Můj názor na Tarji vyhazov

13. října 2009 v 18:38 | Lawiane |  co na srdci to na blogu
tt

Když jsem Nightwish začala poslouchat, bylo to už skoro 3 roky od vyhození Tarji. Zpočátku mi to bylo vcelku jedno, měla jsem od nich jen pár písniček a to, že v některých je jiná zpěvačka, jsem moc neřešila. Líbily se mi taky. To, že se v kapelách někdy mění členové, je přeci docela časté.
Pak jsem je ale začala poslouchat víc, zamilovala jsem si jejich hudbu, zanevřela na pop a v mém mobilu se začal vyskytovat výhradně metal včetně celé diskografie od NW. Změna zpěvačky už mi nepřišla jedno.


Přečetla jsem si ten dopis od Tuomase a udělala jsem si na nějakou dobu na Tarju názor, jako asi většina lidí, co to četla: "Tarja je lepší zpěvačka, ale blbě se chová. Anette hůř zpívá, ale je alespoň milá." Ten dopis od Tarji jsem četla až po delší době a po jeho přečtení jsme nevěděla, co si o tom myslet. Pouze ze 2 dopisů se nedá poznat, jak to opravdu bylo a nikdo, kromě jich samotných to asi neví.

Tuomas hází všechnu vinu na Marcela, ale když si přečtete třeba nějaké rozhovory s Tarjou, kde mluví o svém manželovi, tak mi vůbec nepřijde, že byl tak hrozný, jako je tam psáno. I když, je možné, že Tarju podporoval víc, než by bylo nutno a jí asi trochu nezdravě narostlo sebevědomí. Nicméně teď se k fanouškům chová normálně, fotí se s nimi atd., to rozhodně není žádné odmítání. Pokud se předtím vážně chovala, tak jak Tuomas píše, tak jí po tom vyhazovu zřejmě došlo, že by to tak moc daleko nedotáhla a zase se začala projevovat normálně. No nic, nechci jí tady pomlouvat, protože nevěřím, že byla tak hrozná.

Nicméně nechápu Tuomasův způsob, kterým se rozhodl to řešit- pouze dopis. Jestli byli členové NW nespokojeni s jejím chováním, mohli si s ní promluvit a prostě jí na rovinu říct, že jestli se neuklidní a bude v tom pokračovat, tak, že půjde z kapely ven. Ale dát jí po koncertě, který ještě ke všemu všichni považují za nejpovedenější koncert NW, dopis s oznámením vyhození…no nevím, ale řekla bych, že to vážně mohli udělat jinak. Navíc, jak Tarja píše, že to vůbec nečekala, tak to tedy nechápu, jaká mezi nimi byla komunikace.
č

Jinak narovinu říkám, že Anette opravdu nemusím. Její hlas se k hudbě a stylu NW vážně nehodí. Kdyby zůstali jen s Markem, tak by to snad bylo lepší. O jejím vzhledu a projevu radši ani nemluvě (Proč proboha nosí mini, když má tak hnusný stehna?). Její hlas by se hodil na popovou zpěvačku, když zpívá v klidu, jako třeba v Meadows of Heaven, tak je to hezké, ale jakmile se začne pokoušet o něco víc, tak akorát nesnesitelně ječí, jako nějaký skřet. NW s ní nepochybně klesli na mnohem nižší úroveň. Taky bych řekla, že by Anette na koncertech neměla přezpívávat staré písničky, jelikož pak je rozdíl mezi nimi ještě znatelnější.
Snad se jejich budoucnost bude rozvíjet trochu lépe.

K Tarjině sólové kariéře, bych řekla asi to, že je to dobré, ale s NW byla rovněž lepší. Její písničky nejsou tolik emocionální, nápadité a nabité energií. Ale těžko hledejme na světě druhého Tuomase, tomu se s jeho skladatelským uměním jen tak někdo nevyrovná. A věřím, že se ještě vypracuje.

Jediné v čem se dá vidět výhoda, je leda tak to, pokud posloucháte NW i Tarju, tak si budete moc koupit dvě CDéčka místo jednoho a jít na dva koncerty…

zdroj obrázků: 1) wareznet.cz 2) osobnosti.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.