Asi budu vegetarián, ale zřejmě to nevydržím :-/

1. prosince 2009 v 15:09 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
V neděli večer jsem v televizi nechtěně zhlédla nějaký pořad o jídle, nechtěla jsem se na to koukat, ale ty záběry mě doslova přimrazily u televize. Ukazovali tam kuřata na farmách, čím vším chudáci musejí projít, než se dostanou k nám na talíř. Byl to opravdu hnus, hnus a ještě jednou hnus! Naprosto nelidské, nehumánní zacházení. Kuřata se líhnou namačkané jedno na druhém v plastových bednách, ze kterých je pak doslova vyházejí na běžící pás jako nějaké věci, jestli si některé zlomí nohu, křídlo nebo tak, to se očividně nebere vůbec v potaz. Nikdy nevidí slunce, nemají žádný prostor, prostě nic, co by si zvíře zasloužilo. Když s nimi lidé manipulují, tak jich vezmou do ruky za nohy třeba deset najednou a do přepravek s nimi prostě hází, sypou je na hromady jako věci! Když je pak utrácí, tak visí za nohy hlavou dolů a ještě žijí!
Naprosto mě to šokovalo. Jasně, víme o tom. Mnohdy nás na ulici odlovují různé organizace, abychom podepsali nějaké petice atd., v tu chvíli se tváříme soucitně, ale pak přijdeme domů, zapomeneme na to a to kuře si dáme k večeři.
Tenhle pořad se mě, ale opravdu dotknul. Asi budu vegetariánka. Dítě už nejsem, aby mi to mohlo ublížit. Maso mám sice strašně ráda a asi bude těžké si ho odepřít, takže bych se mohla třeba uchýlit k bio kuřatům, které mají údajně normální podmínky pro život (i když nálepka bio se asi taky lepí na kdeco).
Sice těm chudákům asi moc nepomůžu, ale aspoň budu mít lepší pocit, že tyhle příšerné lidské činy nepodporuji!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabina Sabina | Web | 1. prosince 2009 v 16:51 | Reagovat

Ja chtěla být vegetariánkou když jsem viděla v zoo levharta zabít živé kuře bylo to dost drsné jak bobikovi utrh hlavu bylo mi asi 12 pul roku sem nejedla žadne salamy ani maso ale pak mě to nějak přešlo protože mi mamka řekla že když nebudu jist maso budu nemocná

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.