Koncert tří finských skupin ( 10.1.2010- Exit Chmelnice)

14. ledna 2010 v 18:12 | Lawiane |  Metal- koncerty
Koncert tří finských skupin ( 10.1.2010- Exit Chmelnice)

V neděli jsme se s Evelin v Houserovi (seznam kulturních akcí v Praze) dočetli, že večer hrají v jednom klubu, kde jsem na jaře byla na Nightwish Revival, nějaké tři metalové skupiny z Finska. No a to bychom to nebyli my, abychom chyběli někde, kde jsou Finové. Vstupné stálo 150,- a tak jsme večer vyrazily. Akce začínala ve 20:00, ale my dorazily až ve 20:30. Koupily jsme lístky a vlezly do klubu, ještě to nezačalo, což by nebylo takové překvapení, ale hlavně tam skoro nikdo nebyl (asi 10 chlapů s pivem), tak jsme radši zase vypadly ven, protože se nám tam nechtělo čekat, když tam ještě nikdo nebyl. Venku jsme narazily na jejich tourbus s finskou poznávací značkou (posvěcený- jeho kolečka si to šupajdila po finských asfaltkách), u kterého jsme se zasekly a diskutovaly, jestli ho políbíme či ne. Nakonec Evelin napadlo, že v něm možná někdo je, vidí nás, a kdybychom se přicucly na jeho karoserii, tak by se asi hodně divil, takže jsme od bláznivého nápadu upustily. Za půl hodiny jsme se zase vrátily dovnitř a už na schodech nás vítal pěkný kravál, ale naše nadšení znovu opadlo, když jsme zjistily, že před pódiem je skoro stejný počet lidí jako na něm! Tak jsme si stouply do toho "mikro" kroužku a stály tam jako kůly v plotě, protože mlátit hlavou a podobné věci, ke koncertům patřící, mi opravdu nejde dělat, když je na mě ze všech stran vidět. Další dvě kapely už jsme dokonce seděly na lavičce a jen koukaly. Kapely hrály slušně a i pro tak malé publikum se velmi snažily. Bohužel nevím, jak se jmenovali- tedy ta druhá byla For Selena and Sin, ale ty ostatní nevím a na stránkách toho klubu už to není. Ve všech zpívaly zpěvačky a v té poslední se dokonce žena postavila i za klávesy. Ve finále jsme ještě zjistily, že veškeré to pidipublikum byly členové zrovna nehrajících kapel a barmanky. Takže jsme nejspíš byly jediné, kdo tam přišel a to jsme ještě seděli na lavičce- chudáci umělci, přijely z takové dálky a hrály jenom pro kámoše. Ach jo, bylo před námi finské maso a my ho řádně nepodpořily, muselo se podpořit samo. Ale byl to pěkný koncert, škoda jen, že na něj nikdo nepřišel. Přeji jim na těch ostatních větší úspěch a doufám, že si alespoň užili naše dobré (a hlavně pro Sakndinávce levné) pivo.
Fotky přidám příště- možná i videa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ophelia Ophelia | Web | 14. ledna 2010 v 18:36 | Reagovat

To je škoda. Před půl rokem jsem byla na koncertu nějaký skupiny(, taky nevim název) a oni měli poslední koncert, že prej chtěj přestat hrát a jdou psát knížky. Byl to nejlepší koncert na kterym jsem byla a bohužel asi(určitě)od nich poslední. :-?

2 Evelin Evelin | Web | 14. ledna 2010 v 18:59 | Reagovat

Ta první kapela byla Manzana, ale tu poslední už nevim a ta zrovna byla nejlepší, teda až na tu zpěvačku (podle mě :D), ta ženská za klávesama byla sympatická :); prej "finské maso"  :-D

3 Karoleenka Karoleenka | Web | 15. ledna 2010 v 16:23 | Reagovat

Tak první byla Manzana, druhá For Selena And Sin a třetí Teardown, ale to už ses asi dočetla u mě na blogu :) Jen té návštěvnosti byla fakt škoda. Ale je fajn, že se vám to líbilo, a bude super, kdyby se vám chtělo přijít příště zase :) A na fotky a videa se budu těšit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.