Duben 2010

Layout- Wish

30. dubna 2010 v 23:38 | Lawiane |  Layouty - tmavé - depresivní
Tak jsem konečně splnila jeden slib a mám hotový jeden layout na přání. Doufám, že se bude líbit. Žadatelka mi nechala volnou ruku působení, snad jsem se tedy trefila. Moc se mi líbí ta fotka.
-doba výroby cca 1,5 hodiny
-spokojenost: 90%
avatar wish


Blogová krize? Nějak to rozložit musím...

28. dubna 2010 v 16:45 | Lawiane |  zažila jsem
j
zdroj obrázku: iltalehti.fi

Zdravím vás moji milý, v posledních dnech mně provází nějaká blogová krize. Možná je to tím počasím, že se mi nechce sedět u počítače (tedy stejně u něj sedím, ale věnuji se něčemu jinému), také jsem si založila ještě jeden blog, se kterým se chci přihlásit do autorského klubu. Adresu vám ale neprozradím, jelikož to bude taková zpovědnice mojí duše a sem chodí i lidé, které znám osobně a já nechci, aby to četli. Oni by se pak divili a já s nimi některé věci nechci probírat. Čas musím tedy dělit mezi White darkness, ten blog, co vám neřeknu jeho adresu a ještě Klub finofilů.
Včera jsem si v sekáči koupila modrou košili- nebojte nosit to nebudu, je určena k rozstříhání. Moje hodná babička mi tak bude konečně moci ušít finskou vlajku. A taky jsem si koupila Mumínky na DVD, jsou tak roztomilí.
Mějte se. Já se snad zase brzy ozvu.

Finsko x Česko

26. dubna 2010 v 8:48 | Lawiane |  Úvahy, líčení atd..
Napsala jsem jakési cosi na téma Finsko versus Česko. Původně to měl být seriózní článek a taky to tak docela začíná, ale psala jsem to na dvakrát (první polovinu minulý víkend a druhou v sobotu) a ta druhá půlka se poněkud zvrhla do parodie na seriózní článek. Doufám, že vás délka neodradí a že mi tu zanecháte komentář. A berte to hodně s rezervou, trochu tam to Finsko moc šikanuju.Víra...

23. dubna 2010 v 21:23 | Lawiane |  Různé
Konečně nějaké téma, na které můžu něco napsat
(no o Gottovi ani o Vánocích se mi psát opravdu nechtělo)
Při slově "víra" se mi, tak jako asi většině lidí, vybaví náboženství. Nejsem věřící, rozhodně nevyznávám žádné náboženství nijak aktivně, i když musím přiznat, že bych se tomu zase tolik nebránila. O Vánocích jsem navštívila dvě mše. Ta atmosféra měla určité kouzlo, vůně kostela, svíce atd., všechno to na člověka dělá zvláštní dojem, připadá si tam malý, bezcenný a podřízený něčemu vyššímu. Lidé v sobě musí mít určitou víru, ne přímo v Boha, ale snad v čisté svědomí, jinak jim nic nebrání páchat odporné skutky. Neznamená to však, že bych v tom kostele měla hltat každé slovo a nechat si do hlavy cpát "pravdu" o nějakých pastýřích, která je pro mě značně absurdní.

Layout - Midnight Lady

23. dubna 2010 v 17:08 | Lawiane |  Layouty - tmavé - depresivní
Dneska jsem nějaká tvořivá :-D Mám další lay, konečně nějaký černější. Od rána mám předesevzetí, že udělám lay s Tarjou a s Finskem a místo toho je zase něco jiného. Ale zabral mi asi jen 45 minut, tak tím se to omlouvá. Nejprve se mi nijak zvlášť nelíbil, ale postupně jsem mu přiška na chuť, takže
- spokojenost asi 75%
Možná si ho sem časem dám, ale je vám samozřejmě k dispozici :-)
avatarLayout Angels- There is a power...

23. dubna 2010 v 12:25 | Lawiane |  Layouty - světlé
avatar
Přináším další volný layout. Tentokrát se mi podařilo ho nastavit celkem bez problému a vypadá tak jak jsem chtěla. Ani tam není žádná falešná Tarja :-D (Poku nepočítám to, že měl být původně bílý a s jinými obrázky, které mi ovšem záhadně zmizely z počítače a DeviantArt mi je odmítal znovu vydat)

No tentokráte je to pojaté, tak trochu nábožensky, ty andělé nejsou zrovna nějací temní a gotičtí, ale takové jsem nechtěla.

spokojenost asi 70%
P.S. Pěkně mě štve, jak se teď na blogu kolem článku začaly zjevovat ty zelené rámečky! Hrozně to tuší a ničí dojem z designu! Koho zajímá nějaká oblíbená položka! Grrrr...ať to dají pryč...vylepšovatelé!

Recenze na Světla v soumraku

22. dubna 2010 v 15:30 | Lawiane |  O Finsku

Lidi tleskejte mi :-D napsla jsem konečně tu recenzi- už jsem si totiž začínala myslet, že se na to zase vybodnu. Dala jsem jí jen na ten blog o Finsku, takže si jí můžete přečíst

ZDE :-D

A ten film rozhodně stojí za zhlédnutí.

Scorpions The good die young- překlad

21. dubna 2010 v 20:39 | Lawiane |  Metal- kapely
Rozhodla jsem se přeložit tuhle písničku. Ten text se mi líbil hned, jak jsem jí prvně slyšela.
Tady to je. Četla jsem si pro porovnání jeden na netu a rozcházíme se hned v tom názvu. Ten člověk to má jako "dobrý umírá mlád", tak nevim.

Layout - Tired of being alone

20. dubna 2010 v 21:49 | Lawiane |  Layouty - tmavé - depresivní

avatar
Dnes jsem během svého celodenního sezení u počítače stvořila další volný lay. Není to nic světového, protože ten pitomý blog mi vůbec nešel natavit, takže to vypadá trochu jinak, než jsem chtěla, ale to je jedno. Je tam Tarja (edit: Daniela mě upozornila, že to Tarja není, takže jsem rok žila v omylu. Je to zpěvačka z Tistanie. Nechápu, jaký vůl k tomu tedy píše, že je to Tarja, když to pak na člověka vyskakuje z google jako Tarja), ale moc se to k ní nehodí, přijde mi to takové moc moderní, ale líbí se mi ty barvy. No zkrázka, už je na světě, tak ho přeci nebudu schovávat v počítači, že? :-D Kdyby měl někdo zájem, tak na tom ukázkovém blogu jsou pravidla stahování. Oddělovače jsou od Blanch, hnusný avatary od Lawiane :-D

P.S. Taky jsem rovnou udělala novou rubriku na laye.


videa - Fini jsou blázni

19. dubna 2010 v 21:20 | Lawiane |  O Finsku
Hrabu se na youtube a nalézám opravdu neobyčejné věci s Finama. No jen posuďte sami...k tomu ani není třeba komentář. Tento pán je opravdu snaživý bavič.


Invalidní

19. dubna 2010 v 17:14 | Lawiane |  zažila jsem
Zdravím,
dneska se mi ve škole povedla perfektní věc, hráli jsme fotbal, který ač nesnáším, tak mě kupodivu začal bavit, no já já se snažila s nasazením života trfit do míče, ale místo toho jsem předvedla parádní vozembouch. Mám churavou nohu, byli jsem v nemocnici, kde nám řekli, že to naštěstí není zlomené, ale jen nějak pohmožděné. Nepůjdu do školy a budu si užívat photoshopu na mámině compu. Akorát asi delší dobu nepůjdu na koně, což je na prd. :-/

Večer sem musím dát recenzi na ten film.

Konec veřejného průzkumu- Finsko vítězí!

16. dubna 2010 v 23:25 | Lawiane |  Různé
Takže je rozhodnuto. Uzavírám anketu o vzniku "fanklubu" Finska nebo Korpiklaanů.
Výsledky: Finsko- 30 hlasů, Korpiklaani- 1 hlas

finský film bude na ČT2

15. dubna 2010 v 14:27 | Lawiane |  O Finsku
Vím, že sem chodí spoustu finofilů, takže bych je chtěla upozornit na jednu věc, kterou jsem zjistila při listování TV programem a moc mě potěšila.

Takže, všichni víme, jak málo filmů se k nám z této země dostane...ale v neděli budou na ČT2 ve 22:45 dávat finský film Světla v soumraku (Laitakaupungin valot) a bude to ve finštině s titulky, takže parádička.

Lehká úvaha na téma Tarja a Já

14. dubna 2010 v 17:48 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Předevčírem večer jsem nemohla usnout a tak jsem napsala tohle. Kámošky mi tvrdily, že úvaha na Tarju nejde napsat. Nechápu, proč by to nemělo jít, úvaha se přeci nejlépe píše o tom, o čem člověk často uvažuje. A já uvažuju o ní. Ale možná to úvaha vůbec není a já mám bordel v literárních stylech. Ten konec je trochu nadzazený, ale je lépe napsaný, než ten začátek (ten je taky nadsazený)

Déšť

14. dubna 2010 v 0:31 | Lawiane |  Moje tvorba- básně
Přidávám něco ze šuplíku. Tohle jsem psala asi před rokem a půl, kdy jsem ještě byla jednou nohou v Narnii, ale tou truhlou už jsem putovala k Nightwish.

Déšť
Procházet se deštěm, cítit jeho doteky na holé kůži.
Vidět stromy pít a slyšet řeky zpívat.
Pak zvednout oči a uvidět barvy přecházet v odstínech putujících mraků.
Všude se zdá být klid a přece z okolí vyzařuje tolik života, jako nikdy jindy.
Procházet se deštěm, cítit ten moment.
Moment, kdy ze mě odplouvá všechna starost a v duši nastává mír.
To je vše co si tolik přeji, být znovuzrozena v zemi, kde je jedna kapka z nebe padající
cennější než celá moře odjinud.
rain

Sen o Finsku

13. dubna 2010 v 6:38 | Lawiane |  zažila jsem
Nelekejte se, tenhle článek píšu opravdu teď, není to tu přednastavený. Poslední dobou jsem nějaký nespavec, chodím spát po půlnoci a vstávám dobrovolně v šest (a píšu článek).

Návštěvnost 5.4. 2010 - 11.4. 2010

12. dubna 2010 v 12:15
Sedím ve škola a čekám až budeme mít francouzštinu a fyziku (jedno lepší než druhý). Řekla jsem si, že napíšu článek, ale nic kloudného mě nenapadá (kromě opěvného chválení Tarji). Kdybych byla doma, zkopíruju sem nějakou báseň ze zimy, ale tady to nejde :-/ Takže dávám návštěvnost, to není moc originální článek.

Přišel sem zase Fin- jupí a pak někdo z Guatemaly :-o ani nevím, kde to je :-D, tak doufám, že si to tu užil.

Navstevnost za minuly tyden (5.4. 2010 - 11.4. 2010) je:
Pondeli: 43
Utery: 44
Streda: 69
Ctvrtek: 44
Patek: 33
Sobota: 114 tohle je můj rekord. Děkuju!
Nedele: 89

Celkem: 436

Vlastní popis

11. dubna 2010 v 11:12 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
na
http://darkangelm.blog.cz jsem našla dotazník o popisu sama sebe, tak jsem to taky vyplnila, kdyby se o mě někdo chtěl něco dovědět.

Pomatení nejvyššího kalibru

10. dubna 2010 v 8:20 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
Lidi já jsem blázen. Úplnej blázen. Do Traji. Zase mi do ní hráblo, ale tentokrát uplně maximálně. Ona je všede v mém mozku, je to jako nemoc. Prostě nemůžu myslet na nic jiného. Vzbudím se...a myslím na Tarju, existuju přes den....a myslím na Tarju, jdu spát....
a myslím na Tarju.

Phantom

7. dubna 2010 v 14:52 | Lawiane |  zažila jsem

V pondělí jsem s tátou konečně vyrazila udělat ty slibované fotky. Měla jsem děsnou rýmu, takže otec nejprve protestoval, že jsem nemocná a nebudu se v té zimě takhle svlékat do korzetu, ale nakonec svolil.


Tuhle jsem hodně ořízla, původně jsem tam byla vidět celá.

Erlend Loe- Fakta o Finsku

7. dubna 2010 v 7:45 | Lawiane |  Literatura ze severu
ERLEND LOE - FAKTA O FINSKU

Na začátek je nezbytné upozornit, že knížka prakticky vůbec není o Finsku a už vůbec v ní nenaleznete žádná fakta. Přesto však nebudete litovat, když si přečtete.
Autorem je známý norský spisovatel Erlend Loe, který má naprosto výjmečný a úžasný
styl psaní. Tato kniha vás buď nadchne nebo ji vůbec nedočtete, není totiž neobvyklé najít větu, která je na celou stránku.

Zdravíčko. Finsko je v řiti

2. dubna 2010 v 17:37 | Lawiane |  zažila jsem

Dneska mi nějak neni dobře, bolí mě hlava a zřejmě mám teplotu, ale radši si jí nebudu měřit (abych si mohla myslet, že jí nemám). Nudím se, jelikož mám hrozivě malý počet kamarádek (prakticky 3) a jedna je pořád na koních a když tam není ona, tak jsem tam pro změnu já, takže se bezvadně střídáme a ta druhá zase bydlí dál. Včera sem seděla celý den u compu a mám z toho červené oko.


Värttinä

1. dubna 2010 v 15:37 | Lawiane
Na tuhle kapelu jsem narazila jednou na Beatu, když tam byl Severský víkend. Docela mě to zaujalo, ačkoli to byla jiná písnička a chtěla jsem si něco stáhnout, jenže ten moderátor to říkal trochu jinak (vetrine), takže jsem to pochopitelně nemohla najít. No a v úterý od nich náhodou přinesla CD lektorka na finštinu a ještě jsem to četla v průvodci po Finsku.
Ta kapela je hodně folková a většina písniček zní, jako když zpívají Rusky v Mrazíkovi. Tadyta taková není, je docela normální a mě se líbí. P.S. Je to chytlavé. Co vy na to?