Překvapení

14. prosince 2009 v 18:01 | Lawiane |  zažila jsem
Včera jsem na koních jela po tréninku ještě na vyjížďku s jedním Slovákem, co ho znám už asi rok. Občas se vidíme na koních nevím kolik mu je, řekněme tak 25 a je hrozně v pohodě.
Včera se mě ptal, co dostanu k Vánocům. Vysvětlovala jsem mu, že lístek na MoR a že tam jedu kvuli Tarje, kterou samozřejmě neznal. Ptal se, odkud je a když jsem odpověděla, že z Finska, tak k mému velkému údivu prohlásil, že má Fina kamaráda a že tam několikrát byl. No dva finofilové se našli, takže jsme celou vyjížďku prokecali o Finsku.

On byl skoro všude na takových těch hlavních místech, vyprávěl mi třeba, že po tom, co Lordi vyhráli Eurovizi, jim v Rovaniemi postavili nějaký monument a pojmenovali podle nich náměstí, což se velmi nelíbilo místním starousedlíkům. Taky potvrdil všechny ty věci, co se píšou v knížkách. Například, že i garsonka má saunu, že nepoznají, že neumím finsky, neboť sami téměř nemluví, no a hlavně, že je tam naprosto krásně. Když jsem mu povídala o své snaze naučit se tuto řeč a jak se v létě s mámou chystám do Helsinek, tak prohlásil, že než tam pojedu, musí mě naučit říkat nějaká sprostá slova. Načež uvedl příklad ve finštině a já mu to obratem přeložila (bylo to do prdele) a potom uvedlo další a já no to ,, jo to je něco s hovnem". Měli jsme velikou radost, jak si krásně rozumíme. :-D Dokonce mi přislíbil, že mi půjčí učebnici finštiny, která je prý vážně dobrá, ale koupil si ji tam, takže je bohužel v angličtině.
Že se mi povede narazit na finofila zrovna na koních, to bych vážně nečekala.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.