Otázky od fanoušků

1. prosince 2009 v 15:16 | Lawiane |  Tarja obecně
Tohle jsem našla myslím na jejím blogu, překládala jsem to sama.
Kopírovat jen s odkazem.


Uvědomuješ si, jaký typ pocitů předáváš lidem, kteří poslouchají tvou hudbu?
Někdy se to zdá být až trochu děsivé, jak moc se hudba lidí dotýká a ovlivňuje je. Ale to samé se děje i mě, jinak bych ani nemohla přemýšlet o tvoření mé hudby každý den. Hudba mě udržuje živou, dělá mě to smutnou i šťastnou. Znamená to pro mě svět. Řečeno takto, vím, že můžu chápat, jak moc moje hudba může znamenat pro některé lidi. Hudba mě dělá pokornou, je v ní vždy co se učit. Nejdůležitější věcí pro mě je, že hudba jsou emoce. Jsem jen prostředek k doručení zpráv a pocitů k posluchačům.

Kdyby sis musela vybrat jednu z tvých písní, aby tě ráno vzbudila, jaká by to byla a proč?
To se opravdu neděje, že bych poslouchala ráno svou hudbu. Během mé ranní kávy většinou poslouchám relaxační hudbu, klasické kousky nebo filmovou hudbu.

Když budeš mít děti, budeš se svou kariérou pokračovat dlouho nebo věnuješ všechen čas jim?...a pokud to první…udělala bys někdy písničku o tvých dětech a tvém životě?
Moc ráda bych měla rodinu s dětmi a stala se matkou. Bylo by nemilé o tuto šanci přijít. Tak či tak, můj život je vzdálený od normálního života. Mít dva domovy v jiných zemích, cestovat kvůli tomu, a protože je to naše práce. Když budu mít dítě, naše dítě si bude potřebovat zvyknout na to, že je to jako normální věc. Být dlouho mimo domov a připravit se na náhlé změny. Nechci opustit mou lásku ke zpěvu, až budu mít jednoho dne dítě. Moje dítě bude cestovat s mámou a tátou a budu potřebovat někoho, kdo o něj bude pečovat během mého vystupování. Písně o mém životě píši už teď, tak proč neudělat píseň také o mých dětech. Vlastně už jsem složila jednu instrumentálku a provizorně jsem jí nazvala "Kid´s Song"

Co sis myslela, když jsi poprvé slyšela svůj hlas nahraný?
Moje první nahrávací období bylo, když jsem byla asi 11 let stará. Zpívala jsem ve studiu písničku ve finštine…a ano, bylo to velmi nezvyklé prvně slyšet svůj zpívající hlas z kazety! Nemohla jsem to opravdu moc poslouchat. Bylo to tak trapné! Vzalo mi to několik let zvyku poslouchat můj hlas. To je čistě příroda, že se váš hlas mění, když rostete, ale pro mě to bylo nesnesitelné poslouchat můj hlas v prvních dnech. Cítila jsem se jako nejhorší zpěvačka na světě. Dobře, tahle kritičnost je stále ve mně i dnes a stále kritizuji všechno, co dělám jako zpěvačka.

Přemýšlela jsi někdy o připojení se k nějaké kapele?
Momentálně se cítím absolutně volná a šťastná, as I am on my own. (druhou část věty nedokážu přesně přeložit :-/ ) Jestli je nějaká skupina, co by dělala mé pocity také tak dobrými, tak nevidím žádný problém být jednou z nich.

Můžeš jmenovat nějakou věc, u které jsi si jistá, že jí mnoho lidí (nebo fanoušků) neví?
Mám arachnofobii.

Když budeš mít dítě, kde by se mělo narodit? V Argentině nebo ve Finsku?
To je velmi těžké, říct to teď, protože zatím nemáme plány pro větší rodinu. Ale když se to stane a kdekoli se to stane, bude to pro nás požehnání. S takovýmito druhy věcí se moc nestresuji. Můj domov je v Argentině a zrovna tak ve Finsku a naše dítě to bude, doufejme cítit stejně.

Uděláš někdy album ve finštině nebo ve španělštině?
Už jsem nahrávala nějaké písně v obou jazycích, ale bylo by pěkné jednoho dne složit album celé ve španělštině nebo finštině…nebo obou.

Jaký je to pocit vidět znovu a znovu stejné tváře během tvých koncertů? Myslíš si, že jsou tito lidé blázni nebo tak něco?
Je to úžasné moci vidět lidi následující mou kariéru a podporující mě. Znám mezi lidmi opravdu mnoho, kteří tu jsou několik let. Jsem jim hluboce vděčná. Upřímně si nemyslím, že by byli blázni. Domnívám se, že je baví následovat určitou společnost, cestovat a potkávat se společně všude po světě. Miluji vidět známé tváře v publiku. Cítím se zajištěněji a útulněji.

Co chápeš pod finským pojmem "Sisu" a myslíš, že se to dá použít i pro tebe?
Sisu je něco, co je uvnitř nás Finů, když přijdou těžké momenty. Když se tam zdá být proti nám zeď, sisu je to, co nám pomůže skrz tu zeď projít. Je to poslední mocná síla života. Sisu jsme musela použít mnohokrát v mém životě. Můj život nebyl vždy jako tančení v posteli růží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vivienne vivienne | Web | 1. prosince 2009 v 17:09 | Reagovat

teda klobouk dolů, tohle všechno překládat

2 Zdebra Zdebra | Web | 1. prosince 2009 v 17:15 | Reagovat

Wow. Obdivuju lidi, kteří dokážou přeložit dlouhej text.

3 nameforevermorexD nameforevermorexD | 11. listopadu 2012 v 19:48 | Reagovat

arachnofobie?
jsme dvě :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.