Rozhovor na téma 7 smrtelných hříchů

30. prosince 2009 v 10:13 | Lawiane |  Tarja obecně
Rozhovor na téma 7 smrtelných hříchů pod perexem.


Nenasytnost, chamtivost je opravdu ošklivé slovo. Nutí mě to přemýšlet o lidech, kteří myslí jen sami na sebe. Nenasytnými se lidé stanou, když se cítí špatně, protože chtějí něco od někoho jiného, a tím pádem nemohou být spokojeni s tím, co mají.
Nedomnívám se, že já sama bych byla nenasytná. Naučila jsem se každý den děkovat za to, co mám. Často se zastavím a přemýšlím nad tím, jaké mám štěstí: mám ve svém životě lásku a práci. Mohla bych být chamtivá na více času od svého manžela Marcela. Chtěla bych, abychom spolu chodili běhat, byla by to pro mě velká věc. Ale nemůžeme běhat společně. Já běhám a Marcelo hraje fotbal. Společně se potápíme.
Také sledování filmů patří mezi naše společné koníčky. Jsme zcela závislí na sledování seriálu Prison Break. Je těžké s naším životním stylem držet krok s TV seriály, takže většinu epizod sledujeme na DVD přehrávači.
Závist
Na základní škole jsem byla v naší třídě jediná dívka. Záviděla jsem děvčatům z ostatních tříd hlavně to, že mohli řešit svoje "dívčí problémy". Už v té době jsem trávila čas více s chlapci než s děvčaty. Během prvních pěti let jsem byla ve škole obětí šikany. To bylo velmi hrozné, žila jsem v neustálém strachu. Často jsem byla velmi nervózní a moje nynější žaludeční potíže mají svůj původ právě z této doby. Všichni pracovali ve skupinách, jen já jsem byla vždy sama. Naštěstí jsem vyrůstala v harmonické rodině, která mi dodávala ohromnou sílu.
Od šesté třídy se pak situace zlepšila, když starší dívky, které mě šikanovaly, byly převedeny na jinou školu. Moje sebevědomí rostlo a začala jsem si dělat nové přátele. Nicméně mi trvalo spoustu let, než jsem byla schopna mluvit o šikaně otevřeně.
V současné době závidím všem lidem, kteří mají čas na to, aby se uklidnili, odpočívali, trávili čas doma a užívali si života.
Žárlivost (závist??) je stav, kdy můžete snadno udělat mnoho špatných věcí. Musíte se jí snažit zbavit.

Pýcha
Je dobré vědět, že zdravé sebevědomí je v pořádku, ale nesmíte být egoističtí nebo se moc chlubit. Je také dobré být pyšný na úspěchy někoho jiného. Cením si toho, když mi někdo řekne, že je hrdý na to, co dělám. To se mi stalo před několika dny s jednou finskou dívkou v Londýně. Pýcha by se ale neměla stát absolutní hodnotou. Pokud se to stane, vidíte pak především jen sami sebe a ne ostatní. A navíc - pýcha předchází pád.
Jsem velmi hrdá na bezpečný přátelský kruh kolem mě. Berou mě takovou, jaká jsem.
Jsem také pyšná na to, že ve svých teprve třiceti letech mám moc ráda kulturu a svět a že jsem díky tomu získala celkem slušný přehled. Můj pohled na život se díky tomu hodně rozšířil. Už nejsem tak rezervovaná, jsem schopna vidět věci i z jiných stran a přemýšlet o nich.
Jsem opravdu hrdá na Nightwish a jejich hudbu. Slyšela jsem jednu píseň z nového Alba - "Eva". Doufám, kluci, že mi svoje nové album pošlete.

Hněv/nenávist
Zlobí mě hloupí lidé. Také puntíčkářství a paličatost mě dráždí. Lpí na něčem malém a nejsou schopni se ničemu přizpůsobit.
Nenávist je opravdu tvrdé slovo a je těžké říct, zda je vůbec něco, co nenávidím. Ale nenávidím nehygienická místa. Viděla jsem jich hodně po celém světě, někdy jsem musela projít se zavřenýma očima, protože jsem se na to prostě nemohla dívat.
Já jsem tohle asi zdědila po své matce. Můj domov není vždy dokonale bez poskvrny, protože muzikanti jako já mají život poněkud chaotický: mikrofony a kufry všude. Ale udržuji ho čistý natolik, abych vždy mohla pozvat dál lidi, kteří se staví. Já a Marcelo jsme oba alergičtí na prach, takže jsem nuceni ho občas utírat.
Také někdy nenávidím čekání na letišti. Jsem přesný člověk, a tak jsem tam vždy včas a většinou musím čekat. Letadla, která se opožďují při přestupech, mě dráždí.
Naposledy jsem byla naštvaná, když jsem letěla z Los Angeles přes Amsterodam do Helsinek. Tam byl nějaký chaos v rezervacích. Měla jsem platnou letenku, ale nemohli mě najít v rejstříku leteckých linek. Musela jsem čekat na další let do Helsinek, trvalo to déle jak sedm hodin. Naštěstí tím, že jsem měla tolik času, tak se mi podařilo vyrazit do centra Amsterodamu na nákupy.
Někdy i moje šaty na vystoupení nedorazily včas na místo určení. Jednou jsme měli koncert v Mexiku, ale můj kufr s oblečením prostě nedorazil. Musela jsem na něj čekat celé dva týdny. Bylo velmi těžké najít v obchodech to správné oblečení pro mě, protože ne všude mají všechno.
Myšlenka na to nenávidět nějaké osoby mi přijde dost divoká. Věřím v odpuštění v těch nejmenších věcech. Ve sých vztazích jsem se naučila vyhýbat se některým tématům. Vyhnete se pak nepříjemným argumentům.

Obžerství/přejídání
Miluji salmiakki (jedná se o cukrovinku, které se u nás říká pendrek - pozn. překladatele). Nechci jíst nezdravě, čokoládu ani nic jiného, co je moc sladké, ale salmiakki je moje slabost. Nejhorší je, že vím, jak se budu cítit až ho sním, ale musím ho mít alespoň jednou za měsíc. Nemám v pořádku střeva, takže jíst salmiakki mi způsobuje hrozné nadýmání a křeče... Naštěstí ho nemohu sníst celý pytel najednou. Jsem tak vytížená, že nemám čas ho jíst častěji než jednou měsíčně.
Můj život je tak hektický, že musím hledat povzbuzení v maličkostech a čerpat z nich sílu, abych nebyla unavená z neustálé práce. Spoustu energie mi například dávájí setkání s novými lidmi. Také jsem se naučila ocenit skutečnost, že naše každodenní rodinné starosti řeší můj manžel. Také mi dělá radost, když můžu udělat radost svým přátelům - např. jim zatelefonovat a nic po nich nechtít, jen si popovídat.
Všechno v mém životě jde opravdu dobře. Zatím jsem se ani moc nemusela obávat o svoji tělesnou kondici. I když občas jsem měla problém, jak rychle dostat svoji postavu do určitého tvaru :-) Tělesná kondice je pro zpěváka velmi důležitá; když nejste v pořádku fyzicky, nefunguje vám správně ani hlas.

Touha/chtíč/smilstvo
Zprvu jsem myslela na sex. Je to velice krásná věc. V mém životě je sex spojený s osobou, kterou miluji. Sex může být smilný a špinavý, ale může být také velmi hezký a smyslný. Smilný sex je také to, když jde jen o samotný akt, bez jakéhokoliv vztahu.
Při slovu smilstvo mě taky napadlo přemýšlet o nechutných, chlípných a hnusných lidech. O takových, kteří se značnou sebejistotou a bezohledností šíří pohlavní nemoci.

Lenost/pohodlnost
Je úžasné být někdy lenivý! Já obvykle nechávám věci na poslední chvíli a pak je jen tak tak stíhám. Lenošení, které vám umožní na nic nemyslet a dodává vám tak sílu, je občas dobrá věc.
Lenost je špatná věc, když se z ní stává každodenní zlozvyk a nebo když tím ubližujete jiným lidem. Upřímně věříte, že každý udělá to, co slíbí, ale pak se dozvíte, že to nesplnili a to třeba jen proto, že se jim nechtělo, že byli příliš líní. A vás to může poškodit na další půl rok.
Občas lenoším doma. Půjčím si pár filmů, koupím pytel salmiakku a vyloženě si to užívám. Pak mi nevadí ani ponožky pohozené na zemi!

překlad Tačudek

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Komu dáváte přednost?

Tarja 22.5% (49)
Nightwish s Tarjou 46.3% (101)
Nightwish a Anette 15.6% (34)
nic 15.6% (34)

Komentáře

1 PelkoEnkeli PelkoEnkeli | E-mail | Web | 30. prosince 2009 v 13:19 | Reagovat

Upřímně.. představa Tarji s Mácou je dosti.. ehm.. odpudivá :D

2 Zdebra Zdebra | Web | 12. září 2014 v 16:36 | Reagovat

Teď jsem si představila, jak Máca chodí s Tarjou běhat. :-D
To si ani nepamatuju s tím, jak říkala, že doufá, že jí NW pošlou album. :-D
"Spoustu energie mi například dávájí setkání s novými lidmi." Takže když nás vidí tolikrát, tak ju to už vyčerpává? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.