. Tohle místo jsme si drželi až do večera. Nejprve jsem si užila koncert ARKONY, pak přetrpěla koncert Death Angel a nakonec si nejvíc zařádila na KORPIKLAANECH. Po Korpících už jsme první řadu opustily a šly se trochu vyvětrat ven před areál a hlavně si sednout. Před vchodem jsem zbaštila suchou čínskou polívku (náhodou, suchá je lepší než mokrá :D) a při těch hodech mě bodnul komár. Andree se podařilo ho umělecky rozplácnout a tak jsme to začaly dokumentovat, to přilákalo jednoho ze security, který přišel se slovy, "vy si tu pouštíte žilou a fotíte to?". Vysvětlila jsem mu, že to je jen umělecká smrt komára a on, jak se zdálo, to pochopil.
komár
Nakonec jsme se vrátily kouknout se na Amony, ale to už jsme se držely vzadu na lavičkách. Znělo to moc dobře a skupina se vůči fanouškům jevila velmi sympaticky. Kolem jedenáctý pro nás přijel Andrey táta a tak jsme se plné super dojmů vydaly hajat. :D

-záznam zdravého stravování :D
kkk
"ubrousku prostři se" aneb toto je stůl
kkk
už se prostřelo :D
kkk
řádně posypat
ham
... a ham :D

Metalfest- Arkona

27. května 2010 v 21:49 | Lawiane |  Metalfest 2010
Arkona byla první kapela, kterou jsem na Metalfestu znala. Podařilo se mi dostat do první řady (kterou už jsem neopustila až do Korpiklaanů) a tak jsem měla nerušený výhled :D
Koncert byl povedený, lidi jejich hudba očividně bavila, protože publikum oproti předchozím vystoupením značně narostlo. Prostě severský folk metal, to člověka dostane do varu… co víc dodat :D Snad bych vytkla jen to, že tam bylo na můj vkus až moc "hej, hej…!" ale to je jen taková maličkost. Máša a ten její drsný hlas nemá chybu, by člověk do takové dívenky neřekl, že ze sebe tohle vydá :D. Opravdu osobitý styl ženského zpěvu.
Dávám sem jak mé fotky, tak něco od Andrey, které se dokumentační práce opravdu povedla na 100%. Videa jsou ode mě a nebojte- jsou krátká :D

moje fotky:
DSC03218
DSC03207
...a lepší od Andrey:
DSC00503
DSC00502
DSC00378

Metalfest- Korpiklaani

25. května 2010 v 12:10 | Lawiane |  Metalfest 2010
Korpiklaani, finská folk metalová kapela, byli ti, na které jsem se z celého festivalu těšila nejvíce, a vlastně by se dalo říci, že právě kvůli nim jsem tam i jela. Svůj koncert odehrály navečer první festivalový den.
Hned na začátek musím říct, že jsem tak na některé čeleny radikálně přehodnotila svůj názor.
S Andreou se nám podařilo asi kolem třetí odpoledne zabrat místa v první řadě. Sice to bylo velmi úmorné stát tam tolik hodin, ale já se jich odmítala vzdát a tak jsme stáli a stáli a stáli… Ani jsme nešly na autogramiádu. Ještě před Korpiklaani hrála Arkona, na kterou jsem se taky těšila, pak Vitacit a Death Angel.
Na Death Angel jsem se projevila jako totální anti-fanoušek, protože se mi jejich hudba nelíbila a spala jsem tam opřená o hrazení :D Ale ne celou dobu, pak jsem za pódiem totiž zahlédla nějakého pána v pěkné Korpiklaani vestičce (nakonec se z něj vyklubal manažer) a povídám Andree, "Jé Korpiklaani" a myslela jsem tu vestu. Andrea zase myslela, že myslím živé Korpíky, tak jí říkám, že to mě asi nezná dobře, jelikož kdybych zahlédla ty živé, tak udělám hrozně udivený zvuk a zařvu na ní, "Hej! Ty vole, Korpíci". Načež se z mých úst asi za pět minut ozval hrozně udivený zvuk a "Hej! Ty vole, tam je Jonne!"
Rázem jsem nespala opřená o zábradlí, ale popadla jsem finskou vlajku a na Jonneho vehementně zamávala. Mezitím se tam objevil i Jarkko. Očividně si mě všimli a snad se zdáli být mým finským vlastenectvím potěšeni, ale nijak extra nereagovali. Jonne měl brýle jako nějaká vosa. Ostatně můžete posoudit na paparazziovských fotkách. Pak už se tam někdo z kapely motal pořád, takže bylo co pozorovat.
DSC03262
DSC03268
Jarkko se šině :D
DSC03267
Po Death Angel už se na zadní stěně pódia objevil ten krásný obrázek z Karkela, nachystal se Jonneho parádní mikrofon s kostrou a Shamanem a koncert mohl začít.
Kapela začala hned tou největší peckou a to byla Vodka. Všichni nadšeně řvali s nimi, takže se celým amfiteátrem neslo "Vodka, vodka, vodka…" Já už byla po první písničce úplně zpocená a vyřízená.
Stáli jsme na pravé straně a hned před námi byl Cane (dále označován jako Rameno) a co mě opravdu překvapilo je, že ten chlap je prostě pěknej! Jsme si z něj vždycky dělali srandu, že má velký rameno a vůbec vypadá jako vodník. Když se koukám na fotky, tak na nich taky nevypadá nijak sexy, ale skutečný je prostě boží. Takový sympaťák, co kolem sebe šíří pozitivní atmosféru. Si tam tak roztomile poskakoval s tou kytarou a koulel na nás ty svý hnědý očka. A taky měl narostlý krátký vousy, to bylo zřejmě to, co ho dělalo hezčím.
 Jonne byl taky super, bylo vidět, že je ve svém živlu, běhal tam a dělal na lidi ty ksichty. Nutno dodat, že pódium bylo od první řady daleko a před ním byl ještě takový beton, na který Jonne častokrát vyběhl, aby byl blíže k lidem. Jenže ten chlap už má si tak nacucaný mozek alkoholem, že nějak nevnímá existenci své levé strany. A tak, k naší smůle, chodil celou dobu jen na tu druhou stranu, což vážně naštve. Akorát na konci, když už jsme na něj mega ječeli, tak se uráčil a přišel i k nám. Takže Jonne se sice choval k fanouškům mile a přátelsky, ale jen k těm napravo. No, ale nám to tam vynahrazoval Rameno, který si zase víc všímal nás.
Nepamatuju si přesně všechny písničky, co odehráli, ale byla tam ještě Joudaan Viinaa, kterou miluju, Viima, Let´s Drink, Tuli Kokko (tu taky miluju), Pellonpekko a nemohla chybět Beer Beer.
Při Beer Beer Jonne předvedl úchvatné divadlo a celou dobu byl vpředu na tom betonu. Záznam můžete vidět na následujícím videu, které začíná tím, jak Jonne na lidi vyprsknul pivo a následně jim ho dal dopít :D Škoda, že nás taky nepoprskal :D
Při dokumentaci mi však neustále překážel jeden sekjuriťák, který stále strkal tu svou holou palici, přesně tam, kde stál Jonne.
Co mě taky udivilo, bylo to, že většina hudebníků při vystoupení pila vodu nebo maximálně pivo. Zato Jonne s Jarkkem si tam dávali vodku a Jonne ještě při koncertě stihl vykouřit dvě cigarety. Vždy, když měl zřejmě potřebu nikotinu, dali instrumentálku a k Jonnemu přiběhl manažer už se zapálenou cigaretou. Ten to má tedy zařízený :D.
Všechno už jsem asi napsala a dlouhé články stejně nemají úspěch, takže to ukončím a přidávám fotky. Nejspíš se tu objeví ještě fotky od Andrey, protože je má lepší :D
Koncert jsem si maximálně užila, jen škoda, že nebyl delší. Hezky jsem si zařvala (ještěže mi v tom hluku nebylo rozumět. Ty texty mám spíš naposlouchané než, že bych je všechny četla, takže jsem zřejmě komolila, co se dalo. Slyšet mě Korpiklaani, jak ječím všechny finský slova absolutně špatně, tak se buď počůrají smíchy nebo mi rovnou jednu vrazí :D), zamávala vlajkou, zatřepala hlavou a rukama. Jediné, co mi vadilo, bylo to, že všichni včetně uvaděče vyslovovali jejich název s krátkým a, což zní podle mého hnusně a je to hanobení finštiny. Prostě úžasný zážitek a těším se, až finští hoši přijedou znovu.

ta jeho nahrbená chůze nemá chybu :D

tady je dokumentace jak Rameno krásně hopsá :-)
je to nekvalitní, ale hopsá :D
DSC03342
DSC03332
DSC03305

První zprávy z Metalfestu- přežila jsem :D

24. května 2010 v 21:17 | Lawiane |  Metalfest 2010
Ahoj lidi, tak jsem zpět u počítače a u blogu. Živá a zdravá a hlavně plná skvělých dojmů. Metalfest byl naprosto úžasný, výborně jsme si to tam s mou kamarádkou Andreou užily. Ani jsem nečekala, že to bude TAK dobré! Fotek a videí a zážitků, které bych vám chtěla sdělit, je tolik, že jsem se rozhodla, věnovat tomu celý tento týden. Takže čekejte, že do neděle to tu bude naprosto metalové. Asi jste si také všimli radikální změny designu :D, to bahno v záhlaví jsou mé boty po sobotním dešti :D
Napíšu samostatné články na několik koncertů, bude to spíš mé prožití, než nějaká odborná recenze. Fotky budou moje a také půjčené od Andrey, jelikož ty její jsou opravdu pěkné. Zítra se tu objeví takové shrnutí a pak ještě rozeberu každý den zvlášť. Udělala jsem tu na to samostatnou rubriku.
Uf, nějak se z toho stále nemůžu vzpamatovat, šla bych zase mlátit hlavou, ale u počítače by to asi nebylo vhodné a navíc dneska mě festově bolí za krkem, protože včerejší Finntroll a HammerFall byli nářez :D
No pro dnešek asi končím, musím sdělit rodičům dojmy a ukázat fotky, které je mají přesvědčit, že metalisté jsou naprosto mírumilovné lidé a že nechat mě přespávat na MoRu je naprosto bezpečný nápad :D
Taky nevím, jak zítra na ulici přežiju ty růžovky, nějak jsem si zvykal, že se v okolí vyskytují stejní lidé, jako já.

VZHŮRU NA METALFEST

20. května 2010 v 20:24 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Stále tomu nějak nemůžu uvěřit, že za necelých 24 hodin uvidím Jonneho a ostatní Korpiklaani. Pořád mi přijde, že je to až za měsíc nebo možná za týden, ale rozhodně ne zítra!

Sraz tarjaturunen.cz 14.5.2010

20. května 2010 v 18:22 | Lawiane |  zažila jsem
V pátek 14. 5. jsem se zúčastnila dalšího srazu tarjina fanklubu. Tentokrát už jsem, na rozdíl od prvně, tak nějak věděla, co mám čekat, znala jsem lidi a tak jsem se nebála, ale těšila. Sešli jsme se odpoledne na Václaváku, ale jelikož pršelo, byla účast trochu nižší. Na část lidí jsme se Svipuchou, Mathem a Lady Drákulou čekali v Mekáči, kde byla dosti nepříjemná obsluha a nevrlý pán nám neustále chodil utírat stůl, snad s poselstvím "vypadněte, když tu sedíte s jednou colou".
Později odpoledne, jsme se již téměř celá parta přesunuli do Kbel, kde měl proběhnout koncert NW revival a čekal tam zbytek našeho FC.
Tam nás uvítal, tak milý pán, že bych mu dodatečně dala Steelou do držky! Chtěli jsme si srazit stoly, abychom mohli sedět společně a on hned, jestli nejsme drzí. Nakonec nám to dovolil a pro 16 lidí přinesl 3 jídelní lístky. Načež byl za 30 vteřin zpátky a vyštěkl na nás, "tak co to bude?!" A jak si máme asi vybrat, když jsme ještě nestihli otevřít ten jídelní lístek? Hned nám začal vyhrožovat, že jestli si nic nedáme, tak nás vyhodí. Ten idiot, asi nepochopil, že když člověk vleze do restaurace, tak si pochopitelně něco dá. Takhle za námi přišel během pěti minut asi šestkrát a neustále mlel, že mu přijdou lidi, a že nás vyhodí. Jako, co je to za jednání… Grrrr… Nakonec jsme si objednali asi dostatečný počet jídel a už dal pokoj. Já jsem měla sice jen hranolky a kofolu a to jsem mu to musela ještě připomínat, páč na ty hranolky ten vůl zapomněl. Když bylo dojedeno, přišel se nám zase připomenout a tak jsme se raději odporoučeli do vedlejší hospody. Tam nás vyšoupli okamžitě, protože jsme se všichni narvali k jednomu stolu, a když přišla obsluha, holky si z něj udělaly prd*l, ukázaly mu občanku se slovy, "tady vidíte, že už mi bylo osmnáct a tak bych si dala jednu minerálku." Jeho to neuvěřitelně vytočilo a tak s námi hned vyběhl.
Pak jsme se chtěli přesunout už na ten koncert, jenže jsme nevěděli, kudy se tam leze a tak jsme ťukali na zadní vchod, kde z nás nějaká chytrá blondýna udělala nevychovance, co se chtějí dostat na koncert zadarmo. Nakonec jsme nalezli ten správný, ale ještě nepouštěli dovnitř, tak nám dlouhou chvíli krátil Mathe svým zpěvem àla Anette, za což obdržel Tarja propisku.
Následně jsme byli vpuštěni dovnitř a při kupování vstupenek nás ještě kontrolovaly gorily, jako bychom šli do nějaké Sazka Arény, přitom to byl kulturní dům! Chvíli jsme se tam bavili stolním fotbálkem, tomu jsem jen přihlížela a pak začala předkapela Samhain, která mě mile překvapila a její vystoupení se mi líbilo.
DSC03102
Bohužel to také byly jediné písničky, které jsem ten večer slyšela, neboť čas zbývající do posledního metra se krátil, NW měli zpoždění a rodiče mi nedovolili přespat u Pájuš. Cesta domů byla dlouhá, hodně zastávek autobusem a ještě přestup na metru. Abych to metro stihla, musela jsem ostatní opustit hned po první písničce od NW, což byla The Kinslayer.
I přes kyselou obsluhu ve všech podnicích, kam jsme strčili nos, a můj brzký odchod to byl pěkný den se skvělými lidmi. Těším se na vás na MoRu! Tarje zdar!
sss
fotka od Kristýnky

Proboha, to snad ne!

19. května 2010 v 18:02 | Lawiane |  zažila jsem

Ach jo, v pátek odjíždím na Metalfest a hádejte, co se mi stane… samozřejmě jsem v tom otrhaném tričku na Zombie walku nastydla a teď mám rýmu jako dělo. Fakt paráda, už od pondělí mě bolí hlava, pořád smrkám a mám odřený nos, teplota taky nechybí. Místo aby se to lepšilo, tak je to horší a horší. Dneska už jsem po škole zalehla do postele. Kéž by mě to do pátku přešlo. To poslední o co stojím (a co se jeví vcelku reálně) je, stát celý den před pódiem v téhle kose a v dešti, troubit tam do kapesníku a být pak ještě víc nemocná. Doufám, že se to třeba nezhorší natolik, že bych tam nejela.
Kristova noho, vždycky když se nějaký dlouho očekávaný koncert přiblíží, tak mi z něj něco pár dní před ním zkazí radost!
P.S. Jedete tam někdo taky?

Nový design pro Klub finofilů

18. května 2010 v 21:22 | Lawiane |  Layouty - pro moje blogy
Dneska jsem udělala nový des pro náše finofilní stránky. Tamto bylo moc nudné. Fuj, zabralo mi to asi 5 hodin- hrůza! Ale výsledek myslím stojí za to. Spokojenost je 100%. Doufám, že i u vás :D


Má účast na Zombie walk 2010

16. května 2010 v 18:28 | Lawiane |  zažila jsem
V sobotu 15. 5. 2010 jsme se s Evelin vydaly na Zombie walk. Původně s námi měla jít ještě jedna kamarádka, ale vzhledem k tomu, že jsme se nějak nestihli dohodnout a ona nepoužívá mobil, tak to padlo. Místo toho bylo potěšující osobní setkání s blogerkami bloodyfiend a bloodybara. Jsem ráda, že vás už znám.
S Evelin jsme se sešly už u mě doma, kde jsme se během dvou hodin náležitě vyšňořily. Výsledek našeho snažení obě mile překvapil, protože jsme nečekaly, že se masky tak povedou. Cestou z baráku na metro jsme, díkybohu, nepotkaly žádné sousedy. V metru už se na nás dívaly divné pohledy, ale na Staroměstské už to bylo v pohodě, protože tam z vagónů proudilo více zombíků než normálních občanů.

Rozloučení s blogem

15. května 2010 v 22:39 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Po dlouhé době jsem se rozhodla učinit zřejmě definitivní konec s mým prvním blogem. Už tam nemám co psát. Napsala jsem poslední rozlučkový článek, teď poslouchám staré písničky, které jsem měla v té době ráda a je z nich nostalgická nálada. Ach jo, zase se mi to všechno tak připomíná a je mi to líto. Byla to hezká doba.

Loučím se s Narnians...
...a doufám, že se do té země dostanu alespoň po smrti...

Soundtracky z Narnie jsou nádherné... Líbezná to země!

Trochu starší nápadník

15. května 2010 v 10:15 | Lawiane |  zažila jsem
Právě se u počítače lámu smíchy, jelikož jsme na profilu obdržela tento vzkaz od 48-letého pána:

"Dodrý den. Jste neobyčejně nádherná žena, ale bohužel obávám se, že věkový rozdíl a vaše krása mě činí pro vás nezajímavým !!! Byť spojení mladické živočišnosti s nadhledem a zkušenostmi střední generace by mohlo mít perspektivní předpoklady pro harmonický a citově hluboký vztah, plný vzájemné úcty, tolerance, ohleduplnosti, lásky, něhy, vášně i extáze !!! Tak snad alespoň jedničku v hodnocení smím zanechati?!? Přeji vám nádherný den. !!!!"

Nemám slov, ale má pravdu, že ho to nečiní zajímavým. Je starší než můj otec. Snad bude mít úspěch jinde.

Článek o tom zrazu Tarja FC přidám až později, až budou na netu fotky. Ale vůbec se mi to nevydařilo, protože jsme musela předčasně domů

Divokej Bill

14. května 2010 v 14:19 | Lawiane |  zažila jsem
Přináším pár mých zážitků z další brigády pro časopis Rock&Pop. Tentokráte jsme se s Evelin vydali rozdávat časopisy na koncert Divokýho Billa, který proběhl 12.5 v Holešovicích. Kromě rozdávání časopisů, jsme měli ještě práci (rozdávání dortů) na oslavě 20 let od vzniku tohoto časopisu a také jsme zase mohli na koncert.

Chaos je vyřešen :D

11. května 2010 v 17:25 | Lawiane |  zažila jsem
Už jsem vyřešila ten chaos, jak jsme psala, že kvůli té brigádě nestíhám koně a finštinu. Udělala jsem to následovně- na finštinu jdu za chvíli (časově místo koní), ale na koních jsem už byla a to místo školy :D Stejně se teď neučíme, jelikož půlka třídy je pryč. Ráno mě máma zase táhla k nějaké doktorce, co se mě ptala na sto otázek a byla hrozně divná. Fakt nechápu, proč potřebuje vědět, co dělám, když přijdu ze školy… A ta doktorka mě zase poslala na odběr krve! Minulý týden (jak už jsem taky psala) mi brali 8 těch ampulek nebo zkumavek, či jak to nazvat. No a dneska zase, čekala jsem, že ta zkumavka bude jen jedna, ale paní je začala brát a počítat... jedna, dva, tři, čtyři, pět, šest! To je zase hrozně moc! Takže ze mě vysáli šest zkumavek mojí cenné krve, tentokrát mi to zase naštěstí nevadilo a přežila jsem to v pohodě, ale začínám se obávat, zda mi ještě nějaká zbyde :D
Měla bych udělat úkol na finštinu- napsat nějaký story o nákupech, ale nemám žádný nápad a navíc se mi nechce, takže se na to vybodnu. Rozhodnuto- úkol zůstane nesplněn :D

TV Nova= komerce

10. května 2010 v 21:58 | Lawiane |  Různé
No, nejprve jsem myslela, že téme týdne Nova je asi vtip. To se tvůrci zase vyznamenali- těžko říct, zda je horší Gott nebo Nova. Ale po tom, co jsem si přečetla několik hrůzných článků, jsem se rozhodla taky něco sesmolit. Tady to máte:

Chaos. Nezvládám.

10. května 2010 v 16:32 | Lawiane |  zažila jsem
Dneska mám zase chaos. Jedna dobrá zpráva je, že se nám ozval pán, který je velmi štědrý a dává nám brigády s tím rozdáváním Sparků na koncertech, jenže problém je v tom, že tentokrát je sraz nějak extrémně brzo a já nestíhám finštinu. Perkele! Zkusím si přehodit finštinu na zítra, jenže to zase nemůžu jít na koně a bude mi zase chybět další trénink. Ale půjdeme zadáčo na koncert Divokýho Billa a do zákulisí a to se vyplatí i na úkor finštiny. Ještě mi dal za úkol sehnat 2 kluky. On si asi myslí, že jich znám sto a nechápe fakt, že žádný neznám :D. Ale to se nějak vyřeší.
Taky nám přišel účet za net a je značně vyšší, než by měl být. Sračka.
Dneska mi zase otec udělal přednášku o tom, jak musíme mít nejdřív padesát tisíc a pak můžeme jet s klidem do Finska. Nenechá si vysvětlit, že padesát tisíc na to vážně není třeba a pořád mi tvrdí, že když tam pojedeme na "vlastní pěst", musíme mít něco do zásoby, kdyby se něco stalo.

Kterak sem si neplánovaně koupila tričko

7. května 2010 v 22:53 | Lawiane |  zažila jsem
Dneska jsem měla zajímavý, ale nakonec pěkný den. Ráno jsem byla na odběru krve, a jelikož má krev byla žádaná od několika doktorů (to víte, má krev jde prostě na dračku), dostala jsem od paní, která vám ty žádosti vymění za lahvičky na krev, hned osm zkumavek! To je hrozně moc! Ta injekce mi nijak nevadí, první čtyři zkumavky jsem se v pohodě koukala, jak mi ta jehla trčí z ruky a crčí z ní krev, ale potom si mi začalo chtít zvracet, takže když to ze mě po dost dlouhé době konečně vytáhla, docela jsem si oddechla. Máma říkala, že jsem byla dost bledá a taky se mi chtělo blinkat a trochu se mi motala hlava, těch osm zkumavek bylo přece jen dost.
                Ve škole jsme měli přednášku o racích a taky jsme je tam měli v akvárkách a krmili je. Asi si pořídím raka.
                Odpoledne jsem musela s potkanem na veterinu, jelikož chudina Šerka má nádor, tak jsem se chtěla poradit s vetem, zda má cenu operace. Ale ten mi řekl, že to není nádor, ale nějaká cista a že je šance, že by se to ještě vstřebalo. Takže to mě docela potěšil, i když pochybuju, že by jí to zmizelo. Chudák potkanka, má to mezi předníma nohama, takže se jí hůř chodí. Kéž by se uzdravila.
                U toho veta jsem byla s kámoškou a tak jsme pak zašly ještě na Václavák do Bontonlandu, kde jsme objevily levné pásky s pyramidami a stahovák s ostny, který mě neustále kmoška vnucovala.
Z Bonťáku jsme zamířili ještě do takového maličkého metal obchůdku, kde jsem nějak neodolala a naprosto neplánovaně si koupila tričko s Tarjou (chudák máma, ty peníze byli její). Věci co se plánují, se totiž nikdy neuvedou do reality. Takže tričko je nečekaně doma. Už si ho nikdy nesundám.
Nakonec jsme se ještě vydaly hledat kamenný obchod RedRavenu. Problém byl v tom, že jsem přesně nevěděla, kde je a když jsme ho našly, tak za deset minut zavírali, takže jsme tam ani nevlezly. Ale víme, kde je a to byl účel.
Potom jsme se ještě asi hodinu procházely po Praze, přičemž nás nehorázně začaly bolet nohy. Obě jsme si před pár dny koupily stejné sociální kecky u čongů a teď jsme zjistily, že obě začínáme mít asi po třech dnech jejich nošení prodřené podrážky :-D
Mějte se fanfárově. Fuj, tahle fotka je šílená, nechápu, prč jsem jí sem dala, ale byla to nutkavá potřeba ukázat vám to tričko :D tak omluvte můj šílený vzhled.bez komentáře...
mws

ohjelma

6. května 2010 v 12:12 | Lawiane |  Různé
Nedivte se tomu nadpisu, to je jen pokus přilákat další Finy, protože když napíšu do článku něco finsky, tak mi tu obvykle přibyde číslo u jejich vlaječky a já chci, aby jich bylo víc než Američanů, který jsou stejně falešný, protože to maj lidi jen am. počítač.

Dneska nám při zemáku odešla učitelka z hodiny, asi jsem jí naštvali, tak se sebrala a odešla.

EDIT 22:10- Tak to očividně zabírá, za odpoledne sem přišli tři Fini :D hehe už víme, jak na ně :D

Layout- Farncés

5. května 2010 v 18:14 | Lawiane |  Layouty - světlé
Po trochu delší době, než mělo být, mám konečně hotový další layout na přání. Pozn. další už nedělám! Nestíhám.
Je to s obrázkem od Victorie Francés, který je můj oblíbený. Celý lay je nezvykle světlý, ale přijde mi, že se to k tomu obrázku hodí.
-doba výroby: cca 2,5 hodiny
-spokojenost: 95%
lay
            NÁHLED

Má zvrácená představa o krásném moři

2. května 2010 v 17:48 | Lawiane |  Velká Británie
Původně jsem plánovala článek trochu více na úrovni, ale nějak nestíhám :D
Vy se mnou budete zřejmě souhlasit (myslím SB a lidi, co to tu navštěvují často), ale většina lidí by zřejmě řekla, že má představa o ideálním moři je trochu zvrácená.
Pláže plné turistů jsou sice fajn na koupání, ale jinak mě spíše odpuzují, nežli přitahují.